środa, 31 października 2012

Święto zmarłych.)

Ks. Jan Twardowski

O stale obecnych


Mówiła że naprawdę można kochać umarłych

bo właśnie oni są uparcie obecni
nie zasypiają
mają okrągły czas więc się nie spieszą
spokojni ponieważ niczego nie wykończyli
nawet gdyby się paliło nie zrywają się na równe nogi
nie połykają tak jak my przerażonego sensu
nie udają ani lepszych ani gorszych
nie wydajemy o nich tysiąca sądów
zawsze ci sami jak olcha do końca zielona
znają nawet prywatny adres Pana Boga
nie deklamują miłości
ale pomagają znaleźć zagubione przedmioty
nie starzeją się odmłodzeni przez śmierć
nie straszą pustka pełną erudycji
nie łączą świętości z apetytem
bliżsi niż wtedy kiedy odjeżdżali na chwilkę
przechodzą obok z niepostrzeżonym ciałem
ocalili znacznie więcej niż duszę

Wyniki zabawy październikowej.)

             Dzisiaj 31 października a więc dzień, w którym już  wiadomo jakim wynikiem zakończyła się październikowa zabawa  na  moim blogu. Nagrodę główną czyli książkę   i zakładki
zdobywa asymaka  właścicielka bloga pisaninka , która pozostawiła na blogu 199 komentarzy.


Nagrodzę pocieszenia w postaci zakładki  otrzymuje zaś Alojka właścicielka bloga Zachciewajki.
Jako dodatek dokładam   taki skromny naszyjniczek.
Gratuluję dziewczęta i proszę o adresy na mail.

Witam kolejne obserwujące osoby i zapraszam do odwiedzania bloga.

wtorek, 30 października 2012

Ania ze Złotego Brzegu - Lucy Maud Montgomery.)     Jestem posiadaczką prawie całego kompletu "Ani z Zielonego Wzgórza" od wielu lat.
Evelyn Nesbit, której urodą obdarzyła autorka Anię Shirley

Mój podstawowy, ukochany,  komplet to trzy książki w twardych okładkach,  zawierające po dwa tomy, wydane przez wydawnictwo Nasza Księgarnia w latach od 1971do 1973.
Nie zawiera on niestety dwu tomów, a mianowicie :
"Ani ze Złotego Brzegu" i "Ani z Szumiących Topoli", o których dowiedziałam się znacznie później i dlatego ich nie czytałam.  Po prostu minął na nie czas.
I tak by pewno zostało, gdyby nie sardegna i jej październikowe wyzwanie .

Jednym z etapów wyzwania  miał być autor  naszego  z dzieciństwa . Zastanawiałam się, zastanawiałam, nawet zaczęłam czytać "Emilka dojrzewa " tej samej autorki, ale jakoś mi nie szło i wtedy mój wzrok szczęśliwie się zatrzymał na tym tomiku wydanym przez Naszą Księgarnię  w 1989 roku, ale już niestety bez takiej staranności jaka towarzyszyła poprzednim wydaniom.

I tak znów powróciłam na wyspę Świętego Edwarda, tym razem do Glen, w którym Ania i Gilbert mieszkają w domu nazwanym przez Anię Złotym Brzegiem. Wróciłam, by wejść na chwilę  w życie Ani i jej rodziny. Ania ma piątkę dzieci z czego czwórka przyszła na świat już Złotym Brzegu i właśnie rodzina powiększa się o szóste, dziewczynkę, Bertę Marillę, nazywaną Rillą.
Rozkoszuję się  klimatem Złotego Brzegu stworzonym przez Anię i Zuzannę jej pomoc domową, w którym pachnie ciastem i chlebem pieczonym przez Zuzannę, która jest traktowana nie  jak służąca lecz jak domownik. Rozkoszuję się również ciepłem domowego ogniska, w którym wszyscy się kochają i starają się jak mogą życzliwie  traktować  nawet niezbyt mile widzianą a wiecznie niezadowoloną i zrzędną ciotkę Gilberta, Marię Blythe. Przyglądam się jak dorastają dzieci Ani, jak się zmieniają z wiekiem, jak przeżywają różne smutki i radości, jakie zawierają znajomości  i czego doświadczają w związku z wchodzeniem w świat szkoły i nowych znajomych. Złoty Brzeg to oaza radości i miłości, chociaż czasem zakłócona troskami i smutkami, jak to w życiu bywa, w której jest miejsce również dla ulubieńców domowników, jakimi są kot , Odrobinek,  i kos powracający tu  co roku. Przysłuchuję się plotkom i ploteczkom rozsiewanym przez krąg znajomych  Ani pań, dotyczących żywotnych spraw społeczności,  czyli tego kto umarł, kto się urodził i jaka para ma się ku sobie, a jaka się zaręczyła. Przeżywam również z Anią jej smutek wynikający z chwilowym zwątpieniem w miłość wiecznie zapracowanego męża.

