środa, 10 lipca 2013

Cud zdarza się tylko raz - znów o filmie, który ma tyle lat co ja.)


 
źródło

  Opinia do "Irlandzkiego swetra" już na finiszu, a dzisiaj chciałam zaprezentować czwarty już film, który  ma tyle samo lat co ja. Jest nim powstały w 1951 roku melodramat, w którym główną rolę grał amant filmu francuskiego tamtych lat i jeden z moich  ulubionych aktorów francuskich,  znany z wielu ról w filmach kostiumowych,  między innymi takich jak  "Serce i szpada" czy też "Garbus", a mianowicie Jean Marais.

źródło

 Jean Marais uznawany jest za jednego z najsławniejszych i najwybitniejszych aktorów kina francuskiego.Towarzyszyła mu w tym filmie piękna Alida Valli.
źródło


    Para bohaterów filmu  poznaje się latem  1939 roku i szaleńczo się  w sobie zakochuje,  a następnie  przeżywa kilka dni absolutnego szczęścia zanim wybuchnie wojna, która ich rozdzieli.
Spotykają się po jedenastu latach i próbują powrócić do tego co ich łączyło, ale "cud zdarza się tylko raz".

źródło


   Zapomniałam o tym filmie, gdyż oglądałam go mnóstwo lat temu, a było  to  w drugiej połowie lat 60-tych i   zabawa, w której wzięłam udział pozwoliła mi sobie go przypomnieć.Z przyjemnością oglądnęłabym go jeszcze raz.


_________________________


Witam kolejnych obserwujących mój blog i zapraszam chętnych do mojej wygrywajki urodzinowo imieninowej, o której tu.

3 komentarze:

 1. Piękny mężczyzna :) Ten typ urody się nie starzeje...Jego współczesnym odpowiednikiem jest chyba George Clooney.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda i co do Clooney'a chyba masz rację chociaż nie jest Francuzem a to oni do późnej starości wyglądają świetnie, chyba, że są jak Depardieu.)

   Usuń
 2. Świetna sprawa to przypominanie starych filmów wartych obejrzenia. Jak dalej na wszystkich kanałach będą w kółko tylko powtórki tych samych seriali albo nowa szpira, będzie wiadomo za czym się rozglądać :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.