wtorek, 2 sierpnia 2016

Kobieta o kobietach czyli dwie książki Pauli McLain o niebanalnych kobietach żyjących w początku ubiegłego wieku.                         Rzuciłam z ciekawości okiem na nowości w Selkar.pl i z pośród wielu tytułów, i okładek, wybrałam tym razem tylko dwie książki. I je właśnie, napisane przez nieznaną mi zupełnie Paulę McLain z przyjemnością bym przeczytała. Może dlatego, że opowiadają o niebanalnych kobietach  a akcję mają umiejscowioną w równie niezwykłych miejscach. Jestem przekonana, że to byłaby dobra lektura na drugą część lata. 
Poruszająca opowieść o bezgranicznej wolności i pasji. 
Początek XX wieku. Trzyletnia Beryl Markham przeprowadza się wraz z rodzicami na farmę w Kenii. To miejsce szybko staje się jej domem, a członkowie plemienia Kipsigis przewodnikami po nowej i dzikiej krainie.
Wychowywana samotnie przez ojca Beryl szybko wyrasta na niezależną i silną kobietę. Nie boi się niczego. Z wyjątkiem miłości. 
Kiedy poznaje Karen Blixen i jej kochanka, Denysa Fincha Hattona, jej życie zmienia się na zawsze. Uwikłana w miłosny trójkąt, odnajduje w sobie pasję, która wzniesie ją ku słońcu.
Okrążyć słońce to oparta na faktach historia Beryl Markham, kobiety, która daleko wyprzedziła swoje czasy. Pionierki lotnictwa, treserki koni, skandalistki i buntowniczki uwikłanej w miłosną relację tak doskonale upamiętnioną w Pożegnaniu z Afryką. Paula McLain powraca z kolejną znakomitą książką o kobiecie, która zawsze żyła według swoich zasad.Paryska żona, bestsellerowa powieść znakomitej pisarki Pauli McLain, to literacki hołd złożony Hadley Richardson, kobiecie o wyjątkowej osobowości i niezwykłym charakterze. Jej niezwykły głos prowadzi nas przez kręte uliczki Montparnasse'u i koleje dramatycznego związku z miłością jej życia, Ernestem Hemingwayem. 
Paula McLain, amerykańska pisarka i poetka. Paryska żona niemal natychmiast stała się literackim wydarzeniem i przez wiele tygodni utrzymywała się na listach bestsellerów. Książka została wydana w kilkunastu krajach. Krytycy doceniają niezwykły talent autorki do budowania wielowymiarowych portretów niezwykłych kobiet, który McLain potwierdziła w swojej najnowszej powieści, Okrążyć słońce._______________________________________

Zdjęcia i opisy książek pochodzą ze strony Selkar.pl

22 komentarze:

 1. Brzmi świetnie. Obie książki bardzo chciałabym przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś w moim stylu... Może kiedyś sięgnę po tę drugą szczególnie- zaciekewiłaś mnie recenzją :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie dziś odebrałam z poczty Okrążyć słońce :) Jestem bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też zwróciłam uwagę na te książki, zapowiadają się ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. 'Okrążyć słońce' już mam, a tę drugą chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Paryska żona" mnie zaciekawiła...serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiłaś mnie. Z chęcią bym przeczytała:) obie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekaja na swoją kolej :)

  A u mnie konkurs - można wygrać książkę :) Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 9. "Okrążyć słońce" bardziej mnie ciekawi i przypomina pewną książkę z sanatorium...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obie są dla mnie interesujące choćby z tego względu, że opowiadają o autentycznych postaciach.

   Usuń
 10. Nie znam tej książki. Chętnie przeczytam.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Obie pozycje zapowiadają się wyśmienicie. :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.