Z dużą przyjemnością przeczytałam kolejną książkę o Ani napisaną przez Lucy Maud Montgomery i zapraszam wszystkie osoby o romantycznej duszy do odwiedzenia Złotego Brzegu w Glen na wyspie Świętego Edwarda.

Książkę przeczytałam również w ramach wyzwań:
  


Każdemu, co mu się należy/od mafii/ - Leonardo Sciascia.) )

Ta niewielka książeczka wydana przez wydawnictwo Książka i Wiedza w 1979 roku przeleżała na półce wiele, wiele  lat aż przyszedł na nią czas.


Rzecz dzieje się na Sycylii w pewnym miasteczku . Aptekarz Manno dostaje anonimowy list, w.którym ktoś mu grozi śmiercią. Wszyscy jego znajomi na równi z nim są mocno zdziwieni, gdyż jest on człowiekiem można rzec bez skazy, który nigdy nikomu nic złego nie zrobił. Mimo pogróżek nie rezygnuje z zaplanowanego polowania i staje się to czego nikt by się nie spodziewał. 23 sierpnia 1964 roku Manno ginie od strzału w plecy, a z nim jego  przyjaciel  doktor Roscio od strzału w pierś. Wszyscy snują różne domysły lecz poza tym, że być może przyczyną  zemsty na aptekarzu był  romans z dziewczyną, która często zachodziła do apteki nic wymyślić nie mogą. Śledztwo  prowadzi miejscowy komisarz policji, ale w obliczu braku jakichkolwiek poszlak społeczność  całego miasteczka sama na własną rękę  próbuje rozwiązać zagadkę dotyczącą  śmierci aptekarza i doktora.
Próbę rozwikłania przyczyn zagadkowych śmierci podejmuje również profesor Laurana, humanista i człowiek "obcy" w społeczności miasteczka , dla którego kluczem do tego staje się  słowo UNICUQUE , jakie zauważył na odwrocie listu, a które pochodzi  z "Osserwatore Romano". Trzeba powiedzieć, że dociekliwy profesor w niezwykle  inteligentny sposób wiążąc  ze sobą swoje spostrzeżenia i uzyskane informacje uzyskuje odpowiedź na pytanie kto zabił i dlaczego, jak również o kogo głównie mordercy chodziło.Nie mając zamiaru o swoim odkryciu informować komisarza  dzieli się nim jednak  z  wdową po jednej z ofiar, doktorze Roscio  i to  niestety nie wychodzi mu na dobre. A ósmego września w święto narodzin Najświętszej Marii Panny prałat Rosello w rocznicę tragicznego zdarzenia  na polowaniu ogłasza zaręczyny wdowy Roscio z jej kuzynem , mecenasem Rosello.


Sciascia w swym dość oryginalnym kryminale, napisanym znakomitym językiem,  z dużą dozą humoru i dowcipu   ukazuje i obnaża społeczność małych  miasteczek sycylijskich w latach 60 tych ubiegłego stulecia . Posługuje  się  w tym celu bardzo wyraziście zarysowanymi postaciami pochodzącymi z różnych środowisk ; miejscowi notable, przedstawiciele kleru, politycy, wszyscy powiązani  mafijnymi układami oraz nie przebierający w środkach w dążeniu do celu.
Książka nie jest jednak li tylko sensacyjną opowiastką, Sciascia bowiem poddaje w niej osądowi funkcjonujący na Sycylii system, który  tolerując mafię działa wręcz przeciwko prawu.

Książka wciąga i czyta się ją z dużą przyjemnością zarówno ze względu na intrygująca fabułę, jak i piekno języka jakim została napisana. Przeczytałam w ramach wyzwań:
poniedziałek, 29 października 2012

Jakie nowości Selkar.pl przygotował na listopad.)

Sprawdź listopadowe nowości!
 
do 20%  Selkar.pl zaprasza.
 
