piątek, 6 września 2013

Co w przedsprzedaży ?  Dzisiaj dla odmiany kilka nowości jakie oferuje w przedsprzedaży Matras.Elif Shafak

Wydawnictwo Literackie

 

 Miłość, ból i utrata, wierność i zdrada w poruszającej sadze o dziejach turecko-kurdyjskiej rodziny emigrantów.
W Londynie rodzina Toprak miała zacząć nowe życie. Pembe i Adem oraz ich dzieci mieli tu być szczęśliwi. Jednakże nawet tutaj, tysiące kilometrów od Turcji, tradycja i dawne rytuały mają nad nimi ogromną władzę. Tak wielką, że doprowadzą do wielkiej tragedii, która na zawsze odmieni losy Topraków....

 

 

Jodi Picoult

Prószyński i S-ka

Czy można wybaczyć niewybaczalne? Najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult!Ludzie doznają różnych strat, wielkich i małych. Można stracić kolejkę, cnotę, pracę. Głowę, serce albo rozum. Można stracić dom na rzecz banku, patrzeć, jak dziecko wyjeżdża na stałe na drugi kontynent, a mąż popada w demencję. Strata to nie tylko śmierć, a żal ma wiele  postaci.Osamotniona Sage Singer, zrozpaczona po śmierci matki, zaprzyjaźnia się ze starszym panem, ulubieńcem lokalnej społeczności, emerytowanym nauczycielem. Pewnego dnia Josef prosi ją o nietypową przysługę: chciałby, aby pomogła mu umrzeć. Wyznaje, że nie jest tym, za kogo przez wiele lat się podawał. Mężczyzna skrywa straszną tajemnicę z przeszłości, sięgającą czasów II wojny światowej i masowych mordów na ludności żydowskiej. Czy Sage zgodzi się mu pomóc? Czym będzie wówczas jej czyn: aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka czy wymierzeniem sprawiedliwości bezwzględnemu naziście? Czy ma do tego prawo?

 

 Małżeństwo we troje

Eric Emmanuel Schmitt 

Znak 

Była zrozpaczona, gdy opuścił ją tak nagle. Pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć nowy rozdział.Jedna dręcząca myśl o tym, kim był jej poprzedni mąż, nie dawała im jednak spokoju. To ona kładła się cieniem na całym ich wspólnym życiu.Schmitt z właściwą sobie wnikliwością i finezją opowiada o głęboko ukrytych uczuciach, „niewidocznych znakach wodnych” odciskających się na naszych relacjach z najbliższymi.

 

 

Marcin Bruczkowski

Znak

 Nikt nie zauważył, kiedy James Joshino przestał przychodzić do pracy.
Prawie nikt.
Michał Jachimczyk, grafik pracujący w małej japońskiej wytwórni płytowej, rusza na poszukiwanie zaginionego przyjaciela.
Jeszcze nie wie, że w gąszczu tokijskich uliczek i podziemnych bunkrów japońskiej sekty sam może się zagubić.
Nie podejrzewa, że odkryje szokującą prawdę o swoim przyjacielu, a niespodziewaną pomoc otrzyma od pięknej Mairi Takamine oraz... tokijskiej loży masońskiej.

 

 

16 komentarzy:

 1. Obiecuję sobie przeczytać "Honor" Elif Szafak. "Bękart" mnie zachwycił, "Czarne mleko" doprowadziło do rozpaczy. "Pchli Pałac" znowu wyżyny, a "Sufi" mniej... tak nierówna pisarka, ale ma przebłyski geniuszu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie miałam przyjemności poznać tego co pisze Szafak, ale mam nadzieję, że i mnie się uda coś jej przeczytać.

   Usuń
 2. Mało kiedy zdarza się zestawienie gdzie wszystko mnie interesuje. Te właśnie takie jest... tylko jak rozciągnąć dobę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja sądzę że wszystkie są interesujące.

   Usuń
 3. Tym razem wszystkie pozycje mnie zainteresowały i chętnie bym wszystkie 4 :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chętnie bym przygarnęła, ale to raczej w sferze marzeń.

   Usuń
 4. Mnie tym razem żadna z propozycji nie zainteresowała :-)
  Safak mnie baardzo rozczarowała "Czarnym mlekiem", Picoult nie lubię i Schmitta też nie. A Bruczkowskiego w ogóle nie znam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja Shafak jeszcze nie znam, Picoult czytałam jedną książkę i chyba na tym poprzestanę, Schmitta lubię a Buczkowskiego nie znam, ale Chętnie bym przeczytała jego wcześniejsze książki o Tokio i te też.

   Usuń
 5. O ciekawe! Bezwzględnie wszystkie książki mnie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pragnę przeczytać pierwsze trzy książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Małżeństwo we troje" na pewno trafi na moją półkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nad Bruczkowskim się zastanawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba nic tutaj nie ma, co by mnie zainteresowało...

  OdpowiedzUsuń
 10. Małżeństwo we troje i Picoult mnie ciekawią ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.