czwartek, 4 grudnia 2014

Książkowy misz - masz w super niskiej cenie......


             By sprawić sobie przyjemność nie musi się nabywać drogich książek tylko dlatego, że są nowościami. Można skorzystać z wyprzedaży i nabyć interesujące książki, i na dodatek tanio dla siebie czy też na prezent dla bliskiej sobie osoby.
Dzisiaj prezentuję taki misz - masz, w którym każdy prawie może coś ciekawego znaleźć, a który zaczerpnęłam ze strony Tanie książki :







Od młodości na Kresach do safari w Kenii.
Młodość w Spuszy na Kresach, studia w Belgii, wrzesień 1939 i obóz jeniecki, wyjazd z Europy i poszukiwanie rubinów w Afryce, łowy na grubego zwierza w Kenii - losy księcia Eustachego Sapiehy były jak scenariusz filmowy. Scenariusz, który napisało życie.
Autobiografia sławnego arystokraty i syna sanacyjnego polityka. Kapitalny portret Polski przedwojennej, w której się wychował, historia pięcioletniego pobytu w obozie jenieckim Oflag II C Woldenberg i fascynująca opowieść o Kenii, w której spędził pół wieku.





Rozsypujący się dom. W pustych pokojach piec chlebowy, złamana łopata, gliniane dzbany, które wciąż cierpko pachną oliwą. W szafach zostały ubrania, na kredensie stoi milczący budzik, na ścianie wisi obrazek wycięty z gazety. Dom otaczają wąskie ścieżki. Jedna wiedzie stromo w dół do wioski, inna, kręta, prowadzi do rozsypujących się chat i wyżej, w góry... Julia Blackburn przyjechała do Ligurii, regionu na północy Włoch, w 1999 roku. Mieszkańcy wioski, w której się osiedliła, wkrótce zaczęli jej opowiadać historie ze swojego życia. Jeszcze do niedawna większość z nich była mezzadri, „półludźmi” należącymi do lokalnego padrone, który wymagał od nich dzielenia się wszystkim, co mieli – nawet piękną żoną czy córką. Gdy wybuchła wojna, znaleźli się w sercu walk faszystów i partyzantów. Były to czasy śmierci, strachu, głodu, ukrywania się w górach. „Spisz to dla nas – powiedzieli Julii – bo w innym razie wszystko przepadnie”. Julia Blackburn, córka poety Thomasa Blackburna i malarki Rosalie de Meric, jest autorką książek faktograficznych, w tym tłumaczonych na wiele języków biografii oraz wspomnień ze swojego burzliwego dzieciństwa. W Polsce ukazała się dotąd jej „Billie Holiday” (2007), którą zachwycili się krytycy i czytelnicy. „Życie zaczyna się we Włoszech” — subtelna, osobista, pełna magii opowieść o przeprowadzce pisarki do małej wioski w Ligurii, została nominowana do Costa Book Awards. Julia dzieli obecnie swój czas pomiędzy dwa domy — w Anglii i na północy Włoch.








Ta książka uważana jest za pozycję wybitną, zarówno w kategoriach literackich, jak i psychologicznych. Słynny pisarz zmagał się przez wiele lat z depresją. Esej Styrona uchodzi za jedną z najważniejszych osobistych relacji ludzi cierpiących na chorobę psychiczną. Opowieść o życiu w mrokach udręczonego umysłu i o sposobach wychodzenia z tego stanu przyczyniła się wydatnie do nagłośnienia choroby, wokół której zawsze panowało kłopotliwe milczenie. Styron po mistrzowsku opisał cierpienia tak ogromne, że niemal zupełnie nie do wyrażenia w jakikolwiek sposób.







Jest to opowieść o macierzyństwie, o jego pięknych, ale i ciężkich momentach. O wyobrażeniach, które są weryfikowane przez życie. Autorka opisuje problemy, z jakimi boryka się młoda matka, ale i radość, którą daje macierzyństwo. Jest to również, ale nie przede wszystkim, opowieść o wychowywaniu dziecka z syndromem Downa, czytelnik może też uzyskać wiedzę o samym syndromie i zachowaniu dzieci, które ten syndrom mają. Najważniejszym tematem jest osobista ewolucja, dojrzewanie do zaakceptowania niedoskonałości, zerwanie z nakładanymi nam przez społeczeństwo definicjami piękna, szczęścia i wiary. Autorka zwraca się bezpośrednio do czytelnika, jest to ciekawa forma, rodzaj upublicznionego pamiętnika.