Ciemniejsza strona Greya
 
“Ciemniejsza strona Greya” EL James
'Drugi tom bestsellerowej serii niecierpliwie oczekiwany przez miliony czytelników! Perwersyjny seks, gwałtowna zazdrość, obsesyjna potrzeba kontroli, pożądanie, któremu nie sposób się oprzeć - E. L. James znów przeniesie nas w świat mrocznych sekretów i wielkich namiętności. W powieści ...
Cena okładkowa: 39,90zł Nasza cena: 33,00zł
 
 
TRAFNY WYBÓR
 
“TRAFNY WYBÓR” J.K. Rowling
'PIERWSZA POWIEŚĆ J.K. ROWLING DLA DOROSŁYCHBarry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z ...
Cena okładkowa: 39,99zł Nasza cena: 35,00zł
 
PIERNIKOWE MAKABRESKI
 
“PIERNIKOWE MAKABRESKI” Joanne Fluke, Laura Levine, Leslie Meier
Gdy tylko weźmiemy do ręki tom z trzema powieściami autorstwa trzech najwybitniejszych mistrzyń kryminału, natychmiast poczujemy unoszący się w powietrzu tajemniczy zapach pierniczków. Kiedy Hanna Swensen znajduje swojego sąsiada Ernie Kusaka z roztrzaskaną głową, która rozprysnęła się na ...
Cena okładkowa: 34,90zł Nasza cena: 29,00zł
KSIĘŻNICZKA MAFII
 
“KSIĘŻNICZKA MAFII” MARISA MERICO
Prawdziwa historia życia w mafijnej rodzinie. Przemycała pieniądze, broń i narkotyki warte miliony, widziała mafijne egzekucje? Córka jednego z największych włoskich ojców chrzestnych zdecydowała się mówić. Nietykalny ojciec chrzestny. Świat przerażającej przemocy. Córka, która musiała z tego ...
Cena okładkowa: 37,80zł Nasza cena: 30,50zł
PRZYJACIEL Z DZIECIŃSTWA
 
“PRZYJACIEL Z DZIECIŃSTWA” SARAH MACLEAN
'Bestseller „New York Timesa” i „USA Today” nowej gwiazdy romansu historycznego,zdobywczyni najwyższych nagród w tym gatunkuOn jest księciem londyńskiego półświatka.Ona – młodą damą, która odkrywa w sobie nieznane dotąd pragnienia. I jest gotowa stracić dla nich ...
Cena okładkowa: 34,80zł Nasza cena: 28,00zł
PÓŁ ŻYCIA W CIEMNOŚCI TW
 
“PÓŁ ŻYCIA W CIEMNOŚCI TW” WOJCIECH KAŁUŻŃSKI
Erudyta i gawędziarz. Miłośnik kina, jazzu, muzyki poważnej i kultury francuskiej. Mistrz autokreacji. W życiu prywatnym ciepły, dobry i uczynny, w życiu publicznym - bezwzględny krytyk bez wahania wygłaszający niepopularne poglądy. Przez kinomanów uwielbiany, przez wielu twórcow - ...
Cena okładkowa: 44,90zł Nasza cena: 36,00zł
KRĄG
 
“KRĄG” Mats Strandberg
'Bestsellerowy thriller dla młodzieży!Krąg ponad pięćset stron pełnych miłości, magii, zrzędliwych rodziców, odrabiania prac domowych, śmierci i przyjaźni. To książka, w której niezapomniane seriale jak Buffy postrach wampirów zbiegają się w legendarnym Miasteczku Twin Peaks. Małe, otoczone ...
Cena okładkowa: 36,90zł Nasza cena: 30,50zł
Cienie nocy
 
“Cienie nocy” Alex Kava, Erica Spindler, J.T. Ellison
'Niezrównane autorki bestsellerów: J.T. Ellison, Alex Kava i Erica Spindler stworzyły zupełnie nowe wcielenie zła. Morderca psychopata, który wymyka się policji, bezustannie zmienia miejsca pobytu, żeruje na zagubionych i samotnych. Trzy śledcze: detektyw Stacy Killian z nowoorleańskiej ...
Cena okładkowa: 29,90zł Nasza cena: 25,50zł
SAMOTNE ŚWIĘTA OSCARA
 
