środa, 15 maja 2013

Kolejna odsłona posiadanych książek z konkretnej serii wydawniczej.)       Nie napisane  opinie o przeczytanych książkach mi się już omal nie śnią po nocach. Gorzej gdy chodzi o książki recenzowane, dobrze, że tych mam tylko dwie. Ale i o innych dobrze byłoby cokolwiek napisać.
Łatwiej mi się pisze ot tak o niczym specjalnie, szczególnie gdy weny na dłuższy post brak. 
Pisałam o tym, że Agnieszka zaproponowała nowe wyzwanie czytelnicze, z seriami wydawniczymi.
I tak a propos tego wyzwania pokazałam co posiadam z  serii biograficznej - Artyści - PIW-u i co ewentualnie przeczytam w ramach tego wyzwania. I teraz patrząc na swoją biblioteczkę  pod kątem tychże serii wydawniczych właśnie odkryłam, że istnieje seria Salamandra Wydawnictwa REBIS i że mnie się udało skompletować "aż pięć książek" z tej interesującej serii, ale  chyba na nich nie poprzestanę.
A posiadam :
"Zaślubiny patyków" Jonathana Carrolla - z 1998 roku
"Pocztówki" Annie Proulx - z 2003 roku
"As w rękawie"  Annie Proulx - z 2003 roku
"Z ciała i z duszy" Michaela Cunninghama - z 2005

"Zanim dopadnie nas czas" Jennifer Egan - z 2011 roku.
 
A oprócz zbieranego przed laty Kolibra, w której to serii uzbierałam najwięcej książek pewno mam w biblioteczce jeszcze inne serie wydawnicze. Wyzwanie czytelnicze to dobry powód do zrobienia przeglądu zbiorów. 

11 komentarzy:

 1. Salamandra! Bardzo udana seria. Ciekawe, czy kontynuowana?
  No, i najważniejsze odkrycie dla mnie - to w tej serii wydawano Annie Proulx, autorkę, którą dopiero niedawno odkryłam, ale nie waham się uznać jej za jedną z nzjaważniejszych dla mnie. Jest u mnie na podium autorów na samej górze :) No to wiem, czego szukać w antykwariacie - serii Salamandra REBIS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnią książkę mam z 2011 roku i jest już inaczej, bardziej trwale wydana.
   Patrzyłam na stronę wydawnictwa. W 2012 wydawano więc może jest kontynuowana. Sporo w tej serii książek było wydanych. Ja ostatnio na allegro kupiłam tanio.)

   Usuń
 2. Ach, mnie się marzy skompletowanie właśnie serii biografii z PIW - u. Heroiczne zadanie, ale całe życie przede mną :-)
  Życzę powodzenia w wyzwaniu i pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. o, i mój ukochany Jonathan Carroll, pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też bardzo lubię Salamandrę, mam w jej wydaniu dużo książek mojego ulubionego Whartona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważyła, że Wharton ma w tej serii wydane sporo pozycji.)

   Usuń
 5. Carrolla czytałam lata temu Krainę chichów i bardzo mi się wówczas podobała. A ja z serii Salamandry mam tylko jedną powieść - Namiętność Jeanette Winterson, kupiłam, bo na jakimś forum znalazłam, że akcja się dzieje w Wenecji, ale do tej pory nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej - miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fakt, wyzwania są dobre, żeby się w końcu zmotywować i sięgnąć po zalegające na półkach lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubiłam książki z tej serii. Mam całkiem sporo. Zbierałam Whartona, Lodge'a i inne pojedyncze tytuły, ale najczęściej były to świetne książki.

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.