środa, 3 grudnia 2014

Libster Blog Avard.......odpowiadam na kolejne pytania.


           Dzisiaj   odpowiadam na pytania zadane mi w ramach zabawy             

                                       
          
 przez   buksy, właścicielkę interesującego bloga czytelniczego

              więcej niz pierwsza czytanka

 

1. Twoje Ulubione miejsce pełne książek to?

Obecnie mój dom, w którym na siedem pomieszczeń w czterech znajdują się książki i książki są można rzec prawie wszędzie wokół mnie odkąd poważnie zwiększyłam stan biblioteczki a stało się to odkąd zaczęłam blogować....

to jeszcze nie wszystkie


2. Pisarz (lub pisarka) którego czytania nigdy nie masz dość to ?

 Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bywa że powracam do czytanych już w przeszłości książek, ale czy mogę powiedzieć , że czytam wszystko konkretnego pisarza lub pisarki i nigdy mi dość....chyba nie 

3. Książka której wydania w Polsce nie możesz się doczekać to ?

Kolejne pytanie, na które nie za bardzo mam odpowiedź ... ogólnie rzecz biorąc oczekiwała bym, by wreszcie zaczęto wydawać książki pisarzy emigracyjnych, tych którzy nawet w wolnej Polsce tego zaszczytu nie dostąpili....

4. Najlepsza lektura na listopadowy wieczór to?

Listopad już minął, ale zaczęłam pod jego koniec czytać Letnie noce Ireny Bączkowskiej i ta książka, objętościowo niewielka, niesie w sobie tyle emocji i barwnych, słonecznych  opisów lata na Ukrainie w początkach XX wieku, że potrafi sprawić iż listopad a i grudzień od razu stają się mniej depresyjne......

5. Jaki tytuł czytany przez Ciebie dawno temu powinien Twoim zdaniem po latach przerwy znowu zawitać do księgarń?

 I tu znów mam problem, gdyż nie bardzo się orientuję w bieżącym wydawnictwie i nie wiem co w ostatnich latach było wznowione, a co nie,  ale myślę że Trąd Grahama Greena i tak w ogóle inne jego książki, które wydawane były kiedyś przez PAX.

6. Jaka jest Twoja ulubiona audycja radiowa lube telewizyjna o książkach?

Niestety ani nie słucham, ani oglądam takich audycji..... Wolę szukać  opinii w internecie a tak poza tym nowości mnie nie emocjonują więc tym bardziej takie audycje nie są mi do szczęścia konieczne.

7. Jaka jest Twoja ulubiona seria wydawnicza?

Kiedyś był to KIK, Koliber. Dzisiaj REBIS kontynuuje niezłą serię: Salamandra, z której już mam kilka książek  a i PROMIC ma Corpus Delicti.

8. W jakiej książce znalazła/eś świat do którego chciałabyś się natychmiast przeprowadzić?

 Chyba nie chciała bym się już nigdzie przeprowadzać........lubię miejsce i dom, w którym mieszkam....ale, gdyby koniecznie to chyba na Haiti po poczytaniu książki o Haiti, jaką mam w domu a to ze względu na to, że zawsze jest tam ciepło i barwnie, a i owoce są tam cały rok......

9. Najdziwniejsza książka jaką czytała/eś to?

 Zazwyczaj sięgam po książki, które da się czytać, gdyż wcześniej zasięgam o nich opinii i nie przypominam sobie, by któraś była dziwna.

10. Twoje literackie odkrycie tego roku to?

Chyba John Fowles ....po przeczytaniu Kochanicy Francuza chcę więcej.... film znałam, ale samego pisarza nie.


11. Bohater literacki w towarzystwie którego mógłbyś/mogłabyś spędzić jeśli nie życie to przynajmniej długą podróż to?

 To trudne...tylu tych bohaterów poznałam.....ale może przynajmniej chętnie, już poprzednio o tym pisałam, popędziła bym saniami w mroźny dzień ze starym Dagiem  z A lasy wiecznie śpiewają a  także chętnie spędziła bym trochę czasu z Atosem z Trzech muszkieterów. Obaj panowie byli kiedyś bardzo w moim typie. I jeszcze dodam, że zawsze mnie intrygował Pierre Biezuchow z Wojny i pokoju.


    To tyle na dzisiaj. Dziękuję buksy za wyróżnienie mnie w tej zabawie i mam nadzieję, że jako tako się spisałam.

Swoje pytania postaram się sformułować na zakończenie swoich odpowiedzi, a czekają mnie jeszcze trzy tury.5 komentarzy:

 1. Chciałabym mieć tyle pomieszczeń, aby trzymać z nich książki. A serię Kolibra też uwielbiam i jeszcze starą kryminalną - z Jamnikiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nie oglądam takich programów w tv, wolę internet. Zgadzam się z Tobą, że powinny wreszcie zostać u nas wydane książki pisarzy emigracyjnych i wznowione powieści Greene'a. Czytałam kilka jego książek, ale kilku innych nigdzie nie mogę znaleźć. Chciałabym mieć nowe wydania "Sedna sprawy" i "Doktora Fischera" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Siedem pokoi pełnych książek, to brzmi jak raj na ziemi :), nic dziwnego ze mogłaby Cie skusić już tylko Haiti. KIK chyba wygrywa ten mały plebiscyt na najbardziej lubiana serię wydawniczą. Kochanice Francuza trochę męczyłam ale może dlatego, że była to jedna z pierwszych książek czytanych przeze mnie w oryginale. Jak polubiłaś Fowlesa, to polecam Kolekcjonera, pod warunkiem że będziesz miała chęć na mocna lekturę, I dziękuję za odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na siedem w czterech ...
   KIK był ciekawą serią, szkoda, że fatalnie wydawaną w ostatnim okresie i szkoda, że z niej zrezygnowano...
   Kolekcjonera poszukam...
   Miło mi było odpowiedzieć...

   Usuń
 4. Też na wiele pytań nie wiedziałabym, co odpowiedzieć.
  A u mnie Opętany konkurs ;)
  http://atramentowomi.blogspot.com/2014/11/opetany-konkurs.html
  Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.