piątek, 13 marca 2015

W bardzo dobrej cenie.......czy warto się skusić?
            Na dworze paskudnie, oj paskudnie: ziąb i wilgoć, szarość totalna...  A było tak fajnie już, świeciło słońce, krokusy w ogrodzie się rozwijały przyjmując zachęcone ciepłem pszczoły, które uwijały się pracowicie zbierając i delektując się pierwszym nektarem w tym roku Cóż jednak można zrobić, tylko przeczekać ten mało sympatyczny pogodowo czas. Ja przynajmniej nie muszę wychodzić z domu więc mam się dobrze. I to mnie tylko cieszy........


Na poprawę nastroju jak wiadomo molom książkowym nic tak dobrze nie robi jak dobra książka  więc powędrowałam na stronę Taniej książki, by sprawdzić co też interesującego w bardzo dobrej cenie można tam znaleźć a to co znalazłam prezentuję:

Ma ją poślubić, lecz nie pojawia się w kościele. Rusza z Józefem Piłsudskim, by bić się o wolną Polskę. W oczach Małgorzaty nie znajduje to usprawiedliwienia. Urażona duma i złamane serce pięknej mistrzyni sztuk walki domagają się zemsty. Żadna wojna jej nie powstrzyma.

Awanturnicza i barwna opowieść o losach młodej Małgorzaty Szczerbińskiej, która chcąc ukarać wiarołomnego kochanka, wplątuje się w sam środek walki o wolność Polski.

„Małgorzata idzie na wojnę” to powieść napisana przez dwóch przyjaciół, którzy swoją pasję i zamiłowanie do poszukiwań starych dokumentów spletli z pełną humoru i szaleństwa historią pięknej Małgorzaty. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość pewnemu kawalerzyście.

Książka opisuje wiele zabawnych historii, w które obfitowało życie Humphreya Bogarta. Lektura rzuca nowe światło na postać aktora wcielającego się głównie w role detektywów oraz gangsterów i występującego w takich filmach, jak Sokół maltański, Afrykańska królowa, Mieć i nie mieć oraz kultowa Casablanca. Zajmująca opowieść o dzieciństwie Bogarta, jego burzliwej młodości, pełnej sukcesów karierze i związkach z kobietami została ubogacona unikatowymi fotografiami.Ostatnia powieść wybitnego pisarza, wydana we fragmentach w czasopiśmie Esquire, a w formie książkowej dopiero po jego śmierci. Pełna zgryźliwego humoru, wywołała oburzenie wśród nowojorskiej śmietanki towarzyskiej, której przedstawiciele rozpoznali samych siebie w postaciach pojawiających się na kartach książki. Narrator książki, P. B. Jones, pozbawiony
moralnych hamulców biseksualny wychowanek sierocińca, bardzo wcześnie odkrywa, że sypianie z kim popadnie jest najprostszą drogą do uzyskania osobistych profitów. Po ucieczce z domu dziecka wykorzystuje urok osobisty, by w ten sposób zarabiać na życie. Jego ambicją jest zostać pisarzem. Na Uniwersytecie Columbia uczęszcza na zajęcia z kompozycji literackiej.
Uwodzi prowadzącego wykład Turnera `Boaty'ego`, redaktora czasopisma mody, drukującego także prozę. Dzięki temu udaje mu się opublikować pierwsze opowiadanie. W salonie Boaty'ego, chętnie odwiedzanym ośrodku życia towarzyskiego na Manhattanie, poznaje artystyczne sławy: Jeana Cocteau, Gretę Garbo, Marlenę Dietrich. Po różnych perypetiach (przez jakiś czas pracuje nawet w agencji towarzyskiej) udaje mu się wkręcić w środowisko ludzi bogatych, które opisuje bez cienia litości. Tam dokona zaskakującego odkrycia: modlitwy wysłuchane powodują często
więcej bólu niż modlitwy zignorowane.
Z roku na rok Lwów odwiedza coraz więcej polskich turystów. To z myślą o nich powstawała ta publikacja. Autor książki oprowadza czytelników po wszystkich najważniejszych, szczególnie dla Polaków miejscach i zabytkach tego miasta. Snuje opowieści na ich temat, przeplatając przeszłość z teraźniejszością. Dzieje pełne chwały a nawet patosu, umiejętnie uzupełnia mało znanymi ciekawostkami i paradoksalnymi, nie stroniąc od tak charakterystycznego dla mieszkańców Lwowa poczucia humoru.

Obok informacji o dumnych dziejach miasta i jego zabytkach, książka zawiera wiele przydatnych i praktycznych rad. Wskazuje miejsca, gdzie można spędzić czas w miłej atmosferze, posłuchać muzyki spróbować lokalnej kuchni, słynnych słodkich deserów oraz napić się dobrej kawy lub wina. A wszystko to w niepowtarzalnym otoczeniu, z którego emanuje kilkusetletnia, wspaniała przeszłość.


Wyobraź sobie, że na strychy starego domostwa odnaleziono nieznane pamiętniki Jane Austen. Wyobraź sobie, że ich pożółkłe stronice skrywają historię związku, który zmienił życie pisarki i dał początek jej twórczości. Oto opowieść ujawniająca sekrety autorki ubóstwianej przez miliony kobiet. Historia, która pozwala zajrzeć do serca i umysłu Jane Austen i dostrzec, jak wiele sytuacji i ludzi z prawdziwego życia opisała w swych słynnych powieściach. A przede wszystkim odkrywa prawdę o tajemniczym dżentelmenie ? największej, choć niespełnionej miłości tej utalentowanej autorki. Ich romans stal się inspiracją do napisania "Dumy i uprzedzenia? oraz "Rozważnej i romantycznej". 


