piątek, 10 stycznia 2014

Warto wiedzieć.


     W 2010 roku w Norwegii wyemitowano film Haralda Eia - znanego komika norweskiego, a zarazem specjalisty socjologa,  p.t. "Hjernvask" po naszemu "Pranie mózgu". Eia zadał sobie trud skonsultowania genderowych mądrości wygłaszanych przez norweskich naukowców, filozofów czy też dziennikarzy ze światowej klasy specjalistami z zakresu psychologii ewolucyjnej, genetyki behawioralnej i biologii, pracujących na uniwersytetach brytyjskich i amerykańskich. Miażdżące dla "genderystów"  informacje,  jakie uzyskał,  skonfrontował z nimi w Norwegii. I tak powstał film, który sprawił, że tamtejsza opinia publiczna zaczęła dostrzegać, jaką absurdalną pseudonauką się ją faszeruje.
To było w 2010 roku, a naszemu społeczeństwu się nadal wciska kit.

10 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego być może przedarł się do świadomości Norwegów.

   Usuń
 2. Obejrzę (po pracy :) ) i skomentuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zajrzę później i sobie puszczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące zderzenie nauk społecznych i biologicznych w wykonaniu laika. Mam poważne zastrzeżenia co do badań pokazanych w tym programie, nie sądzę na przykład by determinacja płci biologicznej dziecka odbywała się tylko na podstawie jednego testu zabawkowego.
  Nie rozumiem tylko, dlaczego określasz gender jako psudonaukę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak sposób w jaki zaprezentował swoje dowody sprawił, że Norwegowie przejrzeli na oczy.
   Dlaczego uważam genderyzm za pseudonaukę. Przede wszystkim dlatego, że próbuje podważyć porządek naturalny a co za tym idzie bliżej mu do ideologii niż do dziedziny nauki.
   Człowiek rodzi się z konkretną płcią i to jest w zgodzie z naturą. I tu nie ma nic do rzeczy płeć społeczna, gdyby tak było mężczyźni mogli by rodzić dzieci a tak nie jest i nie będzie.
   Genderyzm to lewacki pomysł na społeczeństwo, bardzo niebezpieczny.
   Ja nie przeczę, że rodzą się również ludzie o odmiennej orientacji seksualnej. Dlaczego tak jest nikt nie potrafi wytłumaczyć. Zdarzają się przypadki, że ktoś źle się czuje we własnej skórze - dlaczego, tego też nikt nie potrafi wyjaśnić. Ale przecież to nie jest norma, to jednak są odchylenia od natury. Czy chcemy tego czy też nie. I bez względu na to jak to nazwiemy.

   Osobiście uważam, że genderyzm to gwóźdź do trumny cywilizacji europejskiej.
   Wystarczy przyjrzeć się upadkom wielu fantstycznych cywilizacji w zamierzchłej przeszłości. Co było ich przyczyną. Powiedzenie Owsiaka : " róbta co chceta" jest tu jak najbardziej adekwatne.
   Europo rób co chcesz, są cywilizacje, które Cię zastąpią. Już zacierają ręce jak widzą co się tu dzieje.
   Oni nie prowadza badań nad genderyzmem.

   Usuń
 5. Obraz postępów gender w Polsce jest bardzo wykrzywiony. Wielu znajomych nie widzi w tym ruchu niczego złego! Przerażające. Tylko że pewnie niewielu obejrzy ten film:(
  A tak przy okazji - właśnie spacerowałam po allegro i pojawiła się książka, którą byłaś zainteresowana, autorstwa Ewy Ludkiewicz. Tania nie jest, ale jej wartość to nie cena. Dla mnie jest dokumentem wagi ogromnej. - (3849817433)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością niewielu będzie się chciało obejrzeć.Wystarczy im to czym karmią ich media, którym jeszcze święcie wierzą.

   Dziękuję Bogusiu za informację.

   Usuń
 6. Świetny film! Rewelacyjna konfrontacja - w życiu bym nie trafiła na ten film - dzięki za zamieszczenie go :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla takiej jednej wypowiedzi warto było to zrobić.

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.