“SAMOTNE ŚWIĘTA OSCARA” Holly Webb
Kiedy Milena traci swojego ukochanego kotka, nie może nawet myśleć o tym, aby mogła mieć nowego kota, którego mogłaby pokochać. Jej kot był przecież najwspanialszy na świecie i nigdy o nim nie zapomni. Milena często odwiedza swoją przyjaciółkę, Zuzię, której kotka urodziła śliczne kocięta. Nowo ...
Cena okładkowa: 13,99zł Nasza cena: 11,50zł
GOTOWE NA MIŁOŚĆ
 
“GOTOWE NA MIŁOŚĆ” JILL MANSELL
Dowcipna, wzruszająca, wciągająca historia miłosna z dziećmi w tle, świetna próbka stylu królowej literatury kobiecej, Jill Mansell. Ta bardzo popularna na Wyspach Brytyjskich autorka napisała kilkanaście powieści, które znane są czytelniczkom na całym świecie, a ich łączny nakład przekroczyły ...
Cena okładkowa: 33,00zł Nasza cena: 26,50zł

niedziela, 28 października 2012

Zostało jeszcze kilka dni.)Zbliżamy się ku końcowi zabawy na moim blogu, której termin upływa 30 października.
Wprawdzie czasu niewiele, ale zachęcam do wzięcia jeszcze w niej udziału.


Zabawę zaczęliśmy w ciepłej, słonecznej i wielobarwnej jesieni  a kończymy w niespodziewanie białej i  zimowej. 
 


Jak na razie zauważyłam, że trzy  blogerki próbują zdobyć nagrody. 
A wyniki w pierwszej trójce tak się kształtują 
Prowadzi Asymaka : 119 komentarzy
Alojka :87 - 18 = 69 komentarzy
Antyśka : 133- 75 = 58 komentarzy 
Może jeszcze ktoś się włączy.
Będzie również nagroda pocieszenia dla osoby, która będzie druga w komentowaniu w październiku.
Ta oto zakładeczka i może jeszcze coś.


I jeszcze trochę nastrojowych piosenek  w wykonaniu mojego ulubieńca - Adamo.środa, 24 października 2012

Moje nabytki książkowe w październiku.)            Już powinnam działać w kuchni, gdyż brak prądu spowodował zaległości w pracach domowych, ale zanim odejdę od komputera muszę się pochwalić  nabytkami książkowymi  października. W zasadzie powinny to być już ostatnie w tym roku, chyba że uda mi się coś na książki wymienić, jak ostatnio.


 A oto one:
Dwie pierwsze czeskiej autorki zdobyłam za biżuterię na portalu mojeciuchy.pl
Pozostałe nabyłam po raz kolejny z wyprzedaży w Matrasie.
Jakoś nie doczytałam, że Kwiatki św.Franciszka z Asyżu to lektura i mam książkę z opracowaniem co mnie raczej nie ucieszyło, ale cóż tak już musi zostać.

Przeglądając blogi nie spotkałam recenzji o kryminałach  Michała  Koryty, czyżby dlatego, że teraz jest moda na Skandynawię?
Duże nadzieje wiążę z "Domem cudów" I "Souvenirem", mam nadzieję, że się nie zawiodę.

wtorek, 23 października 2012

Nowości tygodnia w Selkar .pl tańsze o 20%.)Selkar .pl  zaprasza na nowości tego tygodnia, na które rabat wynosi 20 %.

Te i inne ciekawe nowości czekają.


SAGA KSIĘŻYCOWA. CINDER - Marissa Meyer - Nowość!
Opis:
Saga przyszłości ma swój początek dawno, dawno temu… Cinder mieszka w hałaśliwym Nowym Pekinie, zdziesiątkowanym przez zarazę. Jako dziewczyna cyborg o tajemniczej przeszłości jest obywatelką drugiej kategorii. Lecz kiedy na jej drodze staje przystojny książę Kai, Cinder nagle znajduje się w epicentrum międzygalaktycznej walki z bezlitosną królową Luny. Rozdarta między obowiązkiem a wolnością, wiernością a zdradą, musi wyjawić sekrety swojej przeszłości, aby ochronić przyszłość… 

  TWÓJ CIEŃ - Jeffery Deaver - Nowość!
Opis:
Agentka specjalna Kathryn Dance zmierzy się z obłąkanym stalkerem, prześladującym piękną wokalistkę country.
Kayleigh Towne to śliczna dziewczyna o głosie, który zapewnił jej pierwsze miejsca na listach przebojów country. Piosenkarka przyjmuje sławę z radością – do chwili gdy niewinna wymiana zdań z jednym z fanów otwiera przed nią mroczne, przerażające rejony. Wkrótce ludzie otaczający Kayleigh zaczynają ginąć. Agentka specjalna Kathryn Dance musi skorzystać ze swojej znajomości mowy ciała i talentu do prowadzenia przesłuchań, by powstrzymać szaleńca – ale wkrótce przekonuje się, że jak większość gwiazd, Kayleigh ma niejednego wroga. „Twój cień” to typowa dla Deavera szalona karuzela licznych wątków. Nic nie jest tym, czym się z pozoru wydaje.

