środa, 23 października 2013

Okradali nas jak okradali Afrykę - przeczytaj i pomyśl.    Dzisiaj krótko, ale poważnie. Chciałam zachęcić do sięgnięcia po " w Sieci" z tego tygodnia i przeczytania wywiadu jaki przeprowadzili bracia Karnowscy z prof. Witoldem Kieżunem, wybitnym ekonomistą, byłym ekspertem ONZ, żołnierzem AK, uczestnikiem powstania Warszawskiego, więźniem sowieckich łagrów.Ja miałam okazję słyszeć w powakacyjnym programie "Bliżej" niezwykle interesująca  rozmowę jaką z profesorem przeprowadził Jan Pospieszalski i byłam pod wielkim wrażeniem tego jak podsumował on polską transformację . Tak bolesnego dla naszego narodu podsumowania minionego okresu po odzyskaniu wolności nie usłyszymy w mediach, które głównie mącą narodowi w głowach mając w tym jasno określony cel.
Wywiad pod znamiennym tytułem "Okradli nas jak okradali Afrykę " warto poznać, by rozszerzyć swą wiedzę na temat tego jak przeprowadzono transformację i jaki to wpływ ma na nasze dzisiaj i jaki wpływ będzie miało na przyszłość naszego narodu, tej jego części, która pozostanie w kraju.

Słowa profesora Kieżuna są porażające.

7 komentarzy:

 1. Oglądnąłem w całości. Wstrząsające.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Nie jesteśmy u siebie..."
  Jakie to wymowne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcieli UE to maja zydo --- niemiecka UE !!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle osób opuściło kraj, bo jedni wyzyskują drugich. Co się dziwić, że w powszechnej opinii ci, którzy zajmują naczelne stanowiska, sa uważani za nie - Polaków, bo nie mają żadnego szacunku dla ojczyzny i jej dobytku.

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.