wtorek, 13 sierpnia 2013

Dzisiaj o nowościach na księgarskich półkach.


               W trudzie rodzi się kolejna opinia, tym razem do "Kłamcy" Tomasza Białkowskiego, przeczytanego sporo już czasu temu. A tak poza tym to  wędruję cały czas po Toscanii a już najwyższa pora przenieść się do Umbrii,  ale równocześnie zafascynowała mnie Afryka Karin Blixen i tak czytam raz przewodnik po Toscanii i Umbrii a raz "Pożegnanie z Afryką". Czasu niestety mam niewiele więc to czytanie mi kiepsko w tym miesiącu wychodzi.
 A by nie wyjść w z wprawy w pisaniu postów dzisiaj szybciutko kilka nowości jakie przygotował Matras.Przerwane milczenieOd lat spędzają wspólnie urlop w idyllicznej angielskiej posiadłości Stanbury: jej właścicielka Patricia wraz z mężem Leonem i dwiema córkami, psycholog Tim z cierpiącą na depresję żoną Evelin, naukowiec Aleksander z córką Ricardą i niedawno poślubioną, dużo młodszą od siebie żoną, Jessicą. Trzech mężczyzn łączy od czasów szkolnych bliska przyjaźń. Nowa z tym towarzystwie Jessica szybko zauważa, że beztroski nastrój jest jedynie złudzeniem i że wszyscy urlopowicze jakoś dziwnie się zachowują, zupełnie jakby mieli coś do ukrycia. Niepokojącej atmosfery nie poprawia pojawienie się tajemniczego Phillipa Bowena, przekonanego o swoim pokrewieństwie z Patricią i zgłaszającego pretensje do
Stanbury. Im bardziej Jessica analizuje fakty, tym gorzej czuje się w samotnym domu. Jej złowrogie przeczucia potwierdzają się, gdy pewnego dnia wraca z samotnego spaceru po okolicy i zastaje w domu makabryczny widokParanojaPraca w korporacji bardzo często wymaga wielu wyzwań i poświęceń. Przekonuje się o tym Adam Cassidy, który w wyniku oszustwa naraża swoją firmę na straty. Ma do wyboru ulec szantażowi szefa lub pójść do więzienia. Wybiera to pierwsze i w celach szpiegowskich przechodzi do konkurencyjnej firmy. Tam osiąga sukcesy, ale nie może zapomnieć w jaki sposób i po co się tam znalazł.
30 sierpnia na ekrany kin wejdzie film na podstawie książki. W rolach głównych Liam Hemsworth, Harrison Ford i Gary Oldman.  Przesyłka znad BosforuMiejsce zbrodni: miasto, w którym łatwo się zatracić. Znana z poprzedniej książki autora Wiadomość ze Sztokholmu nadkomisarz Ewa Wichert, uparta Kaszubka, tym razem podąża tropem zbrodni nie tylko po zakamarkach Gdyni i okolic, ale dociera także nad egzotyczny Bosfor. W gorącej atmosferze Stambułu spróbuje rozwiązać zagadkę śmierci jednego z dyrektorów Wejherowskiej Fabryki Wódek.


    

Puszka Pandory

Ona – zdolna, pełna wigoru, piękna i sławna artystka. On – mężczyzna z przeszłością, niedostępny i szorstki, zawodowy ochroniarz. Gdy ktoś próbuje ją zabić, ona przychodzi po pomoc do niego. Razem wpadają w sidła zastawione przez wydarzenia sprzed lat. Czy rozpoznają, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Czy gdy staną przed najtrudniejszym w życiu wyborem, podejmą dobrą decyzję? 

 

13 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytałabym "Przerwane milczenie".

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie "Przerwane milczenie" raz!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie będę oryginalna, bo też najchętniej sięgnęłabym po "Przerwane milczenie" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście "Przerwane milczenie" wydaje się być najciekawszą z zaprezentowanych książek.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwróciła moja uwagę okładka "Przesyłki znad Bosforu", może ze względu na charakterystyczny element - "Oko Proroka".

  OdpowiedzUsuń
 6. "Puszka Pandory" zapowiada się wyśmienicie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą całkowicie i mam nadzieję, że mi się uda ją przeczytać.

   Usuń
 7. Ufff, na szczęście nic mnie nie zainteresowało i mojej dalej w spokoju rozprawiać się z tym, co już mam :) ten film "Paranoja" ma interesującą obsadę i fabułę, na pewno go obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Przerwanie milczenie" zdecydowanie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też stawiam na "Przerwane milczenie".

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie "Przerwane milczenie" (teraz czytam "Wielbiciela" Ch. Link, mam wielką ochotę na kolejną jej książkę :)) oraz "Puszka Pandory"

  OdpowiedzUsuń
 11. Ch.Link stawiam na pierwszym miejscu. Jest ona jedna z moich ulubionych autorek:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja odstaję bardzo, nie czytałam jeszcze nic Link i pewno prędko się to nie zmieni chociaż mam dużą ochotę na jej książki.
   Ciekawa jestem czy moja biblioteka ma jej cokolwiek aż muszę sprawdzić.

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.