środa, 25 czerwca 2014

Podróże, podróże.................      Opinia o przeczytanej jeszcze w marcu książki się pisze, a raczej rodzi, jak to u mnie i powinna na dniach się ukazać, a w kolejce czekają "Przewrotność dobra" L. Kwiatkowskiej i "Legion" E. Cherezińskiej. Łatwo nie będzie.
Toteż dzisiaj w związku z czasem urlopowym i wakacjami, do których już tylko krok, bo w piątek dzieci kończą szkołę znów kilka książek. Tym razem podróżniczych, które czytając możemy przenieść się tam, gdzie być na razie nie możemy.


Afryka Nowaka

Piotr Tomza

WAB

Rekonstrukcja niezwykłej wyprawy z lat 30-tych.
Reportaż z przebiegu trwającej ponad dwa lata sztafetowej wyprawy blisko 100 osób śladami Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika i reportera, który w latach 1931-1936 samotnie przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem, poruszając się rowerem, pieszo, konno, czółnem i na wielbłądzie. Uczestnikom wyprawy udało się przeżyć niesamowite przygody, spełnić marzenia o podróżach w dalekie strony i sprawdzić się w trudnych warunkach, a dla wielu z nich stała się ona punktem zwrotnym w życiu.Egipt. Mali Podróżnicy w 

Wielkim ŚwiecieEgipt to kraj z historią w rozmiarze XXL. Tu czas budowy świątyń i trwania dynastii faraonów mierzy się setkami lat, a zabytki nie mają sobie równych. Nic zatem dziwnego, że od wieków fascynują oraz inspirują pisarzy, filmowców i zwykłych ludzi. Wyrusz z nami na spotkanie niezwykłego Egiptu i dowiedz się jakie sekrety kryją piramidy, dlaczego grób Tutenhamona jako jedyny ocalał przed rabusiami oraz skąd wzięły się mumie? Podczas podróży popłyniemy feluką, dosiądziemy wielbłąda, odwiedzimy pustynię i odkryjemy barwny świat raf koralowych. Odczytamy hieroglify, znajdziemy Nilometr i potargujemy się na barwnym targu. Egipt po rewolucji jest nadal intrygujący!
Historia jednej podróży. Azja

Tadeusz Chudecki

PapilonAzja staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla Europejczyków. Pojawiają się nowe połączenia lotnicze, oferty turystyczne, więcej jest informacji na blogach i forach. Autor odkrywa przed nami fenomeny tej części świata, kulturę, obrazy, zapachy. Udowadnia, że wakacje spędzone w Azji mogą być znacznie tańsze od europejskich, a przy tym o wiele bardziej egzotyczne, barwne i intrygujące. Po prostu niezapomniane!

Poza niezwykłymi opowieściami o poszczególnych miejscach, dowiemy się między innymi, jaką walutą płacić i ile pieniędzy zabrać na wyprawę. Autor podpowie, co koniecznie trzeba zobaczyć.


A na koniec coś co może zachęcić do zwiedzania naszej ojczyzny. 


Polska dla każdegoNie bez kozery nasz album o Polsce został zadedykowany „dla każdego”! Zawarte w nim różnorodne zagadnienia pozwolą wybrać coś interesującego nawet wybrednemu odbiorcy. Trochę historii i geografii, ciut folkloru i odrobina aromatu tradycyjnej kuchni polskiej — to dobry początek do dalszej degustacji... Zapraszamy do zwiedzenia miast i miasteczek, kurortów i uzdrowisk, tajemniczych zamków, wykwintnych pałaców i ziemiańskich dworów. Na naszym szlaku odwiedzimy kościoły i sanktuaria, pomniki historii i obiekty z listy UNESCO, wejdziemy na szczyty i zejdziemy pod ziemię, odkryjemy różne ciekawostki i sobliwości, zobaczymy, co można zrobić z drewna. A więc: „ad operam”!
Wszystkie te książki znalazłam w internetowej księgarni Matras, ze strony której pochodzą zdjęcia i treść.

5 komentarzy:

 1. Książki podróżnicze zawsze:):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię czytać książki podróżnicze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kobusów polecam - zwłaszcza książkę o Namibii. Są niesamowici. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyłączam się do polecania książek Kobusów - to świetna podróżująca rodzina, a Ania lekko i przyjemnie opisuje ich przygody.
   Nie wiedziałam, że istnieje książka Tomzy. Widziałam dzienniki samego Nowaka, czytałam "Afrykę Kazika", czyli okrojoną wersję wyprawy, skierowaną dla młodszych czytelników, ale o "Afryce Nowaka" Tomzy nie słyszałam.

   Usuń
 4. Nieczęsto sięgam po książki podróżnicze, a szkoda, bo wiele z nich to bardzo ciekawe pozycje:)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.