Takie sobie rozważania o wyzwaniach czytelniczych.)


Jesień wchodzi w tę brzydszą i mniej fajną fazę, fazę chłodu, wilgoci i braku światła. Dni będą krótsze,  kolory  zaczną szarzeć , a w wieczory ciemność na dworze sprawiać , że mimo światła będę czuć się klaustrofobicznie. Tak to już mam,  a im starsza jestem tym gorzej to odczuwam.

  Ale nie o aurze miało być tylko o realizacji wyzwań czytelniczych, w których lubię brać udział chociaż przy moim wolnym czytaniu w jakimś stopniu  czuję się ograniczona, gdyż nie czytam tego co chciała bym w danym momencie, gdy książki wciąż nowe przybywają, a starsze zalegają półki biblioteczki .Traktuję to jednak jako  ćwiczenie woli, z  którą u mnie kiepsko, gdyż jako lew zodiakalny  raczej jestem hedonistką , ale  staram się trwać w podjętym zadaniu .
              Jakoś po wrześniowym wyzwaniu  trójki e-pik, którego realizacja przeciągnęła mi się w czasie i w sumie nie zrealizowałam go w 100 %, do październikowego wyzwania  przystąpiłam z mniejszym zapałem niż zwykle,mimo to  uparcie realizuję go i :
- przeczytałam "Każdemu, co mu się należy/od mafii /"  -  Leonarda Sciascia, tylko jeszcze opinia, a to mi zawsze sprawia niestety duży problem, gdyż nie mam takiego polotu jak inne blogerki co u nich podziwiam nieustannie,
- czytam z ogromną przyjemnością i już może dzisiaj  skończę "Anię ze Złotego Brzegu" Lucy Maud Montgomery, gdyż akurat tego tomu nie czytałam,
i pozostanie mi deklarowany "Dzień dobry Thaiti" - Wojciecha Dworczyka.

Zaliczę również  inne wyzwania, takie jak :
 - z literą w tle  / w tym miesiącu M/, 
 - z czytania literatury wojennej - wojna i literatura,
 - z czytania polskiej literatury ,
 - z półki
 - 52 książki 
 - z  czytania w pierwszym  tygodniu  miesiąca książki, która nie jest nowością.
I to wszystko chociaż dużo nie przeczytałam. Wystarczyło  tylko odpowiednio dobrać książki. 

A poza tym na opinię, choćby krótką oczekują :

"Dajcie mi jednego z was", którą to książkę  otrzymałam od autora i jak zdążyłam zauważyć już chyba większość recenzji pojawiła się na blogach, a ja ją dopiero niedawno przeczytałam, ale autor nie przypilał, i "Czas życia i śmierci"  Remarque'a.
 .

poniedziałek, 22 października 2012

Propozycja wymian.)
Dzisiaj przedstawiam pewną propozycję.
Posiadam sporo własnoręcznie wykonanej biżuterii, którą można zobaczyć na moim blogu Bizuteria w barwach natury
Biżuterię tę sporządziłam głównie z kamieni naturalnych, a składają się na nią : korale, naszyjniki, bransoletki, zdarzają się kolczyki.
Przyszło mi na myśl, że może znalazłyby się chętne osoby do wymiany książek nie na książki, ale  na wybraną przez siebie biżuterię. 

Do ewentualnej  wymiany służyła by  specjalna strona "Wymiana".

Co sądzicie o mojej propozycji?
Jeżeli uważacie, że nie jest to fatalny pomysł to proszęmałą reklamę na swoich blogach.

 Nie wszystkie egzemplarze pokazane na blogu są dostępne .

niedziela, 21 października 2012

Moje przeżywanie Roku Wiary w kościele.)


