poniedziałek, 23 września 2013

Jesienne stosiki książkowe.


         Kalendarzowa jesień powitała nas nie najlepszą pogodą. Chociaż wczoraj jeszcze przed południem na cyniach w ogrodzie wygrzewały się w jesiennym słońcu motyle, którym udało mi się zrobić kilka fotek :
 Niebo pochmurne, za oknem wiatr, który zawsze na mnie źle działa  więc i nastrój mam dość kiepskawy od rana, ale poprawił mi go listonosz, który przyniósł kolejną książkę do stosików, które chcę dzisiaj pokazać.
        Po przeczytaniu "Zdrajcy" Marka Harnego, o której piszę tu , która przypadła mi tak do gustu, że pomyślałam, iż dobrze byłoby poznać więcej jego książek kuknęłam na allegro i znalazłam tanio jego

"Urodzonego z wiatru".
Książka ta miała się ukazać pod koniec lat 80-tych lecz cenzura jej nie puściła. Podobnie było w 1995 roku, dopiero ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i Spółka w 2003 roku. Jestem niezwykle ciekawa o czym pisał Harny, że  wydawcy rezygnowali z jej wydania poprzednio, mimo iz była przygotowana do druku.
A przy okazji jak to bywa, czyli przy jednej opłacie za przesyłkę,  oczywiście po przeglądnięciu oferty antykwariatu wybrałam jeszcze kilka antykwarycznych różności.A dzisiaj dotarła "Matka chrzestna" Gertrud Hohler z Wydawnictwa Zysk i S-ka, z którym dzięki książce "Toskania i Umbria"Przewodnik subiektywny", o którym pisałam tu i  sympatycznej Pani Oli z wydawnictwa nawiązałam współpracę.
A to książki otrzymane do recenzji :Ciekawa jestem co powiecie o tych pozycjach. Co znacie, czytaliście lub będziecie chcieli poznać.


Z jesiennym pozdrowieniem dedykuję  Wam  jesienną piosenkę
                                  
                     
14 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe nabytki książkowe! Może nie do końca w moim guście, ale przecież nie o to chodzi:) Przyjemnej lektury!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne stosiki, oddawaj "Szwy":D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nie wierzyłam, że czasem chcieć to naprawdę "dostać". A jednak.
   Ta druga o kanclerz Merkel tez ciekawa.

   Usuń
 3. Czytałam kiedyś Fleszarową-Muskat, ale było to naprawdę dawno. Mgliście wspominam, że była to niezła książka i napisana pięknym językiem (jak wiele książek z tamtego czasu). Cieszę się, że mi o niej przypomniałaś, być może nadchodzi czas na jej "odkurzenie" :)
  P.S. A motyle piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czytałam Fleszarowa namiętnie w młodości, i jak to bywa już niewiele pamiętam.
   Moją ulubioną była "Zatoka śpiewających traw", ale tej sobie nawet z tytułu nie przypominam więc wygląda na to, że nie czytałam.
   Podzielam Twoją opinię o tym, że Fleszarowa pisała pięknym językiem.
   Z powodu motyli miło mi.

   Usuń
 4. O "Szwach" czytałam już u Awioli, a panią Muskat zebrałam w kolekcji, która była dostępna była w nowej odsłonie kieszonkowej w sumie,a el nie miałam czasu jeszcze przeczytać jej książek i jestem bardzo ciekawa właśnie tej autorki. :)pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czytałam u Awioli, która napisała bardzo dobra recenzję.
   Fleszrowa-Muskat napisała bardzo dużo niezwykle dobrze czytających się książek.
   Sporo z nich czytałam. Wracać raczej już nie będę do nich, ale tej chyba nie czytałam. A jeżeli wrócę to do ulubionej "Zatoki śpiewających traw" i polecam wszystko co napisała.

   Usuń
 5. A to przypadek, właśnie przeczytałam "Gorącą krew" (do wyzwania Jenah). To książka o namiętnościach, o błędach młodości. Mnie się podobała :)
  Marka Harnego znam z "Samotności wilków" . Bardzo ciekawa książka. Mam w planach dalsze poznawanie twórczości tego autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak czytałam to sama Niemirovsky była intrygująca postacią z niezwykłym życiorysem.
   Natomiast Harny mnie tez bardzo zainteresował.

   Usuń
 6. ciekawi mnie Małe kochanie, wielka miłość :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj niestety nic nie powiem Ci o tych powieściach, bo niestety żadnej z nich nie czytałam :( Ale Tobie życzę przyjemnej lektury i czekam na wrażenia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. książek nie znam, tym chętniej przeczytam recenzje; gratuluję współpracy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niewiele mi mówią tytuły i nazwiska oprócz Fleszarowej i Harnego. Na niego właśnie czekam:)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.