wtorek, 25 grudnia 2018

"Na początku było słowo............."


źródło

Ewangelia
(J 1,1-18)
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga, Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o Światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz posłanym, aby zaświadczyć o Światłości. Była Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego, którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: "Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie". Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział. Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.

źródło

                     Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim do mnie zaglądającym moc serdecznych życzeń....niech ten piękny czas spędzony w atmosferze pokoju i miłości naładuje Wasze baterie pozytywną energią....

10 komentarzy:

 1. Mnie wczorajsza pasterka pozostawiła ze słowem, że Słowo zawsze się spełnia, że Pan Bóg zawsze dotrzymuje danego słowa. I w ogóle, Boże Narodzenie to radość z dzieci. Wielkie święto z każdego niemowlaczka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja droga, Tobie i Twoim najbliższym życzę zdrowych, spokojnych, rodzinnych świąt spędzonych w atmosferze wzajemnej życzliwości i miłości. A Nowy Rok niech spełni Wasze plany i marzenia, te łatwe i te trudne do spełnienia. 😊 🎅 🎄

  OdpowiedzUsuń
 4. Przez święta ładowałam baterie z dala od bloga i internetu. Spełniły się Twe życzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety w okresie świątecznym mało mnie tu było, więc teraz życzę szczęścia, Zdrowia! i pomyślności na nadchodzący Nowy 2019 Rok!!

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.