niedziela, 27 listopada 2016

Ważne pytania na Adwent..........     
           


       Ostatnio  nabyłam sobie na poczcie niewielką książeczkę z fragmentami homilii i wystąpień  ks. Jana Kaczkowskiego. Nie czytałam jeszcze żadnej z jego książek a tą przeczytałam błyskawicznie i na dodatek znalazłam w niej słowa, które wydały mi się znakomite na rozpoczęcie tegorocznego Adwentu. Ks. Jan Kaczkowski podpowiada nam bowiem czym powinien  on być dla nas oczekujących ponownego przyjścia Jezusa Chrystusa.A więc oddajmy się refleksji i nie pozwólmy jej w sobie zagłuszyć hałasem bombardującym nas ze świata zewnętrznego.


14 komentarzy:

 1. Ks. Jan Kaczkowski to niezwykła osobowość, która nie dała się zaszufladkować.
  Jego przesłania były dla nas wzorcem. Uczył nas jak żyć prosto i czerpać z każdego dnia pełnymi garściami. Przeczytałam jego dwie książki.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero teraz go tak naprawdę zaczynam poznawać i to co czytam jest bardzo budujące.....ks. Jan był niezwykłym kapłanem i wspaniałym człowiekiem.

   Usuń
 2. Dzięki za fajną książkę:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele dobrego słyszałam o książkach ks. Kaczkowskiego i na pewno kiedyś po nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja muszę przyznać, że jakoś trzymałam się od nich z daleka...dzisiaj widzę, że błądziłam.

   Usuń
 4. Jedną książkę ks. Kaczkowskiego czytałam, ciągle za mało takich księży

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się Kasiu....potrzebni są nam kapłani z prawdziwego powołania......którzy potrafią podejmować wyrzeczenia .....

   Usuń
 5. No właśnie! A dziś mój ksiądz mówił o Adwencie jako radosnym czasie oczekiwania.
  Poszukam książki ks. Kaczkowskiego, bo bardzo spodobało mi się co napisał.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasi parafialni księża tak faktycznie od wielu lat już tak właśnie Adwent określają. Jest to w duchu posoborowym, ale jak wyczytałam w "Niedzieli", która podczytuję w "Ogólnych normach roku liturgicznego i kalendarza, które pochodzą z 1969 roku zapisano, że Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Słowo pobożnego gdzieś się księżom zapodziało.....

   Usuń
 6. Adwent to rzeczywiście czas radości. Czy ktoś kto oczekuje dziecka nie cieszy się? Oczywiście, że jest w nim miejsce na refleksję. A tęsknota za Bogiem to stały element chrześcijańskiego przeżywania ziemskiej wędrówki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam i czytałam książki księdza Jana Kaczkowskiego i rzeczywiście Jego słowa nie pozwalają na zaszufladkowanie .....W każdym razie dla mnie Adwent-to radosne oczekiwanie ,ale takie moje "własne" bez tego szumu na zewnątrz....
  Pozdrawiam Natalio i życzę dobrego....tego czasu.

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.