czwartek, 28 listopada 2013

Mariusz Max Kolonko "Mówi jak jest" - Polska na podsłuchu

                 Co o tym sądzicie?  Czyż to nie zatrważa?

16 komentarzy:

 1. Przecież takie praktyki istnieją od zawsze i pewnie będą istniały zawsze. To, że sobie z czegoś nie zdajemy sprawy nie znaczy, że tego nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się pod tym. Dokładnie to samo miałam napisać.W sumie dobrze, że nie zdajemy sobie sprawy ze wszystkiego, co się wokół nas dzieje i co nam "góra" serwuje (w sensie rządzący).

   Usuń
  2. @anetapzn: Nie zgodziłabym się z drugą częścią Twego zdania. Nie można pozostawać obojętnym na to co nam się szykuje Nawet dla mnie chociaż już jestem pewno u schyłku życia nie jest to obojętne, a co dopiero dla Waszego pokolenia i Waszych dzieci.
   Jeżeli społeczeństwo nie obudzi się z letargu mocno to odczuje po latach, gdy przyjdzie mu odpowiadać za nieodpowiedzialność rządzących. Wszyscy przecież nie wyemigrują.

   Usuń
 2. Rzeczywistość przerosła fikcję literacką. Zatrważające.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego z dużą rezerwą podchodzę do wszelkich portali społecznościowych i zamieszczania jakichkolwiek konkretnych informacji na swój temat w internecie. A moje "aktywności w sieci " to głównie wizyty na stronach wysyłkowych księgarni, stronach poświęcone literaturze i sztuce, stronach na temat dzieci i ostatnio blogach książkowych :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno lepiej mieć Linuxa niż Windowsa, gdyż to Windows instaluje szpiegujące programy. Tak kiedyś słyszałam.

   Usuń
  2. Ja to nawet poszlam dalej i mam Mac'a ;)
   A odkad zrezygnowalam z Facebooka jestem duzo szczesliwsza ;)

   Usuń
  3. My mamy w domu właśnie Linuxa, chociaż podejrzewam, że programy szpiegujące i z tą przeszkodą poradziłyby sobie, niestety...

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś zrozumiemy, że tak trzeba jak piszesz.

   Usuń
 5. MaxTv kiedyś było ciekawe, ale teraz już nie. Kolonko jest monotematyczny i tendencyjny. Nie mówi jak jest, tylko co myśli na dany temat, a obiektywny t o on nie jest. Aczkolwiek trzeba przyznać, że czasami wyciąga ciekawe sprawy :) Posłuchy, cóż, były są i będą, w internecie nie ma czegoś takiego jak anonimowość czy prywatność :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja go słucham od niedawna.
   To prawda co piszesz w ostatnim zdaniu, ale trudno się jednak z tym godzić, by Ameryka inwigilowała całe narody.

   Usuń
 6. To jest zatrwazajace! No prawdziwy Orwell. Najgorzej mają politycy i firmy tak jak moja w której dostep do informacji moze przyniesc wielkie straty. Co jakis czas sprawdzamy pomieszczenia wykrywaczem podśłuchów: www.spy-center.pl/wykrywacz-o-najszerszym-zakresie-raksa-120-idet-pl-p-170.html ale jak sie bronic przed inwigilacją w internecie?

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.