niedziela, 30 listopada 2014

Andrzej wprowadza nas w czas Adwentu....


                                  Przy okazji uroczystości Św. Andrzeja Apostoła, z którym z pewnością głównie kojarzą się nam spotkania andrzejkowe, a który w tym roku  rozpoczyna okres adwentu  wspomnę książeczkę, którą posiadam w biblioteczce. Są nią Żywoty Świętych Pańskich, w których znajduje się również o Św. Andrzeju, patronie panien króciutka wzmianka.
Dobrej niedzieli Wam życzę z moim  adwentowym akcentem4 komentarze:

 1. Bardzo lubię św. Andrzeja, bo to patron mojej parafii ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobry patron, bo : "Orędownik zakochanych, wspomaga w sprawach matrymonialnych i wypraszaniu potomstwa".

   Usuń
 2. Nawet nie wiedzialam, ze to taki dobry patron.

  Sliczny kaktus. Ja niestety dopiero po czasie doczytalam zeby nie zmieniac mu miejsca jak ma paki... No i dostalam go od mamy. Postawilam u siebie na szafce, a po dwoch dniach wszystkie paki opadly ;( moze jeszcze pusci cos.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kaktus, ale sukulent ...niestety tak ma, że zrzuca kwiatki i zawiązki kwiatków też, gdy sie go przestawi...dlatego warto go nabywać wcześniej zanim ma zamiar kwitnąc, ale nic straconego ...zakwitnie w przyszłym roku, a może i na początku roku, bo czasem tez tak bywa.....

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.