            W dniu 11 października z udziałem tysięcy wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie Mszą św. Ojciec Święty Benedykt XVI dokonał inauguracji Roku Wiary.W związku z Rokiem Wiary postanowiłam  ożywić  swoją wiarę osobistą, a w tym myślę pomocne mi będzie  między innymi czytanie  książek również o tematyce religijnej. O każdej przeczytanej książce coś skrobnę w miarę moich możliwości.         Dobrym wstępem niechcący stało się w tym względzie przeczytanie cyklu Sigrid Undset Nadzieja, a szczególnie drugiej jej części czyli "Krzaka gorejącego", o którym pisałam w tym poście
sobota, 20 października 2012

W muzycznym nastroju.)


               Z dużą przyjemnością obejrzałam na TVP Kultura, szkoda że nie cały, film muzyczno dokumentalny o Nat King Coolu. Posłuchałam kilku piosenek w jego wykonaniu z archiwalnych nagrań i wspomnień o nim żony, córek i brata. W zasadzie znam jego piosenki, ale jego samego nie bardzo sobie przypominam. I mile mnie zaskoczył ten uroczy, uśmiechnięty, znakomity  pianista  i piosenkarz, o którym jego bliscy ciepło się wypowiadali.

                                          Nat King Coole  w 1947 roku


              Jak podaje Wikipedia : "Ten amerykański czarnoskóry muzyk jazzowy, obdarzony ciepłym głosem o pięknej barwie i głębi, rozpoczął karierę jako pianista, później jednak wsławił się balladami.
 Dzieciństwo i młodość spędził w Chicago. W 1937 roku zaczął występować w klubach jazzowych w Los Angeles. W 1939 roku założył Trio King Cole (wraz z Oscarem Moore'em i Wesleyem Prince'em). Z czasem jego związki z jazzem uległy rozluźnieniu, a on przeszedł do historii przede wszystkim jako wokalista śpiewający muzykę "łatwą i przyjemną".
Palił trzy paczki papierosów dziennie. Utrzymywał, że dym tytoniowy pozwala zachować mu specyficzną barwę głosu. W efekcie nałogu zmarł przedwcześnie na raka płuc w wieku 46 lat." 

Muszę przyznać, że była to duża strata dla wielbicieli jego głosu.


A to chyba dwie z jego najsłynniejszych piosenek.
Głos miał faktycznie niezwykle niezwykle ciepło brzmiący, a barwę głosu taką, jaką lubię najbardziej.
 czwartek, 18 października 2012

Z biblioteki .)               Wczoraj wreszcie, przy okazji innych załatwień odwiedziłam swoją bibliotekę. Ostatnio rzadko do niej zaglądam, gdyż sporo czytam staroci z własnych  zasobów  książkowych,  a poza tym dużo książek  w różny sposób zasiliło mój księgozbiór w tym roku, tak  że czytać mam co. Niemniej lubię tam zaglądać no i musiałam oddać to co przeczytałam, i już trochę przetrzymałam / bardzo nieładnie z mojej strony ze względu na innych czytelników, ale taki ze mnie gnieciuch/ . Miałam nic nie pożyczać, gdyż jeszcze w domu pokutują nie przeczytane, które już dawno powinny być zwrócone, ale jak tu  zasmucić panią bibliotekarkę i  wyjść bez książek. Zapytałam wpierw o nowości, i moja pamięć jak zwykle w takich okolicznościach  zawiodła/ konieczna karteczka z nazwiskami / więc i tym razem nie potrafiłam Pani podać żadnego nazwiska, chociaż raczej takich nowości , o jakie by mi chodziło , sympatyczna pani by mi  nie znalazła więc skorzystałam z  zaproponowanych, i w ten sposób przyniosłam do domu te oto trzy książki:


"Dom na krawędzi" Marii Nurowskiej - pierwszą część mam własną, tylko czytać,
"Grę o miłość " Justyny Szymańskiej / w domu mam jej jeszcze nie czytane "A właśnie, że tak"/,
"Zbrodnię w błękicie" Katarzyny Kwiatkowskiej - z tą Panią spotykam się po raz pierwszy.
Wszystkie zapowiadają się interesująco, a co Wy o nich sądzicie? "Dom na krawędzi" jest raczej ogólnie znany , ale reszta chyba raczej nie.


Zachęcam do pozostawiania komentarzy bo książka i zakładki czekają, a 1 listopada okaże się komu chciało się nie tylko zaglądać ale i wyrazić swą opinię najczęściej w październiku.

