sobota, 6 sierpnia 2016

Jak pojawia się depresja......


źródło


                                       " Serce człowieka jest delikatne i łatwo je zranić. Kiedy jesteśmy otoczeni miłością i stanowimy centrum zainteresowania, kiedy ludzie szukają naszego towarzystwa, kiedy jesteśmy uważani za pięknych, dowcipnych i inteligentnych, wszystko jest dobrze. Jesteśmy pełni energii i radości. Wydaje nam się, że żyjemy naprawdę.


                            Ale kiedy nie przyciągamy już innych, kiedy zdaje nam się, że nikt się nami nie interesuje, kiedy mamy wrażenie, że jesteśmy niepotrzebni, odrzuceni i porzuceni nasze serce czuje się zranione. Mamy uczucie jak gdyby toczyła nas wewnętrzna choroba, jak gdyby ciężar ugniatał nam serce, jak gdyby dokuczała nam jakaś rana, uwierał ból. Uleciał gdzieś spokój, odeszła radość, została tylko pustka, ogromna pustka. Staramy się zapełnić ją muzyką, oglądaniem telewizji, rozmową z kolegami, poświęcamy się różnym zajęciom. Nie potrafimy być sami, pogrążamy się w apatię, ogarnia nas przeraźliwy smutek.


                              Serce ludzkie łatwo można zranić. Kiedy człowiek kocha i czuje się kochanym wszystko jest łatwe, ale kiedy już nikt nie zwraca na nas uwagi jest nam ciężko".
Ten cytat pochodzi z książki wydanej przez Wydawnictwo M w 1992 roku, którą  podczytuję i polecam


źródło


9 komentarzy:

 1. Wszystko to, niestety, prawda, a jak jeszcze do tego dochodzi choroba i walka z nią w samotności...

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam czytającą duszę, ciepło sierpniowo już :). Mam ciekawą książkę którą właśnie zaczęłam czytać chcę i Tobie bardzo ją polecić: "Historia wewnętrzna" Giulia Enders międzynarodowy bestseller. To nasza wewnętrzna historia napisana pięknie przez panią doktor, naukowca i praktyka. Historia dotyczy ...jelit. :) "Jelita to najbardziej fascynujący organ naszego ciała" i mały mózg. A depresja bierze właśnie z jelit niestety. Jak my strasznie mało wiemy o sobie. :(
  Książkę bardzo polecam, naprawdę warto wiedzieć o sobie dla siebie, by życie nasze i naszych bliskich, było znacznie lepsze, trzeba zajrzeć wewnątrz jak ... w szkło. :))
  Ciepło pozdrawiam raz jeszcze.
  Elka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Elu. Miło mi, że wpadasz do mnie.
   Dziękuję za podpowiedź.....jelitami jestem zainteresowana bardzo. Już trochę wiem na ich temat dzięki internetowi i książce "Jaglany detoks", w której Marek Zaremba poświęca dużo miejsca.
   Ale wiedzy nigdy nie za wiele tym bardziej, że temat jest poważny.
   Poszukam książki.
   Odwzajemniam pozdrowienia.

   Usuń
 3. Miłość potrafi przenosić góry, ale jak żyć bez niej? Depresja niestety dotyka coraz więcej ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie, czasami tak się czujemy i popadamy w depresję. Człowiek człowieka potrafi mocno zranić.
  Tylko po co? Czasami też nasze wygórowane ambicje biorą górę nad rozsądkiem, żeby cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy. Choroba to już inna sprawa, z nią trudno sobie poradzić. Ciekawa pozycja, muszę poszukać...serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z tymi słowami. Każdy człowiek tak bardzo potrzebuje miłości. Dlaczego więc niektórzy naukowcy twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak miłość? To jest takie absurdalne stwierdzenie, że aż straszne. Możliwe, że my sami dajemy swoim bliźnim za mało miłości i mają wtedy wrażenie, że ona nie istnieje na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Depresja często jest lekceważona. Czasami jednak nadużywa się słowa depresja by wzbudzić w innych zainteresowanie swoja osobą niekoniecznie z powodu przeżywanego załamania . Co do miłości to zazwyczaj ta "głośna" to zwykle zauroczenie . Psychika ludzkiego umysłu fascynuje od lat i od lat jest nieodgadniona...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz.....Zgadzam się z tymi słowami....

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.