czwartek, 16 stycznia 2014

Co powiedziały by na to feministki?
           Czytanie w styczniu idzie mi dość opornie, za dużo czasu spędzam  w internecie, ale mimo to jestem w trakcie czytania dwu książek. O każdej porze dnia czytam inną. Wieczorem i rankiem, w łóżku,  czytam Trumana Capote "Harfę traw", gdyż wydana w serii Nike jest niewielka i łatwo się ją trzyma w ręce w tej pozycji. W ciągu dnia tak z doskoku miedzy innymi zajęciami, przy stole, czytam "Prowincje" Bogdana Białka. Powstaje również recenzja do "Na prastarej ziemi" Amitava  Ghosha i mam nadzieję, że do niedzieli ją opublikuję chociaż głowy bym nie dała, że zdążę, bo wena twórcza to u mnie dość rzadki gość.

         A w internecie znalazłam  coś na temat podobieństwa kobiety do książki.

źródło


I co Wy na to?

20 komentarzy:

 1. :P Aż nie wiem co powiedzieć. Są tacy, co przyznają rację, a są tacy, że uznają, że mężczyźni widzą jednak troszkę więcej w tym kobietach, niż to co na zewnątrz. Myślę, że jednak widzą więcej :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mężczyźni to wzrokowcy więc "opakowanie" jest dla nich istotne, ale gdy się zakochają dokonują wyborów bywa zaskakujących.

   Usuń
 2. Masz rację - najlepszym przykładem Scarlett w "Przeminelo z wiatrem" jako przykład pięknej., którą mężczyźni tylko podziwiali jako piękny barwny ptak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak była postrzegana, była tego świadoma i umiejętnie to potrafiła wykorzystać z tym, że nie robiła tego tylko i wyłącznie dla siebie. Stąd plus dla tej postaci.

   Usuń
 3. Truman Capote j'aime beaucoup ! moi aussi je lis deux livres en même temps, mais l'un d'eux fini toujours par prendre le dessus!
  Bonne journée- Cath.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fotografia śliczna natanno :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy to nie jest boska Monica Bellucci?

   Usuń
  2. @Maria Orzeszkowa mnie objaśniła, że tak, to Bellucci.

   Usuń
 5. Teoretycznie nie powinno się patrzeć na okładkę, ale wiadomo, że każdy ma do nich słabość. Mężczyźni, jako wzrokowcy, tym bardziej :D Dlatego w pełni zgadzam się z opisem pod zdjęciem :)

  Potrafisz czytać dwie książki na raz? Ja nie daję rady, bo wydaje mi się, że tracę wątki... :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też to rzadko robię, ale tym razem są to książki z różnych dziedzin więc mogę to robić.

   Usuń
 6. Nie mogę się doczekać Twojej opinii na temat "Harf traw". Kiedyś dawno sięgnęłam po tę ksiązkę, bo zauroczył mnie tytuł a treść spodobała mi się nie mniej.
  Kobieta jak książka...? Niektórzy mężczyźni też bywają podobni do książek - krzykliwa okładka a w środku nic interesującego ;) A czasem na odwrót :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że napisze ja w tym miesiącu, gdyż Śniadanie...... mam już przeczytane. Książeczka zawiera oba te opowiadania. Oba są pełne uroku.
   Masz rację - to porównanie działa w obydwie strony.

   Usuń
 7. takie są realia w dzisiejszych czasach, ale to działa w obie strony, kobieta też tak ma :) Wyglądem ma przyciągnąć, a charakterem zatrzymać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie - "Wyglądem ma przyciągnąć, a charakterem zatrzymać ;)"
   Podoba mi się to stwierdzenie.

   Usuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki moja droga. Wiedziałam, że to aktorka i to znana, ale moja skleroza jest tragiczna. Też się nią zachwycam. A jaki to film, wydaje mi się, że wiem, ale nie mogę sobie przypomnieć chociaż chyba go w tv oglądałam.

   Usuń
 9. Okładka piękna i z treścią też się zgadzam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, t5o nie jest okładka. Mam wrażenie, że to kadr z filmu tylko nie nie wiem z jakiego.

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.