środa, 17 października 2012

Jesienne nowości w Selkar.pl.)Selkar.pl poleca jesienne nowości .


Opis :Gdyby pewnego dnia Twój największy sekret wyszedł na jaw? Gdyby pewnego dnia przeszłość wróciła i zmieniła wszystko? Gdybyś pewnego dnia dostała szansę, by odbudować najważniejszą więź w swoim życiu? Pewnego dnia w drzwiach Marianne staje osiemnastoletnia Kirby. Jedno spojrzenie wystarcza i Marianne wie, że odnalazła ją córka. Jej idealny świat rozpada się, a wspomnienia o młodzieńczej namiętności ożywają. Czy Marianne i Kirby zbliżą się do siebie? Czy zrozumieją, czego chcą? Czy wreszcie odważą się pójść za głosem serca? Nikt nie zrozumie Cię lepiej niż Emily Giffin! EMILY GIFFIN w fenomenalny sposób opisuje kobiece emocje i relacje między ludźmi. Pięć jej poprzednich powieści stało się światowymi bestsellerami, a w Polsce kupiło je ponad pół miliona kobiet.


W OBRONIE SYNA - William Landay - Nowość!  

Opis :Andy Barber, zastępca prokuratora okręgowego w Massachusetts od ponad dwudziestu lat, jest szanowany w swojej społeczności, nieustępliwy na sali sądowej i szczęśliwy w domu z żoną Laurie i synem Jacobem. Aż do chwili gdy szokująca zbrodnia wstrząsa ich spokojnym miasteczkiem.Zostaje zamordowany szkolny kolega Jacoba. Andy prowadzi śledztwo. I nagle okazuje się, że mordercą może być jego czternastoletni syn.Rodzicielski instynkt Andy’ego krzyczy, żeby chronić swoje dziecko. Jacob upiera się, że jest niewinny, a Andy mu wierzy.Musi mu wierzyć. Jest jego ojcem. Ale na jaw wypływają tragiczne fakty. Małżeństwo Andy’ego zaczyna się chwiać w posadach. Proces nabiera tempa. Andy już nie prowadzi tego śledztwa. Sam jest przesłuchiwany. Tu – po drugiej stronie sali sądowej – Andy musi dokonać sądu nad sobą samym i wybrać pomiędzy lojalnością i sprawiedliwością, pomiędzy prawdą a oskarżeniem. Pomiędzy przeszłością, którą chciał pogrzebać, a przyszłością, której nie może już sobie wyobrazić. 


KAMIENICA PRZY KRUCZEJ - Maria Ulatowska - Nowość!  
 Opis:

Krucza 46 – wspólny adres, od którego zaczyna się każda historia w tej książce. Dzieje zwykłych ludzi na tle czasów, w których przyszło im żyć. Losy mieszkańców pewnej warszawskiej kamienicy od roku 1937 do końca XX wieku. Tosię i Piotra wiele dzieliło, ale łączył adres, który w ich świadomości został na zawsze. Przedzierając się przez wojnę, 
 okupację, powstanie, lata powojenne i wszystkie przemiany dziejowe, starali się zwyciężać okropności dnia codziennego. Miłość, trudne wybory, rozstania, walka o przetrwanie i o zachowanie własnej tożsamości – szukali własnego szczęścia bez względu na wszystko. I najważniejsze – z optymizmem, dzięki któremu wszystko może się udać. A czasami… uda się coś, o czym nie śmiało się nawet marzyć.MAM NA IMIĘ KSIĘŻNICZKA - Sara Blaedel - Nowość!  

Opis :Drugi tom cieszącej się popularnością serii kryminałów z Kopenhagą w tle.Kopenhaska komenda policji otrzymuje zgłoszenie o brutalnym gwałcie dokonanym na młodej kobiecie. Sprawa zostaje przydzielona asystent kryminalnej Louise Rick. Okazuje się, że kobietę zgwałcił poznany na portalu randkowym mężczyzna, który podał fałszywą tożsamość. Bliższe badanie innych niewyjaśnionych gwałtów ujawnia ten sam sposób działania. Kiedy w podobnych okolicznościach umiera młoda kobieta, policja postanawia użyć wszelkich sił i środków, które pozwolą ująć seryjnego gwałciciela. Kolejne tropy wiodą w coraz to inną ślepą uliczkę, Louise Rick musi więc podjąć niestandardowe działania. Zakłada profil na portalu randkowym…