środa, 13 marca 2013

Czarny dym, dalej czekamy, znów zima i książka wszech czasów .)    I znów zawitała do nas zima. Obudziłam się, przecieram oczy  a za oknem bielusieńko. Wszystkie  drzewa wokół domu znów się przybrały w białe szatki.

    A nad Kaplicą Sykstyńską wczoraj ukazał się niestety czarny dym.

źródło


    Kardynałowie nie wybrali  nowego Papieża. Dzisiaj mamy 13 dzień bez Papieża i nadzieję na to, że już dzisiaj usłyszymy słowa, na które czekają wszyscy katolicy: Habemus Papam, Papieżem wybrany został..............

    Czekamy więc nadal, a ja teraz zaprezentuję wspaniałą książkę, pięknie  wydaną i wspaniale  ilustrowaną. Udało mi się nawiązać współpracę z katolickim Wydawnictwem M w Krakowie i już czekam na pierwszą książkę, a teraz spełniając  prośbę Wydawnictwa  prezentuję  wydaną przez niego w Roku Wiary książkę wszech czasów. A jest nią oczywiście

Obrazek Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Biblia. 

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu


BIBLIA wydana przez WYDAWNICTWO M w Roku Wiary jest wyjątkową, limitowaną edycją. Zawiera  121 ilustracji Gustave’a Doré i nawiązuje do niezwykle cenionych XIX -wiecznych wydań. Bogato zdobiona twarda okładka, złoty ornament, ozdobny grzbiet i złota wstążka podkreślają wyjątkową dbałość o szatę graficzną i wyróżniają tą Biblię od innych wydań dostępnych na rynku. Dodatkowym atutem jest wyjątkowo czytelny i przyjazny dla Czytelnika krój pisma i wielkość czcionki.
Autorem tłumaczenia z języków oryginalnych jest bp Kazimierz Romaniuk – jeden z najwybitniejszych polskich biblistów. Prace nad tym tłumaczeniem trwały ponad 35 lat.  Jest to pierwszy od 400 lat (od czasów ks. Jakuba Wujka) przekład Biblii na język polski dokonany przez jednego tłumacza. Biskup Romaniuk starał się rezygnować ze zbyt daleko posuniętej dosłowności przekładu na rzecz jego zrozumiałości. Przekład wyróżnia duża komunikatywność języka oraz ekumeniczny charakter. Przypisy i wyjaśnienia ograniczone są do minimum.
Biblia zawiera osobiste błogosławieństwo Jana Pawła II, którego udzielił czytelnikom biblii 19 marca 2005 roku. Jest to jeden z ostatnich dokumentów jakie podpisał. Błogosławieństwo to ma dla czytelników niezwykły wymiar duchowej łączności z Janem Pawłem II. Sprawia, że Papież nadal jest z nami. On  towarzyszył nam za życia, był naszym przewodnikiem, teraz jest naszym orędownikiem w Domu Pana i  wyprasza nam łaski. Jest to głęboki wymiar wiary w ,,świętych obcowanie”. Czytanie i kontemplowanie słowa Bożego – duchowo, wspólnie z Papieżem - zawartego na kartach Biblii, indywidualnie, w rodzinie bądź w innej wspólnocie, sprawia że biblijna historia zbawienia staje się naszą rzeczywistością.
Dodatkowym atutem Biblii jest także i to, że zawiera ona strony przeznaczone  do zapisywania ważnych, rodzinnych wydarzeń.


Przykładowe ilustracje:
 Zapraszam na stronę Wydawnictwa  M.

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony Wydawnictwa.

12 komentarzy:

 1. Tak, czarny dym, też wczoraj wyczekiwałam, może dziś ... u mnie dziś tez rano padał śnieg ... a Biblia piękne wydanie z tymi ilustracjami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie zapowiada się to wydanie Biblii. Gdyby mój mąż znał język polki może bym się skusiła. Póki co jestem w posiadaniu małego wydania, mocno już sfatygowanego, bo często z niego skorzystałam. Do każdego rozdziału dokleiłam zakładkę, by łatwo mi było do niego dotrzeć, w środku aż roi się od zakładek przy interesujących fragmentach. To takie wydanie do częstego użytkowania ale to ładnie by się prezentowało przy ważniejszych okazjach.
  Gratuluję współpracy. Nie wiem czy widziałaś ale do 1.04 na portalu granice trwa wyzwanie odnośnie książek o tematyce religijnej, może jeszcze do niego dołączysz? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pisałam tego w poście, ale naczelnym redaktorem wydawnictwa jest mąż siostry mojego męża, ale współpracy mi nie załatwiał.|Sama się zapisałam na listę recenzentów. Ale dzięki temu dostajemy książki i między innymi dostaliśmy w prezencie również tak pięknie wydane encykliki Jana Pawła II, gdyż oni wydawali wszystko co napisał.
   O tej biblii myślimy. Rzuć okiem jeszcze raz na post wrzuciłam filmik, na którym on ją prezentuje.)

   Usuń
  2. Trzeba przyznać że ta Biblia jest naprawdę przepięknie wydana. Na pewno będę jeszcze o niej myślała. Jak nie dla nas do dla kogoś w prezencie.
   A wydawnictwo całkiem niedawno proponowało mi współpracę. Niestety nie wysyłają książek za granice więc nic z tego nie wyszło ale wierzę że wcześniej czy później poznam ich publikacje.

   Usuń
  3. Na prezent jest wprost idealna.)

   Usuń
 3. Fakt, Biblię powinno się poznać, niezależnie od poglądów. Ja jednak wolę wydania bez ilustracji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś, raczej dawno temu czytałam, że Amerykanie w swoich domach dwie książki mają na pewno, a były nimi ponoć Biblia i Wojna i pokój Tołstoja.)

   Usuń
  2. Też nie wiem, ale jeżeli tak było to w zamierzchłych czasach - wiek XIX i może jeszcze w początkach XX.

   Usuń
 4. Przepiękne wydanie Biblii. Nie wiem czy się na nie skuszę - zależy od ceny. Mam w domu trzy egzemplarze - jeden po mojej Mamie, męża in mój własny najbardziej zczytany. Chociaż ze wstydem muszę przyznać, że ostatnio rzadko do niego zaglądam. Właśnie przyszła mi do głowy myśl, że może kupię córce w prezencie komunijnym - będzie miała na przyszłość - teraz czyta wydanie dla dzieci.

  Gratuluję współpracy z Wydawnictwem M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie się zdecydowałam i kupiłam mojej córce na 25 urodziny. Ona ostatnio pogłębia swoją wiarę co nas bardzo cieszy i stwierdziłam, że to będzie piękny i znakomity prezent dla niej z tej okazji.)

   Usuń
 5. jest biały dym! czekamy na decyzję o wyborze

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.