niedziela, 29 marca 2015

Uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy w/g objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich.źródło
           
             "Pochód triumfalny zbliżał się już do miasta. Wielu z tłumu łamało gałęzie drzew, ścieląc nimi drogę,inni zrzucali wierzchnie suknie i rozścielali pod nogi Jezusowi. Niektórzy w zapale obnażyli się prawie do pasa, a krzyki i śpiewy radosne rozlegały się dokoła. Dzieci raptownie wypadły ze szkół, łącząc swe dziecinne głosy z rozradowanymi okrzykami tłumów. Droga była grubo zasłana gałązkami, szatami i kobiercami, tworząc niejako jednostajny osobliwy, puszysty dywan, po którym posuwał się orszak pod łukami z zieleni, ustawionymi między murami. Weronika, idąc z dwojgiem dzieci, rzuciła na drogę swą zasłonę, a także jednemu z dzieci zdjęła jakąś część ubrania. Potem tak ona, jak i inne niewiasty przyłączyły się do orszaku świętych niewiast zamykających pochód. Było ich chyba siedemnaście".

______________________________
Fragment pochodzi z "Pasji"  według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich - str. 25-26   
           
           
    

3 komentarze:

 1. Wjazd Jezusa do Jerozolimy nieodmiennie kojarzy się się muzycznie i radośnie z utworem Hosanna z Jesus Christ Superstar (musicalu) z jakąś czarną nutką niepokoju.
  https://www.youtube.com/watch?v=OXDmfAB42z0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Gosiu...z przyjemnością odsłuchałam.
   Tak jakoś dzisiaj odczułam, gdy oglądałam mszę z Watykanu że jakoś to czytanie męki pańskiej w Niedzielę Palmową mi niezbyt pasuje, bo to był jeszcze mimo wszystko dzień radości.

   Usuń
 2. Mam " Pasję"- przypomniałaś mi, by po nią sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.