niedziela, 1 grudnia 2013

Niebiosa rosę spuście nam z góry..........źródlo

Dzisiaj kościół katolicki zaczyna okres  Adwentu - radosnego, ale i  wyciszonego czasu oczekiwania na przyjście swego pana, Jezusa Chrystusa.
Z tej okazji życzę nam wszystkim bez względu na wyznanie i zapatrywania wyrabiania w sobie umiejętności wyciszania się i wschłuchiwania się w siebie. A  nuż dzięki temu uda się nam usłyszeć coś więcej niż świat zewnętrzny nam w tym czasie proponuje.

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam adwent. Z nostalgią wspominam czasy gdy mogłam chodzić na roraty rano. Tylko te poranne mają klimat. Ach Godzinki, Akatyst, cisza kościoła, ale pełna radości. Tego radosnego oczekiwania życzę róniez Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że roraty są już tylko po południu.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. A kto, by teraz chodził rano na roraty. Po południu i tak większość to dzieci z lampionami i ich matki. No i parę zawsze tych samych osób, miedzy którymi mam nadzieję być i ja.

   Usuń
 2. Piękne życzenia, warto się wyciszyć, by czasami odkryć siebie na nowo...

  OdpowiedzUsuń
 3. Na propozycje świata zewnętrznego ogłuchłam już dość dawno temu - na szczęście:) Mam więc duże szanse na duchowe przeżycia i rozmowę z wnętrzem. Czego wszystkim też życzę

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyciszenie jest czasami bardzo potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź na LC.
  Roraty, lampiony,świece, czas zadumy, czas oczekiwania na przyjście Pana. Przepiękny czas w tym naszym codziennym, zabieganym życiu...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za życzenia :)
  Wyciszenie, wsłuchanie w siebie jest mi bardzo potrzebne. I jak sądzę wielu z nas...

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.