wtorek, 27 maja 2014

Co na Dzień Dziecka.    Dzień Dziecka już za chwilę. A oto wznowienia takich książeczek czytanych z dużą przyjemnością przez całe lata można znaleźć w internetowej księgarni Matras.pl
Kubuś Puchatek

A.A. Milne

Nasza Księgarnia

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej - filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży.
To nowe, eleganckie wydanie z kolorowymi ilustracjami, w dużym formacie, z pewnością spodoba się kolejnemu pokoleniu małych czytelników.  

 

 

 

Ferdynand Wspaniały

Ludwik Jerzy Kern 

Wydawnictwo Literackie

 Pozycja klasyczna literatury dziecięcej, na której wychowały się już pokolenia. Postać psa o ludzkich cechach stworzona przez Kerna i zobrazowana graficznie przez Kazimierza Mikulskiego bawi od lat dzieci i dorosłych.
Książka wielokrotnie wydawana, ekranizowana i tłumaczona na kilkanaście języków. 

 
Katechizm polskiego dziecka

Władysław Bełza

Zysk i S-ka

 


  - Kto ty jesteś? - Polak mały
to słowa znane polskim dzieciom
od ponad stu lat.
Katechizm polskiego dziecka
ukazał się po raz pierwszy
we Lwowie w 1900 roku
i po dziś dzień jest najbardziej
rozpoznawalną książką dla dzieci
szerzącą wartości patriotyczne. 

 
 

 Bajki z 1001 dobranocy

Wanda Chotomska

Literatura


 A gdyby tak drożdżowy rogalik został księżycem? Choć przez jedną noc! A koniki z karuzeli nie były wcale z drewna, tylko prawdziwe, najprawdziwsze, z miłą sierścią i aksamitną grzywą? I gdyby kukułka z zegara miała 20 małych kukułczątek, które by wszystko pomyliły zegarmistrzowi?

To by było zupełnie jak z bajki 1001 dobranocy!
Nie sądzicie? 

10 komentarzy:

 1. Jakoś "Ferdynanda..." w dzieciństwie nie trawiłam:( Reszta jak najbardziej. Dzisiejsze dzieciaczki uwielbiają serię "Pan Kuleczka" Wojciecha Widłaka. A nieco starsze - druga, trzecia klasa - "Koń na receptę" i druga część "Grzywą malowane" Agaty Widzowskiej-Pasiak. Bardzo mądre, wychowawcze, wartościowe książki. Zaglądającym tu polecam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło, że poleciłaś te książeczki. Jak mi Pan Bóg pobłogosławi kiedyś wnukami będę wiedzieć co im czytać.

   Usuń
 2. To niech Pan Bóg błogosławi:) Polecę całą listę:) Moja praca ubarwiona jest lekturowymi poszukiwaniami. Zamęczam moje dzieci (te szkolne) akcjami, spotkaniami, wydarzeniami literackimi. Nie każdy chwyta przynętę, ale spore grono czytelników wychowałam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że tak będzie.
   Gratuluję wychowanków. Nie każdy ma tylu.

   Usuń
 3. Książki mojego dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie wracać jest wspominać książki z dzieciństwa.

   Usuń
 4. Sama chętnie przygarnęłabym Kubusia Puchatka :) Lata temu miałam takie stare wydanie, które uwielbiałam. Ale gdzieś pewnego dnia przepadło i do dziś nie odnalazła się ta książka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja czytałam jeszcze starsze wydanie niż nawet mam w domu, gdyż mam trzy książeczki , a czytałam na pewno jedną.

   Usuń
 5. Nowe wydanie Kubusia Puchatka sama bym sobie sprawiła, mimo iż dzieckiem już nie jestem. Dzieciaki w mojej rodzinie lubią jeszcze bajki pana Kasdepke m.in. Detektywa Pozytywkę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo, znam na pamięć fragmenty książeczki Bełzy. Chyba sobie sprawię nowy egzemplarz:)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.