Ethan podczas muzycznych studiów w Wiedniu poznaje Annę i zakochuje się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia. Pobierają się i mają nadzieję, że spędzą ze sobą każdą chwilę życia, wspólnie się starzejąc.
Ethan obiecuje żonie, że na pierwszą rocznicę ślubu skomponuje dla niej piosenkę...
Rzeczywistość okazuje się o wiele trudniejsza. Ethan pracuje jako kompozytor dżingli reklamowych w dużej agencji. Pochłonięty pracą ma coraz mniej czasu dla rodziny i zapomina o swoim przyrzeczeniu złożonym w dniu ślubu.
Kiedy Anna ulega poważnemu wypadkowi, a lekarze nie dają jej dużych szans na przeżycie, Ethan wspomina wszystkie wspólne chwile – nagle odkrywając, że wciąż nie powstała piosenka dla Anny, którą obiecał jej przed laty.
Czy nie jest za późno, by ją stworzyć?



Lata dwudzieste w Nowym Jorku. Chłopczyce i tancerki rewiowe, jazz i dżin. Czasy po wojnie, ale przed kryzysem. Dla pewnej grupy złotej młodzieży to okazja, by bawić się jak nigdy wcześniej.
Dla Evie O’Neill to ucieczka. Nigdy nie pasowała do małego miasteczka w stanie Ohio, a kiedy wywołuje kolejny skandal, rodzice wysyłają ją do wielkiego miasta, by zamieszkała z wujem. Dla dziewczyny to nie wygnanie, a spełnienie marzeń – szansa, by pokazać, że jest nowoczesna do szpiku kości i niewiarygodnie odważna.
Niestety, Nowy Jork to nie tylko jazz i rewia. Ma swoją mroczną stronę. W mieście giną młodzi ludzie. To nie są zbrodnie w afekcie. Są okrutne. Starannie zaplanowane. I niepokojąco podobne do ilustracji z zapomnianej księgi. A nowojorska policja nie potrafi samodzielnie rozwiązać tej sprawy.
Evie nie uciekała jedynie przed ograniczeniami życia w Ohio, lecz również przed świadomością, czego może dokonać. Ma tajemnicę. Niezwykłą moc, która mogłaby pomóc w złapaniu zabójcy – o ile ON nie dopadnie jej wcześniej.




Powieść o człowieku, który dał światu zapach, lecz stracił samego siebie...

Zapach róży i lawendy, smak gorzkiej czekolady i opowieść o miłości, nienawiści oraz kuszącym odkryciu. Słodkie wonie wydostają się z każdej strony tej powieści o perfumiarzu, który odkrył wodę kolońską na początku XVIII wieku i uczynił z Kolonii stolicę perfum.

Mieszanka bergamoty i olejku migdałowego to pierwsza woń, jaką rozkoszował się ten wrażliwy nos. Łatwo sobie wyobrazić, że nawet już w momencie urodzin w 1685 roku zapach odgrywał szczególną rolę w życiu Giovanniego Mariny Fariny. Jako dziecko bawił się w otoczeniu wypełnionym aromatem górskiego powietrza i kropelek rosy, a po przyjeździe do Wenecji objawiły mu się zapachy świata. Kiedy spotyka tam córkę kupca, Antonię Bretano, odchodzi od zmysłów. "Delikatna woń niewinności, zmieszana z subtelną nutką cytryny i omdlewającym rysem gwałtowności" napełniła go miłością.
Od tego momentu poświęca życie na stworzenie dla niej perfekcyjnego zapachu. Ale nawet jego doskonały nos nie mógł wyczuć rywala, którego nic nie powstrzyma na drodze eliminacji konkurenta...







Kate Forman ma życie, którego można jej pozazdrościć: kochającą rodzinę, piękny dom, ciekawą pracę i idealnego wręcz męża.

Pewnej nocy jej starannie poukładany i doskonały świat legnie jednak w gruzach – kiedy jej mąż, Paul, wraca w nocy w domu kompletnie pijany, ubrudzony krwią, mamrocząc coś o zabójstwie...

