piątek, 13 maja 2016

Kryminały trochę taniej......        Dzisiaj w Matras.pl wieczór z kryminałem. A ja mam migrenę i na niczym specjalnie nie mogę się skupić więc przebiegłam kilka stron oferty i w sumie tylko ze względu na okładki  wybrałam te trzy, które na dodatek wydają się być interesujące :


Książka uznana przez brytyjskie Elle za najgorętszą premierę 2016 r. Linda Conrad, zbliżająca się do czterdziestki autorka bestsellerów, od lat nie wychodzi z domu. Traumatyczne wydarzenia z przeszłości nie pozwalają jej cieszyć się życiem. W snach wciąż prześladuje ją twarz mężczyzny – zabójcy jej młodszej siostry. Pewnego dnia przypadkiem odkrywa tożsamość mordercy i postanawia wymierzyć mu sprawiedliwość. Zaczyna pisać powieść o morderstwie swojej siostry w nadziei, że przyciągnie tym uwagę mężczyzny. Czy winny wpadnie w pułapkę i zostanie ukarany? Jeden z najbardziej uznanych kryminałów roku. Po ogromnym sukcesie w Niemczech prawa do książki wykupiły zarówno zagraniczne wydawnictwa, jak i wytwórnia filmowa. Adaptacją książki na potrzeby filmu zajmuje się Phyllis Nagy, nominowany do Oscara 2015 w kategorii Best Adapted Screenplay


„Wysublimowana fabuła i udana kreacja postaci utrzymują opowieść w ciągłym ruchu. Klimatyczna, pełna zwrotów akcji i wciągająca – jednym słowem uzależniający thriller psychologiczny”. Kirkus Reviews Życie Catherine Ravenscroft to z pozoru sielanka. Oboje z mężem odnoszą zawodowe sukcesy. On w branży prawniczej, ona w telewizji. Pewnego dnia na stoliku nocnym Catherine znajduje książkę. Przygląda jej się z zaciekawieniem, nie bardzo pamięta, jak znalazła się w domu. Zaczyna czytać i… przeżywa wstrząs. Odkrywa bowiem, że główna bohaterka powieści przypomina ją samą, a kluczowy wątek fabuły toczy się wokół pewnego wakacyjnego zdarzenia sprzed lat. Kobieta wpada w panikę – ktoś zna jej sekret, którego tak pilnie strzegła przez lata. Nie śpi po nocach, nie funkcjonuje normalnie i popada w depresję. Czeka na kolejny ruch tajemniczego prześladowcy, którego celem jest sprawić, by cierpiała… „Wysublimowana fabuła i udana kreacja postaci utrzymują opowieść w ciągłym ruchu. Klimatyczna, pełna zwrotów akcji i wciągająca – jednym słowem uzależniający thriller psychologiczny”. Kirkus Reviews „Autorka świetnie steruje uczuciami czytelnika, konstruuje rozmaite narracje i mistrzowsko je ze sobą przeplata, tworząc wciągającą powieść porównywalną do Zaginionej dziewczyny  i Dziewczyny z pociągu”. London Sunday Times << 
Twórca postaci komisarza Maigreta pisał też powieści, w których zajmował się szukaniem `nagiego człowieka`. A w analizowaniu ludzkich charakterów Simenon był mistrzem... Jacek Szczerba,`Gazeta Wyborcza`. Tony Falcone to kobieciarz. A jego brat ma hotel. Dlatego tam może spotykać się z namiętną kochanką, bez obaw, że ktoś ich nakryje. Do czasu... Bo Nicolas, mąż Andrée, chyba jednak domyś la się, czemu jeździ ona do pobliskiego miasteczka. I dla Tony`ego taka sytuacja staje się mało komfortowa. Woli zrezygnować z tych godzin przyjemności w hotelowym błękitnym pokoju, niż narażać reputację swojej rodziny. Jego kochanka nie może się z tym jednak pogodzić. Bo za długo czekała na swoją prawdziwą miłość... Georges Simenon (1903-1989) to pisarz, który sławę zdobył dzięki postaci komisarza Maigreta, ale literacko doskonalsze są jego `romans dur`, jak sam je nazwał - powieści twarde, opisujące ludzkie losy, nierzadko skomplikowane, zwykle tragiczne, ale zawsze podane z zadziwiającą prostotą. Na tym polega fenomen pisarza, którego utwory przetłumaczono na większość języków świata. 

I chociaż nie czytuję kryminałów o czym już nie raz pisałam to jednak Simenona sobie kupię.....bo za jedyne 13,30. Oczywiście nie tylko dlatego ...czytałam o tej jego książce. 

18 komentarzy:

 1. Chyba też się skuszę na jakiś kryminał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Simenon brzmi najbardziej kusząco, przyznaję. I nie mam na myśli tylko ceny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Już dopisałam w poście, że nie tylko dla ceny. Tommy z Samotni pisał o tej książce..a ja czytałam jego na razie tylko "Kota" i jestem pod jego urokiem. Ale raczej tych z Maigretem już czytać nie będę.

   Usuń
 3. "Sprostowanie" jest świetne! "Pułapkę" już mam, czeka na swoją kolej. O "Błękitnym pokoju" wcześniej nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To "Sprostowanie" mnie intryguje i już się decydowałam, ale może następnym razem, bo "Błękitny pokój" kliknęłam.

   Usuń
 4. A do mnie właśnie dzisiaj doleciały z Tania książka "Uśmiech losu"- Jayne Ann Krentz, "Czarna loteria"- Tess Gerritsen, "Najdroższa przyjaciółko"- Laney Katz Becker. Wybierałam sugerując się krótkimi recenzjami- mam nadzieję, że przypadną do gustu. Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam tych Pań.
   A może pokusiłabyś się pokrótce opisywać to co przeczytałaś...urozmaiciłabyś swój blog a byłyby to ciekawe opinie, gdyż masz interesujące przemyślenia i lekkość w wypowiadaniu się.
   Przemyśl to....

   Usuń
 5. Niestety nie przepadam za kryminałami ;)
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja też nie tak bardzo, ale czasem któryś mnie skusi a Simenon ma kilka książek, tych nie z Maigretem, które warto poznać.

   Usuń
 6. To i tak wiele, że mając migrenę mogłaś w ogóle coś napisać.
  Życzę polepszenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie mam takich migren jak dawniej......dzisiaj to już tylko spadek nastroju i mniej niż dawniej męczący ból głowy. I tylko w zasadzie jeden dzień, gdy dawniej były to trzydniówki.

   Dziękuje Elu za troskę.

   Usuń
 7. I bardzo dobrze, ze kupisz, bowiem wyjątek potwierdza regułę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłam a córa mi odbierze więc nie zapłacę za przesyłkę...

   Usuń
 8. Simenona nieustająco polecam. Będę czekał na Twoją recenzję "Błękitnego pokoju" i dodam tylko, że do najlepszych powieści bez Maigreta zaliczam następujące dreszczowce: "Morderca", "Narzeczona pana Hire" oraz "Niewinni".
  Pozostałych opisanych przez Ciebie książek nie czytałem, ale mam w planach "Pułapkę".
  pozdrawiam
  tommy z samotni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam zamiar sobie jeszcze coś jego zakupić...jak tylko trafi się dobra okazja.....

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.