środa, 2 listopada 2016

Listopadowa refleksja poetycka .........

Powrót do Pana

Powrócisz do domu Pana,z którego tutaj przybyłeś. Droga będzie pokonana. Miłowałeś i grzeszyłeś. Szedłeś nią po wybojach. Wiatr w oczy wiał piaskiem. Szedłeś w trudzie i znojach nieraz z bólem i wrzaskiem.


                                                  Halina Herbszt

____________________________________________________________________________

wiersz Haliny Herbszt zaczerpnęłam ze strony  : Libertas.pl......Wybór wierszy – listopad 2014

6 komentarzy:

 1. Aniu, najpiękniejsze słowa nie oddadzą piękna kwiatów, które zanosimy na miejsca spoczynku drogich nam osób. Serdeczności <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda Jadziu...chryzantemy mają niesamowity urok.
   A te dwie wyhodował mój mąż...wyrosły ogromne. I trafiły na groby, a mamy ich w sumie aż osiem na trzech cmentarzach a siedem obrabia własnie on a ja tylko sekunduję.

   I ja Tobie posyłam swoich serdeczności moc.

   Usuń
 2. U mnie poetycka refleksja była 1 XI...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie cały listopad ma taki refleksyjny klimat.....szkoda tylko, że w tym roku jest taki mało przyjazny pogodowo i nie sprzyja częstszym wypadom na cmentarze.
   Chyba najbardziej w listopadzie uświadamiamy sobie o przemijalności naszego życia.

   Usuń
 3. Bardzo lubię chryzantemy. Pamiętam, kiedy byłam dzieckiem moja mama lubiła słuchać piosenki ze słowami o Chryzantemach w kryształowym wazonie. Chcąc zrobić jej przyjemność kupiłam piękne, złocisto-bursztynowe i wtedy usłyszałam, że popełniłam ogromny nietakt, bo to kwiaty na groby. Do dziś tego nie rozumiem, bo ogromnie lubię te kwiaty i sama je sobie kupuję do mieszkania. I wcale nie tylko te z drobnymi kwiatkami, ale i te z dużymi pąkami kwiatów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście cieszy mnie również, że chryzantemy przestaliśmy utożsamiać wyłącznie z listopadem i grobami. Ja również kocham chryzantemy...ich różnorodność i zapach...uwielbiam zapach chryzantem. I z radością przyjęłabym ich bukiet w prezencie.

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.