Kiedy następnego dnia rano młoda i atrakcyjna kobieta, która pracuje razem z Paulem zostaje znaleziona martwa, Kate zaczyna podejrzewać, że jej mąż ma z tym coś wspólnego. Kobieta coraz bardziej desperacko zaczyna poszukiwać prawdy – okazuje się to jednak nie takie proste...






Niezwykły, obsypany nagrodami debiut pisarza z Kolumbii. Powieść przetłumaczona już na 13 języków!

„Pierwszorzędny realizm magiczny a` la Márquez, Cortázar i Vargas Llosa, przyprawiony współczesną pop-kulturą” - Kirkus Reviews
Zaskakująca, napisana pięknym językiem powieść, która przywodzi na myśl najlepsze tradycje południowoamerykańskiego „realizmu magicznego”. W Mariquita – niewielkim kolumbijskim miasteczku, gdzieś w górach - mężczyźni zostali siłą wcieleni do partyzantki. Na miejscu pozostają więc same kobiety, ksiądz i chłopiec, przebrany za dziewczynkę. Miasto wdów popada w ruinę, a wtedy sprawy w swoje ręce bierze Rosalba, niezwykła kobieta, żona zamordowanego sierżanta policji. Postanawia zrealizować utopię, o jakiej nie śnił żaden rewolucjonista… 





Małe miasteczko nad rzeką zasypane śniegiem, spokojne i urokliwe. Sceneria jak z sielankowego serialu. Czy w takim miejscu mogą dziać się rzeczy, od których włosy jeżą się na głowie, a dusza zaczyna wątpić w istotę człowieczeństwa?
Młoda kobieta, Tamara, przyjeżdża do Grzmotów w nadziei odnalezienia matki, poczytnej pisarki, która jakby „rozpłynęła się w powietrzu”. Od dłuższego czasu nikt jej nie widział, z nikim się nie kontaktowała. Pozostał po niej jedynie pusty dom, biurko z otwartym laptopem i głodny kot.

Tamara próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia, ale niespodziewanie wplątuje się w dramatyczne wydarzenia, przy których duch myśliwego ukazujący się na torach jest tylko niewinną igraszką i miejscowym kolorytem, ponieważ najgroźniejsze demony nie muszą pochodzić z zewnątrz…




 Na tle panoramy miasta rozgrywają się losy Pazzich, jednego z najmożniejszych i najbardziej znaczących rodów patrycjuszowskich w piętnastowiecznych Włoszech. Spisek mający osłabić potęgę Medyceuszów staje się pretekstem do opowiedzenia historii młodej kobiety, której marzenia musza dojrzeć wraz z nią w okrutnej i pozbawionej miłosierdzia Florencji.
Wzgardzona przez matkę, traktowana jak służąca, najmłodsza córka rodu Pazzich, przez wszystkich zwana Florą, żyje w cieniu starszej siostry. Piękna, popularna i, jak się wydaje, zupełnie pusta Domenica to modelka samego Boticellego, a jej uroda jest sławna w całym mieście. Przeznaczeniem Domeniki jest poślubić Giuliano Medyceusza, Flora zaś, z polecania matki, ma niebawem trafić do klasztoru. Ciche, pokorne trwanie za murami zgromadzenia, kontemplacja, modlitwa i praca nie są przyszłością, o której marzy.
Gdy do pałacu Pazzich przybywa młody gwardzista z posłannictwem od samego papieża, dziewczyna odnajduje w nim bratnią duszę. Jednak przybycie wychudzonego młodzieńca oznacza zmianę nie tylko w życiu Flory. W świecie pełnym intryg i politycznych knowań, dojrzewa spisek, który już niedługo odmieni losy wszystkich mieszkańców Florencji. Prostolinijna i rozpaczliwie spragniona ciepła Flora musi szybko przyswoić sobie najważniejszą lekcję - jak przeżyć między odzianymi w aksamitne szaty drapieżnikami, z których każdy pragnie wyłącznie osiągnięcia prywatnych korzyści. Za zasłoną uprzejmości i konwenansów, za kotarą wcielonego w szlachetne damy i dostojnych panów piękna, kryje się prawdziwy, brutalny i nieznający przebaczenia świat.
Za namową Emilio i babki, Flora zaczyna pobierać lekcje szermierki, uczy się umiejętności przydatnych poza strojnym dworem. Jej marzeniem jest uciec daleko od nieczułej rodziny, poznać dalekie kraje. Ale sny są kruche. Ćwiczebnym mieczem nie da się zatrzymać armii, modlitwy nie przywrócą życia umarłym, a śmierć ma słodki zapach migdałów.







