niedziela, 20 stycznia 2013

Przetrwałam pierwszy rok blogowania i dzisiaj świetuję.)      Dokładnie rok temu 20 stycznia 2012 podjęłam decyzję o założeniu tego bloga. Zaczęłam swą zabawę w blogosferze od bloga z biżuterią i właśnie dzięki  temu powstał ten blog, który nie był nawet w zamyśle.  Wędrując jednak  po blogosferze  zaczęłam odwiedzać również blogi czytelnicze i spodobały  mi się tak bardzo, że zainspirowana nimi  postanowiłam sama  stworzyć  taką swoistą kronikę swego czytelnictwa i pokazania go. I stało się, 20 stycznia napisałam pierwszy post, post rozpoczynający moje blogowanie.
      Przez ten rok opublikowałam na blogu 229 postów o różnej treści. I nawiązałam współpracę z wydawnictwem PROMIC. To jedyne wydawnictwo. do którego zwróciłam się o współpracę, gdyż chcę czytać książki przede wszystkim dla przyjemności czytania, a nie z musu. Wzięłam udział w kilku wyzwaniach czytelniczych, chociaż muszę stwierdzić, że przy tej ilości czytanych książek, średnio trzy w miesiącu wyzwania czytelnicze też nie do końca pozwoliły  mi czytać to co chciałam. Mimo to ponieważ motywują mnie do czytania również tych książek, których pewno nigdy bym nie poznała nie rezygnuję z udziału w tych wyzwaniach, a nawet rozszerzyłam ich listę.
      Muszę napisać, że blogowanie daje mi nie tylko ogromną przyjemność, ale i sporo satysfakcji wynikającej z tego, że to co piszę jest czytane, a świadczy o tym fakt, że blog miesięcznie odwiedza około 3 tysiące osób, co przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W tym miejscu chcę gorąco  podziękować wszystkim odwiedzającym mój  blog stale, często i od czasu do czasu a także tym, którzy wpadli tylko raz. 
Cieszy mnie ogromnie, że mój blog czytany jest również poza granicami kraju i bywa, że stale o czym świadczy statystyka. Pozdrawiam wszystkich rodaków, gdyż sądzę, że to oni właśnie porozrzucani po Europie i nie tylko do mnie zaglądają. Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuje za odwiedzanie mojej blogowej strony.
        Radość takiej chwili trochę umniejsza tylko fakt, że to blogowanie zaczyna mi wchodzić w nałóg / w tym również czytanie  tego co piszą miłe mojemu sercu blogerki/ i przeszkadza  w wywiązywaniu się z obowiązków dobrej gospodyni domowej, którą głównie  jestem, odkąd przeszłam na emeryturę, co czasem konfliktuje  mnie z drugą połówką, ale dam radę.


 

39 komentarzy:

 1. Sto lat! Sto lat bloguj nam:-D
  Życzę nadal tego ciepełka i naturalności, które nam niesiesz. Dobrze, że z tej okazji wspominasz też o tych, którzy daleko od Ojczyzny, bo na co dzień czasem zapominamy, że dla nich też jesteśmy ważni i kawałek tęsknoty za językiem smarujemy im miodem. Życzę wytrwałości i radości z blogowania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Bogusiu za serdeczne słowa.
   Serce się ściska, że przyszłość naszego narodu zmuszona jest emigrować, by godnie żyć, pozostawiając tu tych, których kochają, i którzy z tego powodu cierpią czasem w osamotnieniu.)

   Usuń
 2. Dzięki tej radości z blogowania ten pierwszy rok minął błyskawicznie :)
  Życzę Ci, aby prowadzenie bloga było takim nieustannym źródłem radości i satysfakcji, aby był on miejscem ciekawych spotkań i dyskusji :)
  Pozdrawiam porannie, serdecznie i rocznicowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Natanno, gratulacje serdeczne. Ten blog to Twoje hobby, nie daj sobie go zabrać. To prawda, że jest to czasochłonne zajęcie, ale też ciekawsze niż oglądanie TV. Powodzenia w następnych latach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.To prawda, że odkąd go prowadzę telewizji prawie nie oglądam i jestem z tego niezmiernie zadowolona.)

   Usuń
 4. No tu gratuluję:) Oby prowadzenie bloga sprawiało wiele przyjemności:) Gorąco pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję serdecznie! Życzę Ci wielu ciekawych lektur, wielu czytelników oraz by udało Ci się jednocześnie być dobrą blogerką i dobrą gospodynią :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa i życzenia.
   Trudno niestety byc dobra gospodynią, jak komputer przyciąga, jak magnes.)

   Usuń
 6. Moje gratulacje! Cieszę się, że spodobało Ci się blogowanie. Obyś była z nami tutaj dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.Jak tylko będziecie do mnie zaglądać moje blogowanie będzie miało sens i będzie cieszyło tak, jak do tej pory.)

   Usuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Alu za wszystkie miłe słowa, to miód na moje serce.)

   Usuń
 8. Serdecznie gratuluję tego pierwszego roczku!
  życzę wytrwałości w dalszym prowadzeniu bloga i czytaniu :)
  a statystyki cudne!

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów:)

  OdpowiedzUsuń
 10. oj rzeczywiście to nałóg, ale zobacz jaki konstruktywny :) w końcu każdy ma prawo do odrobiny przyjemności dla siebie, a to sto razy lepsze niż jakiekolwiek używki, czy siedzenie bezmyślne przed tv...
  Dużo pasji, czasu i satysfakcji z pisania!

  OdpowiedzUsuń
 11. Kochana GRATULUJĘ roczku i życzę dalszych owocnych latek blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. GRatuluję!!! Pierwszy roczek jest najpiękniejszy!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję, jeszcze cztery lata i będziemy świętować piąte urodziny :)
  Osobiście bardzo lubię tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję przeogromnie! I oczywiście Tobie życzę wciąż nowych inspiracji do pisania, a Twojej drugiej połówce wyrozumiałości, bo blogowanie naprawdę wciąga. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Życzę dalszego blogowania - fakt, to wchodzi w nałóg, ale wierzę, że w końcu znajdziecie z Drugą Połówką jakiś złoty środek :) Blogój nam dalej!

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję serdecznie pierwszej rocznicy blogowania. Cieszę się, że jesteś z nami i poprzez swoje wpisy tworzysz ciepłą, serdeczną atmosferę. Nic dziwnego zatem, że Twój blog jest tak chętnie odwiedzany.
  Życzę dalszych sukcesów zarówno tych bardziej (statystyki) i mniej (satysfakcja) wymiernych, mnóstwa ciekawych lektur do przeczytania i wielu nowych pomysłów na kolejne wpisy. Do kolejnego roczku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Halinko za miłe słowa.)

   Usuń
 17. Bardzo lubię do Ciebie zaglądać. Gratuluję i życzę kolejnych lat przyjemności blogowych:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Gratuluję roczku i czekam na następne rocznice, dużo radości z blogowania życzę:).

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję pierwszych urodzin, już nie mogę się doczekać kiedy ja je będę świętować, niestety będzie to dopiero za...11 miesięcy!... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw będzie pół roku, a za chwilę roczek, szybko minie, czego Ci życzę.)

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.