wtorek, 5 sierpnia 2014

Co mnie dzisiaj ominęło.             Ostatnio mało opinii powstaje u mnie o przeczytanych książkach, ale okazuje się, że odcinam kupony od tych wcześniej napisanych. I to całkiem niespodziewanie. A to za sprawą tego, że czasem zdarza mi się tu czy tam zgłosić do jakiegoś konkursu a potem o tym fakcie zupełnie zapomnieć.
 I tak było w przypadku konkursu recenzyjnego, który cały czas trwa w Matrasie. W ubiegłym tygodniu dostałam z księgarni tej miłego maila, że moja recenzja do kryminału Marka Krajewskiego "Śmierć w Breslau" znalazła się wśród trzech nagrodzonych nagrodami głównymi. Cieszy to tym bardziej, że recenzji zgłoszonych było 188. Ale najlepszy numer w tym wszystkim to jest ten, że ja,  jak zwykle,  nie spojrzałam do regulaminu i nie wiedziałam jakie będą nagrody. Przekonana, że jak księgarnia to oczywiście będą to książki. I jakie było moje zdziwienie, gdy przeczytałam, że owszem książki też, ale główną nagrodą jest przejazd w charakterze pasażera rajdowym Subaru Impreza STI N4 podczas oficjalnych testów Subaru Poland Rally Team na Torze Kielce, 5 sierpnia 2014 roku (godz. 16.00-17.00). Aż się roześmiałam, bo to byłaby świetna przygoda, ale dla mojego syna, miłośnika samochodów wszelakich i szybkiej jazdy. A jeszcze jakby mu pozwolono prowadzić taki samochód. A ja niestety musiałam zrezygnować, chociaż gdybym mieszkała w Kielcach lub w ich  pobliżu to dzisiaj mogłabym i ja zażyć szybkiej jazdy takim oto samochodemSympatyczna Pani, której zgłaszałam rezygnację z przejazdu samochodem poinformowała mnie, że może uda się powiększyć dla mnie pulę książek. Wprawdzie książki też związane są z tą dziedziną sportu, ale są w nich również  wspomnienia kierowców rajdowych więc myślę, że będą interesujące.
Następnym razem będę dokładnie czytać regulamin, by nie było już takich niespodzianek, w razie gdy znów mi się poszczęści.

22 komentarze:

 1. Gratuluję wygranej!
  Wow! Chciałabym się przejechać i poczuć taką adrenalinę!
  Ale tak to jest w konkursach, ze nie zawsze wygrywa się to, o czym sie marzy. Czasami większa jest satysfakcja z wygranej niż z nagrody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No gdyby to było bliżej, czemu nie? Byłaby frajda.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. To raczej nie ta kategoria, ale fajnie gdy ktoś nas dowartościuje.

   Usuń
 3. W takim razie o mało co a byśmy się spotkały, bowiem ja również jestem wśród laureatów. Jury spodobała się moja recenzja "U progu zagłady". Niestety dowiedziałam się o tym dopiero w sobotę, kiedy wróciłam z urlopu. Ciekawe czy trzecia osoba odbierze nagrodę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale byłoby miło.
   Gratuluję Natalio. Widziałam w wynikach konkursu Twoje imię.
   Faktycznie ciekawe, czy odbierze? Ale to jest facet, to może?

   Usuń
 4. Gratulacje! A co tam - trzeba było zaszaleć - raz się żyje! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.
   Z pewnością bym zaszalała, gdyby nie ta odległość.

   Usuń
  2. E tam, do Włoch mogłaś dojechać, to i do Kielc byś dała radę. Przy okazji zwiedziłabyś miasto i okolice a jest kilka miejsc wartych obejrzenia - w Kielcach warto zobaczyć katedrę i Pałac Biskupi i na pewno nie żałowałabyś wycieczki na Święty Krzyż, do Chęcin, skansenu w Tokarni czy jaskini Raj.

   Usuń
  3. To prawda i nawet autobus mam bezpośredni, ale mnie się ciężko gdzieś wyruszyć.
   Musze zostać przymuszona, tak jak było to z Rzymem.

   Usuń
 5. Nagroda trochę dziwna. Ja również wolałabym książki. Serdecznie Ci gratuluję! Zasłużyłaś!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagroda i książki zależą w tym przypadku od sponsora.

   Usuń
 6. Ha ha, o kurcze, ładna nagroda! A ja bym chciała taki kurs driftowania. kierowca ze mnie żaden, chociaż prawko mam, ale driftować to bym chciała jak na Tokyo Drift:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję, nagroda była przednia, szkoda, że nie mogłaś z niej skorzystać, ale co zrobić jak położenie geograficzne utrudnia nam wiele rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że nie mogłaś skorzystać, bo nagroda świetna. :) Ale już sam fakt wyróżnienia na pewno dodaje skrzydeł do pisania. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję!
  Ja właśnie dlatego nie kliknęłam ptaszka przy tym konkursie, bo nie chciałam się pakować do takiej przejażdżki, odległość nie najgorsza więc bym pojechała, ale umarłabym ze strachu

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje gratulacje :) ja chyba tez bym zrezygnowała z tej nagrody, ale ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. No proszę, tak często narzekasz na niemoc twórczą itede, a tymczasem dostajesz nagrody! Mniejsza o to, że nie zawsze uda się z nich skorzystać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemoc niestety dalej trwa a do tego niechęć do wysiłku każdego, umysłowego też.
   Pozostaje radość z 5 - ciu książek, które dzisiaj dostałam i zasiliły moją biblioteczkę.

   Usuń
  2. Gratuluję! Nagroda bardzo oryginalna. Szkoda jednak, że nie skorzystałaś:) Raz się żyje!

   Usuń
  3. Dziękuję. No gdyby to było w Tarnowie.

   Usuń
 12. Jestem z Kielc, a nic o tym nie wiedziałam!

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.