Biografia Jacka Londona (1876-1916), autora „Białego Kła”, „Zewu krwi” i „Martina Edena”, który wiódł wyjątkowe, pełne przygód życie, a jego twórczość osnuta jest wokół osobistych przeżyć. Kapitalny portret rozdwojonego człowieka oraz świata, pełnego przeciwieństw jak sam London. Haley snuje fascynującą opowieść o uczciwym, subtelnym, wyjątkowo utalentowanym chłopaku, a zarazem twardzielu, złodzieju i alkoholiku oraz o jego epoce. Próbuje też oddzielić fakty od mitów i fantazji, jaką pisarz ubarwiał swe powieści.





Yung jest wykształcony i kocha poezję. W Chinach mógł zostać urzędnikiem, jednak sytuacja życiowa zmusiła go do wyjazdu na Nową Zelandię. Tam może być tylko sprzedawcą warzyw. W obcym kraju, z dala od wielu najbliższych, musi się zmagać z niechęcią miejscowych. Tymczasem narastają nastroje nacjonalistyczne.

Katharine nagle traci męża. Do tej pory zajmowała się wyłącznie domem oraz wychowywaniem dwójki dzieci. Teraz sama musi stawić czoło rzeczywistości i zarabiać na utrzymanie rodziny.
Pewnego dnia pojawi się w sklepie Yunga…
Tych dwoje wbrew wszystkiemu połączy uczucie. Jednak ludzkie uprzedzenia i napięcia na tle rasowym zmuszą kochanków do utrzymywania związku w tajemnicy.
W końcu ktoś odkryje ich sekret…





Połowa lat 70. W zadbanym, podmiejskim domu, stojącym na wypielęgnowanym trawniku, wraz z rodzicami mieszkało 5 sióstr. Piękne, jasnowłose, niedostępne dziewczęta fascynowały okolicznych chłopców. Gdy najmłodsza z nich, trzynastoletnia Cecilia, popełnia samobójstwo, fascynacja chłopców pogłębia się. Jednak życie rodziny Lisbonów ulega diametralnej zmianie, ojciec izoluje dziewczyny, nie posyła ich do szkoły, nie pozwala na słuchanie płyt i spotkania z przyjaciółmi. Młodzi mężczyźni śledzą każdy ruch dziewcząt, zbierają przedmioty do nich należące, studiują pamiętnik Cecilii, szukają odpowiedzi na dręczące ich pytania. Z uwięzionymi potajemnie nawiązują kontakt, próbując zorganizować im ucieczkę z domu. Pomimo ich zaangażowania, siostry kolejno popełniają samobójstwo, a ich śmierć odciska swoje piętno na życiu młodych mężczyzn. 






Pasjonujący portret trzech niezwykłych kobiet na tle czasów nazizmu, w jakich przyszło im żyć. Wszystkie pisały o faszyzmie, antysemityzmie, totalitaryzmie, stosunku polityki do religii. Zmuszone do życia na wygnaniu, musiały nie tylko zrozumieć potworną rzeczywistość, lecz także znaleźć sposób na pogodzenie się z nią. Edith Stein, nawrócona zakonnica, zginęła w Auschwitz. Simone Weil walczyła we francuskim ruchu oporu i zmarła w czasie wojny w Londynie. Hannah Arendt uciekła do Ameryki.



