sobota, 12 października 2013

Co zachwyca Papieża Franciszka.
         Już myślę nad recenzją do przeczytanych "Szwów" Wacława Holewińskiego. Jest to u mnie zawsze proces dość długotrwały, ale recenzja powinna się na dniach ukazać. Czytam "Kroniki portowe" a podczytuję, gdyż to nie jest książka do szybkiego przeczytania, "Jezuitę" , który zawiera wywiad rzekę z Jorge Bergoglio
czyli obecnym Papieżem Franciszkiem przeprowadzonym przez Francescę Ambrogetti i Sergio Rubina. Książkę się bardzo dobrze czyta i wręcz chłonie się niezwykle mądre, przemyślane a proste, zrozumiałe odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące wielu istotnych tematów.
          Dzisiaj chciałabym przytoczyć jedną z nich, która mnie poruszyła prostym a jakże pięknym stwierdzeniem prawdy oczywistej a nie przyjmowanej przez wielu.


"Wiele osób mówi, że sprzeciw wobec aborcji to kwestia religijna.

 Gdzie tam... Kobieta w ciąży nie nosi w brzuchu szczoteczki do zębów ani jakiegoś guza. Nauka wskazuje, że od chwili poczęcia nowa istota posiada pełny kod genetyczny. To zachwycające. Nie jest to  więc kwestia religijna, lecz po prostu etyczna, posiadająca podłoże naukowe, bo mamy do czynienia z istotą ludzką."{...}

źródło

_____________________________

[...] Francesca Ambrogetti,Sergio Rubin - Jezuita. Papież Franciszek,przeł.A. Fijałkowska - Żydok,  Dom Wyd. Rafael/2013/, str.105

12 komentarzy:

 1. zapowiada nam się ciekawy pontyfikat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam i cieszę się, że Franciszek jest właśnie taki jaki jest, gdyż dociera myślę ze swą prostą ewangeliczną nauką do wielu ludzi, nie tylko katolików.

   Usuń
 2. Uwielbiam tego papieża! Mam nadzieję, że wyprostuje te wszystkie pokrętne interpretacje wszystkiego, jakie od lat panują i są wiernym wmawiane przez kler.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karolino niezwykle uogólniłaś, niezwykle.

   Usuń
 3. Ja już nie wierzę w Kościół i nawet pontyfikat tego papieża nie nastraja mnie optymistycznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziecko, Ty nie masz wierzyć w Kościół, tylko w Boga, jeżeli jesteś oczywiście chrześcijanką, katoliczką.
   Ażebyś miała inne spojrzenie na sprawy wiary i kościoła, o ile tego chcesz przestań oglądać i słuchać takich stacji jak tvn czy polsat.
   Na wszystko trzeba patrzeć z dwu stron a samemu zachować rozsądek, ale by tak było trzeba podpierać się ewangelią.
   My nie wierzymy ani w kościół ani jego hierarchów czy księży, my wierzymy w Boga, albo w niego nie wierzymy.

   Usuń
  2. Awiola poczytaj ks. Michała Olszewskiego. Młody, sensownie gadający ksiądz, który potrafi wszystko wytłumaczyć w prosty i nienachalny sposób, łącznie z tą wiarą w Boga, a nie w kościół, o której, słusznie z resztą, wspomniała Natanna.

   Usuń
  3. Popieram Martę, Michał Olszewski, sercanin, to młody i wart słuchania ksiądz.Polecam również posłuchać w internecie księdza Piotra Pawlukiewicza.

   Usuń
 4. Takie książki uwielbiam :) i papieża też :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ksiązka znakomicie przybliża osobę obecnego Papieża i jego poglądy.

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Polecam, gdyż to pozwala poznać Papieża Franciszka a jest to pod wieloma względami interesująca postać.

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.