Paul Bannerman, ekolog mieszkający w Afryce, sądzi, że panuje nad biegiem spraw w swoim życiu zawodowym i małżeńskim. Kiedy jednak lekarze stwierdzają u niego raka krtani i zalecają kurację, która sprawia, że jego ciało na pewien czas staje się radioaktywne, a kontakt z nim groźny dla innych, Paul zastanawia się, jak kiedyś czynił to Auden, „co jest źródłem niespodzianek, jakie niesie życie”.

Gdy jego rodzice: Adrian, przedsiębiorca, i Lyndsay, wzięta prawniczka, udzielają mu gościny w swoim domu, żeby chronić jego żonę i małego syna przed promieniowaniem, Paul, powraca do ogrodu swego dzieciństwa. Dziwny stan, w jakim się znajduje, sprawia zaś, że Lyndsay staje twarzą w twarz z własną przeszłością.

Gdy Paul wraca do zdrowia, a sytuacja – na pozór – do normy, jego rodzice wyjeżdżają na wakacje do Meksyku, aby Adrian, niespełniony archeolog, mógł się oddać swojej pasji. Konsekwencje tych wakacji to ostatnia niespodzianka, jaką przynosi życie pełne namiętności.Losy jedynej kobiety, która służyła w Legii Cudzoziemskiej, awansując do stopnia oficerskiego. Angielka Susan Travers spędziła dzieciństwo w luksusie. Potem przeżyła młodzieńczy bunt przeciw ustalonemu porządkowi społecznemu. Po wybuchu II wojny światowej postanowiła wstąpić do oddziałów Wolnych Francuzów. Wzięła udział m.in.w kampanii w Afryce. Uczestniczyła w słynnym przedarciu się z Bir Hakeim, dokonując dzielnych i bohaterskich czynów, za które otrzymała najwyższe odznaczenia i medale. Po wojnie pozostała w żołnierskich szeregach.


Czy coś Was szczególnie zaciekawiło a może już czytałyście i możecie polecić.
Mnie osobiście pociągają wszystkie, ale szczególnie pierwsza.......i biografia Bogarta.


______________________________________________

Zdjęcia i tekst pochodzą ze strony Tania książka.pl

35 komentarzy:

 1. No nieee, to już nie mogę napisać autobiografii pod tytułem "Małgorzata idzie na wojnę" :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam właśnie książkę Nadine Gordimer, ale o innym tytule niż prezentujesz. Autorka jest laureatką Nobla, wiedziałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam i dlatego tę książkę akurat pokazałam...ja mam jej "Znalezionego" , którego dostałam w prezencie, tylko jakoś jeszcze do niej nie dotarłam. Ale się zastanawiam czy sobie tej >Małgorzaty..." i Gardiner nie sprawić....

   Usuń
  2. Ja właśnie "Znalezionego" czytam...
   Wcześniej (zanim nie przeczytałam info na okładce) nie wiedziałam, że autorka jest Noblistką. Zresztą ja nie bardzo przywiązuję do tego wagę... Nobliści to piszą takie trochę sztywniackie książki, które rzadko mi się podobają.

   Usuń
  3. I tak właśnie tą wypowiedzią narobię sobie wrogów i zostanę zlinczowana....

   Usuń
 3. A nie propagandowa przypadkiem ta Gordimer?

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki zapewne interesujące, ale niestety nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mogę polecić "Małgorzatę", bardzo mi się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Małgorzata ..." mnie pociąga, bo już o niej czytałam....
   Twoje polecenie dodatkowo mnie motywuje...

   Usuń
 6. Pierwsza pozycja mnie zaciekawiła oraz ,,Spacer po Lwowie,,:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego zestawu najbardziej intryguje mnie "Zrozumieć życie". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam jej "Znalezionego" więc i tej jestem ciekawa....

   Usuń
 8. Niestety, nie mogę nic polecić, nie znam żadnej z nich. Bogart kusi, ten spacer po Lwowie też chciałabym przeczytać. Ciekawe, czy "Małgorzata..." dobrze napisana; jeśli tak, to byłoby warto, bo sam pomysł intryguje, taka konwencja jak z dawnych powieści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O "Małgorzacie..." o ile dobrze pamiętam czytałam u Beaty ze "Szczura w antykwariacie"...polecała...

   Usuń
 9. Pierwsza pozycja mnie szczególnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to interesująca pozycja......czytałam opinie o niej .....

   Usuń
 10. O Bogarcie i Austen to nawet bym sobie przeczytała. Czytam Nędzników i zdecydowanie uważam nie kupować, wypożyczyć ale to wpływ lektury zatem sama wiesz :-) a najtrudniej to dostosować się do własnych wskazówek szczególnie jeśli chodzi o książki. A właśnie , właśnie "Nędzników" polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też staram się nie kupować, ale ta "Małgorzata..." mnie nęci.....
   A "Nędzników" mam i oczywiście czytałam tylko, że dawno temu i myślę o powrocie do nich.....

   Usuń
  2. Też mnie kilka pozycji nęci ale chwilowo dzielnie się trzymam, z naciskiem na chwilowo. Ta Małgorzata to postać autentyczna jeśli tak rzecz staje interesująca.

   Usuń
  3. Właśnie dlatego nęci, że autentyczna....

   Usuń
 11. A mnie zainteresowała książka "Zrozumieć życie" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam niestety żadnej, ale kilka mnie zaciekawiło, szczególnie tez walkami w tle

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam żadnej z tych pozycji ale prezentują się ciekawie.Biografia Bogarta mnie kusi.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiele ciekawych pozycji widzę, ale ostatnio nie mam czasu na czytanie, niestety. A bardzo to lubię!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałam taki czas, a były to długie lata ....a do czytania intensywniejszego wróciłam od jakichś 4 lat dopiero....

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.