  Średniowieczna zagadka kryminalna!
Powieść w duchu Imienia róży Umberto Eco.
Pierwsza część cyklu.
Twórczość Viviane Moore była do tej pory w Polsce zupełnie nieznana, a ta znakomita pisarka francuska jest autorką ponad dwudziestu powieści, które święcą triumfy na całym świecie. Ludzie wiatru to pierwsza część pięciotomowego już cyklu przygód średniowiecznych detektywów: Tankreda z Normandii i jego mistrza Hugona z Tarsu.
Jest rok 1155. Normański zamek Pirou, wznoszący się nad niespokojnym morzem, zaczęły nawiedzać nieszczęścia. Przed kilkoma miesiącami w niewyjaśnionych okolicznościach zginął jedyny dziedzic. W męczarniach umarła też Muriel, siostra możnowładcy z Pirou, którą brat bez jej zgody wydał za mąż za władcę Epinu. Okrutny mąż co noc, nawet na łożu śmierci, egzekwował od niej małżeńską powinność. Hugo z Tarsu ze swym podopiecznym podejrzewają, że kobieta nie umarła śmiercią naturalną. Tym bardziej, że w przyzamkowej fosie znaleziono buteleczkę z bardzo silną trucizną. Mnożą się zagadki, a śmierć zaczyna zbierać obfite żniwo. Ktoś czyha na życie samego pana Pirou. Osiemnastoletni Tankred i Hugo postanawiają zbadać te sprawy. Jednak choć z każdym dniem przybywa pytań i odpowiedzi, najważniejsza dla Tankreda jest próba wyjaśnienia jego osobistej tajemnicy; chłopak nie wie bowiem, ani skąd pochodzi, ani kim byli jego rodzice, a opiekun – zobowiązany przysięgą - nie jest chętny do jakichkolwiek wyjaśnień.
Kunsztownie poprowadzona intryga, mroczne podziemia, skrywane tajemnice, niebezpieczne namiętności, podstępne zbrodnie, niezaspokojona żądza władzy. A wszystko na tle wiernie oddanych realiów epoki.



Kończąc post składam serdeczne życzenia imieninowe wszystkim Barbarom, Baśkom, Basiom które tu dzisiaj wpadną :





______________________________________________
 Zdjęcia i opisy prezentowanych książek pochodzą ze strony tanie książki w internetowej księgarni Tania książka .pl

16 komentarzy:

  1. Poważnie zastanawiałam się nad biografią Londona, ale na razie zrezygnowałam, bo mam w domu tyle książek, które czekają w kolejce do przeczytania!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczy podpowiadają, ale rozum mówi nie......znam to ....

      Usuń
  2. Czytałam Grę z mordercą i miałam mieszane uczucia. Na mojej półce można znaleźć też Opowieści z miasta wdów. Na razie ta lektura jeszcze przede mną.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawa jestem jakie ta książka zrobi na Tobie wrażenie....

      Usuń
  3. "Przekleństwa niewinności" czytałam, to jedna z najważniejszych dla mnie książek. Z chęcią przeczytałabym eseje Styrona i biografię Londona. O Londonie pisał też Irving Stone w "Żeglarzu na koniu". Ciekawe, która biografia jest lepsza :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O "Przekleństwie..." już czytałam i książka mnie zainteresowała, bardzo....może się skuszę i na Styrona mam chętkę... a i London kusi.

      Usuń
  4. Lubię zaglądać do "Taniej książki". Czasem przez chwilę rzednie mi mina, jeśli zobaczę przepłaconą kiedyś książkę, która nadal stoi w kolejce do czytania... Nic to! Ważne, że biblioteczka pęcznieje i w końcu doczeka się mojej emerytury;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miejmy nadzieję, że będziesz miała tyle czasu na czytanie, ile Ci się wydaje, że będziesz mieć.
      Bo ja się delikatnie rzecz biorąc zawiodłam, ale ja być może po prostu nie umiem właściwie czasu sobie zorganizować....

      Usuń
  5. Wczoraj zaczęłam przestawiać książki, by zrobić miejsce dla nowych nabytków...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja powinnam zrobić porządek w swojej biblioteczce, bo na razie wszystkie nowe nabytki się "poniewierają" tu i tam a i oczywiście spodziewam się kolejnych....

      Usuń
  6. Też zaglądam i kupuję na taniej książce.

    OdpowiedzUsuń
  7. Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem, a za życzenia i walca serdecznie dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  8. Uwielbiam kupować na taniej książce. Bardzo często można trafić na jakieś perełki. Z tych pozycji udało mi się kiedyś upolować "Wróżbiarzy". Intrygują mnie jeszcze "Opowieści z miasta wdów", "Gra z mordercą" i "Gdy srebrzy się ziemia". Może uda mi się na nie trafić :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Opowieści.... i Gra z mordercą...są właśnie w taniej ofercie ......

    OdpowiedzUsuń
  10. Znalazłam kilka pozycji dla siebie, nie odwiedzałam nigdy taniej książki - chyba muszę w końcu to zrobić.

    OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.