czwartek, 10 października 2013

Premiera w Wydawnictwie Zysk i S-ka - "Wałęsa - Człowiek z teczki".


      W przyszłym tygodniu swoją premierę będzie miała najnowsza książka dr hab. Sławomira Cenckiewicza - "Wałesa. Człowiek z teczki".


www.zysk.com.pl19 komentarzy:

 1. Natanno, ja się już nastawiam na przeczytanie tej książki :) Mam już za sobą opracowanie Gontarczyka i Cenckiewicza na temat "Bolka", bardzo ciekawe i poparte bogatym materiałem dowodowym z IPN-u. Czytałam również książkę Pawła Zyzaka o Wałęsie, która swego czasu wywołała takie zamieszanie, ale tam za dużo było, jak dla mnie, lania wody i wyciągania pochopnych wniosków. Cenckiewicz jest gwarantem większego obiektywizmu. Dzięki, że przypomniałaś mi o tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I my z mężem chcemy ją przeczytać. Też uważamy, że Cenckiewicz jest gwarantem obiektywizmu.
   Po cichu liczę na książkę z wydawnictwa do recenzji.

   Usuń
  2. Ja pewnie przeczytam podczas najbliższej bytności w rodzinnych stronach. Założę się, że mój teść do tego czasu będzie ją już miał w swoich zbiorach ;)
   Ciekawa jestem tylko, czy ta ksiażka wniesie coś nowego w stosunku do tego, o czym pisał Cenckiewicz w poprzedniem opracowaniu.

   Usuń
  3. Ja do tej pory nie czytałam jeszcze nic Cenckiewicza ani nic innego o Wałęsie. Znam jego pogląd tylko z jego wypowiedzi.

   Usuń
  4. Natanno, jeśli Ciebie i Twojego męża interesuje temat "teczkowej" przeszłości Wałęsy, to polecam Wam również dwie wymienione wcześniej książki. Ja przeczytałam je bezpośrednio jedna po drugiej a wkrótce potem sięgnęłam z czystej i perwersyjnej ciekawości po wspomnienia Danuty Wałęsy. I pusty śmiech mnie ogarnął :)

   Usuń
  5. A wiesz, że przeczytam to co jej pozwolono napisać.
   A o tych książkach wcześniejszym tez pomyślę.
   Ja uważam, że to właśnie Wałęsa jest w ogromnej mierze odpowiedzialny za to co się teraz w naszym kraju dzieje i za to kto faktycznie przejął władzę, a może jej nigdy nie oddał.

   Usuń
  6. Dobrze to ujęłaś (mam na myśli ostatnie zdanie) :)

   Usuń
  7. Czytałam "Szwy" Holewińskiego i przymierzam się do pisania recenzji.Łatwo mi nie będzie, gdyż nie mam zmysłu politycznego. A to chociaż niby powieść, ale wątek polityczny w niej przeważa, a dotyczy lat 80-tych i tego jak to się odbiło na teraźniejszości.
   Jak do tej pory czytałam dwie recenzje, w tym jedną uważam bardzo dobrą naszej blogowej koleżanki awioli i drugą / jest na LC/, w której facet zjechał książkę totalnie.
   Ale ten Pan marek prawomyślny inaczej niż ja jest i napisał te recenzję po linii GW.

   Usuń
  8. Natanno, o "Szwach" jedynie słyszałam. A fakt, że zrecenzowano tę książkę negatywnie w duchu GW, może tylko dobrze świadczyć o jej jakości ;-)
   Będę wyglądać Twojej opinii :-)

   Usuń
 2. O książce nie słyszałam, film bardzo chciałabym zobaczyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Film może kiedyś oglądnę z ciekawości, jakoś mnie do niego nie ciągnie. Nie specjalnie lubię oglądać filmy biograficzne osób, które mi współcześnie żyją. Natomiast książka mnie interesuje,gdyż ona już ma wartość historyczna.Film natomiast jest tylko peanem na cześć.

   Usuń
  2. Jakie to charakterystyczne. Książka z tezą to wartość historyczna, a film to pean.

   Usuń
  3. Tak masz rację, film owszem ma też wartość historyczną.Niemniej film, w którym nie ma słowa o Annie Walentynowicz jest tylko peanem na cześć Wałęsy, który dzisiaj uważa/ osobiście słyszałam/, że to tylko on przyczynił się do zwycięstwa Solidarności i sam nie wspomina osób, które miały w tym zwycięstwie wymierny udział. Wałęsa zbratał się z salonem i tym samym zdradził ideały Solidarności oraz tych, którzy mu towarzyszyli, robotnicy oczywiście a nie Michnik i tym mu podobni.

   Usuń
 3. Zapowiada się naprawdę ciekawie. Trzymam kciuki, by do Ciebie trafiła :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Jak na razie Pani była miła i pozytywnie załatwiała moje sugestie.
   Jak będzie tym razem - zobaczymy. Oby!

   Usuń
 4. Przeczytałabym! I pewnie to zrobię. Filmu nie widziałam i się nie wybieram.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę mam w planach. To będzie zapewne hit wydawniczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślę i wzbudzi lub pogłębi raczej kontrowersje wokół i Wałęsy i autora.
   Oby tylko nie zabroniono rozpowszechniania.

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.