sobota, 31 maja 2014

Krótkie podsumowanie maja i majowy stosik z nabytkami książkowymi.


                      Wiosna na finiszu a lato za pasem.  Dla większości z Was będzie to czas urlopów, letniego wypoczynku a dla mnie będzie to, jak co roku czas gorący. Już mam tego "truskawkowy"przedsmak, gdyż to truskawki zaczynają mój sezon przetworów, który trwa kilka miesięcy, gdyż  jeszcze zbiór jednych  owoców w ogrodzie się nie kończy a już drugie zaczynają dojrzewać. Strach pomyśleć ile pracy mnie czeka. Niestety odbije się to na moim czytelnictwie, a i blogowaniu pewno też. A i do tej pory nie było z tym najlepiej.
Posty krótkie, takie tam trochę mało konkretne zapychacze, recenzji jak na lekarstwo. Oto obraz mojego tegorocznego blogowania. 
                 Maj zamknął mi się liczbą półtorej przeczytanej książki. Tłumaczy mnie może fakt, że jedna miała 470 stron, a ten czytany w dalszym ciągu "Legion" Elżbiety Cherezińskiej  ma stron 790, z czego przeczytałam na razie 340 stron. "Legion" to nie cegła, to po prostu pustak.Tyle, że interesujący "pustak".
 Najbliższa recenzja, jaka się ukaże mam nadzieją na dniach będzie o książce Iwony Żytkowiak pt. "Tam, gdzie Twój dom". Jak zwykle jestem z recenzją spóźniona.
          
                O książkach, które w maju powiększyły stan  mojej biblioteczki miałam pisać po tym, jak nadejdą książki nabyte na allegro, ale ponieważ dzisiaj niespodziewanie zdobyłam w prezencie  kilka książek wydawnictwa M nie mogłam powstrzymać się od pokazania majowych zdobyczy.


Od góry :

"Sobota" -  Ian  McEwan - z wymiany na Fincie.pl
"Przewrotność dobra" - Jolanty Kwiatkowskiej - od księgarni Matras

reszta to dzisiejsze prezenty :

"Znaleziony" - Nadine Gordimer
"Podążając za Św. Franciszkiem. Przewodnik" - L.Foley OSM, J.Weigel OSM, P.Normile SFO
"Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Ryszard Wagner - Pole minowe." - Gottfried Wagner. To książka napisana przez prawnuka Wagnera.
"Tajemnica Marii Magdaleny" - Pawła Lisickiego

24 komentarze:

 1. Widzę wiele ambitnych tytułów ;)
  Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki cudowne :) A Legion sama mam na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że tak uważasz, a" Legion" polecam.

   Usuń
 3. "Znalezionego" mam w planach. Czytałam już "Ludzi Julya" tej autorki. Książka niełatwa, ale wartościowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam, że czytałam u Ciebie tę recenzję. Może uda mi się zdobyć i te książkę.

   Usuń
 4. Od pewnego czasu zastanawiam się nad przeczytaniem "Tajemnicy Marii Magdaleny". W blogosferze są jednak podzielone opinie. Poczekam więc na Twoją recenzję:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezły stosik.
  Legion mam również w planach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o Nadine Gordimer, to czytałam inną jej powieść, "Ludzie Julya" - pomysł na fabułę ciekawy, ale jej styl niezbyt przypadł mi do gustu, ciekawe, jak to będzie z Tobą :)
  Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyjemnej lektury życzę, no i trochę więcej czasu dla siebie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.
   O czas dla siebie teraz będzie trudno.

   Usuń
 8. Miłego czytania :) Chętnie podkradłabym "Sobotę" - uwielbiam książki z tej serii (z listkiem? nie pamiętam jak się nazywa, ale na pewno wiesz o co mi chodzi ;))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. "Znaleziony" czeka od jakiegoś czasu na przeczytanie, ale nie wiem kiedy będzie ten czas. Jednak jak nadejdzie to porównamy opinie :) Miłych lektur

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa jestem Lisickiego. Tylko z tym czasem mamy podobnie. Właściwie to tak ucieka, że i na emeryturze go pewnie nie dogonię;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okazuje się, że tylko czasem. Jakoś Lisicki mojej drugiej połowie nie do końca przekonuje.

   Usuń
 11. "Przewrotność dobra" jest na mojej liście, w najbliższych planach ;) Ciekawa jestem bardzo tej książki, szczególnie po rozmowie z autorką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się przekonam wnet, bo muszę się w miesiącu zmieścić z czytaniem.

   Usuń
 12. Jestem ciekawa recenzji ,,Legionu,,:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawe tytuły na twoim stosiku - miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.