środa, 6 lutego 2013

Cytacik.)              Nie wiem, czy dzisiaj uda mi się stworzyć opinię  o przeczytanej "Śmierci w Breslau" Marka Krajewskiego, gdyż pewno nie będę mieć na to czasu.

Toteż przytoczę tylko taki krótki, a oddający niezwykle trafnie zmiany, których dobrze, że doświadczamy  z wiekiem, cytat z "Przystanku na horyzoncie" Ericha Marii Remarque'a, którą to książkę właśnie skończyłam czytać.

 "- Kai, tak się cieszę,że pan przyjechał.
- Ja też się cieszę, że jesteśmy razem.Pani obecność,Barbaro, ma na mnie niezwykły wpływ: kiedy jest pani obok, życie wydaje się zupełnie proste.
  Chwilę się zastanawiała i uśmiechnęła się lekko.
 - Czyżby było aż tak skomplikowane?
- Tylko czasami.I zawsze na krótko.Im jest się starszym,tym prostsze się staje. Z wielu rzeczy wyrasta się jak ze starego ubrania, bywa, że zaczynają śmieszyć, choć traktowało się je poważnie. " 


- str. 147 mojej książki.
- zdjęcie moje

8 komentarzy:

 1. oj, muszę poszukać tej książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Ba - Remarque - jeden z niewielu moich ulubionych psiarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "psiarzy" - fajna pomyłka Ci wyszła ;)

   Usuń
 3. Obiecałam sobie, że wrócę do Remarqua (czytałam tylko dwie książki, a i to słabo je pamiętam), ale ciągle coś mi staje na przeszkodzie (czyt. inne książki). Cytat świetny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tego pisarza w planach na ten miesiąc. Mam nadzieję, ze znajdę coś ciekawego w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam na początek""Łuk triumfalny" lub "Noc w Lizbonie".)

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.