czwartek, 21 czerwca 2018

Nowości i nie nowości .....różnej treści.....dobre na lato.                               Dawno już nie pokazywałam co nowego, lub  też  mniej nowego pojawiło się w  internetowej księgarni Selkar.pl. Dzisiaj rzuciłam  okiem na ofertę książkową  wśród której dużo o piłce nożnej w związku z Mundialem i wybrałam kilka, które mnie zaintrygowały wpierw okładką i tytułem a później opisem fabuły. 

Dawno nie było tak głębokiej i zarazem tak przerażającej książki. Dawno nikt nie pokazał tak wielkich ran, które nigdy się nie zabliźniły.
Jeśli chcesz wreszcie przeczytać książkę ,,o czymś", szczerą, trudną opowieść, miejscami wgniatającą w fotel; książkę, którą pokochasz albo nie, ale której na pewno długo nie zapomnisz - właśnie trzymasz ją w ręku.
Srebrna Dziewczyna to mocna, do bólu szczera historia o trudnej kobiecej przyjaźni, uwikłaniu, marzeniach i niezagojonych ranach. Ukazuje sposób,  w jaki pochodzenie i pieniądze determinują życiowe wybory, a także jak mocno toksyczne relacje definiują to, kim się stajemy.
,,Na pozór zwyczajna, dobrze wychowana studentka, życzliwa i uczynna. Ale powoli poznajemy jej przeszłość, jej wujka, młodszą siostrę, ojca i wszystko, co wydarzyło się w Iowa. I co dzieje się w Chicago. Mocna powieść na gorący temat".
,,Kirkus Reviews"


Opowieść o granicach miłości, za którą czai się już tylko obsesja.
Kaja przylatuje z Londynu na pogrzeb swojej ukochanej, młodszej siostry Soni. To z myślą o niej podjęła pracę za granicą, chcąc zapewnić jej dobry start w dorosłe życie. W tym czasie w życiu nieśmiałej, skromnej dziewczyny wiele się zmieniło, zakochała się, wyszła za mąż. Kaja żyje w przekonaniu, że siostra jest szczęśliwa, pod dobrą opieką męża i jego rodziny. Wiadomość o jej nagłej śmierci spada na nią jak grom z jasnego nieba, dlatego postanawia zostać w kraju i dowiedzieć się, co właściwie się stało. Pewne niezwykłe zbiegi okoliczności podsuwają jej pomysł na doskonały jej zdaniem fortel: postanawia się zbliżyć do szwagra - z którym osobiście się nigdy wcześniej się nie spotkała - i odkryć prawdę o małżeństwie siostry.
Jak daleko można się posunąć, żeby poznać sekrety drugiego człowieka? Kiedy zazdrość zaczyna być niebezpieczna? Czy każdy uczynek wobec ukochanej osoby można usprawiedliwić miłością?
Każdy myśli, że umarła.
Ty wiesz, że żyje.
Ktoś robi wszystko, żeby ukryć prawdę.
Gdyby twoja roczna córka zaginęła, czy rozpoznałabyś ją dwadzieścia lat później?
Pierwszy szwedzki thriller psychologiczny, który stał się sensacją światowego rynku wydawniczego -
prawa do wydania sprzedano do kilkudziesięciu krajów.
Przekonaj, się, dlaczego!
"Autorka trzyma czytelnika w bezustannym napięciu i uwalnia go z rozedrganym z emocji sercem dopiero po ostatniej stronie książki".
BOGFIDUSEN
Pełen napięcia thriller psychologiczny wykorzystujący motyw popełnionej cudzymi rękami "zbrodni bez motywu".
Callie i Tilda są bliźniczkami. Jednak to Tilda jest tą ładniejszą i bardziej utalentowaną. Callie od dzieciństwa żyje w cieniu "lepszej" siostry, darząc ją obsesyjnym uwielbieniem.
Kiedy Tilda poznaje bogatego i intrygującego Felixa, wydaje się, że będzie to para idealna. Callie jednak szybko zauważa rysy na tym pięknym obrazie. Jej zdaniem Tilda całkowicie ulega dominującemu mężczyźnie: porzuca dla niego karierę, podporządkowuje się jego chorobliwej pedanterii, już nie chce dzielić się z siostrą swoimi przeżyciami. Co więcej, Callie dostrzega inne, już namacalne, a przez to bardziej zatrważające oznaki: Tilda niepokojąco chudnie, a jej ciało jest posiniaczone. Obrazu dopełniają niekontrolowane ataki złości Felixa i strzykawki znalezione w łazienkowym koszu na śmieci.
Callie postanawia za wszelką cenę ratować siostrę, nieraz narażając się przy tym na niechęć i śmieszność, a także ryzykując własny związek z sympatycznym Wilfem. Pomocy szuka między innymi w internetowej grupie wsparcia dla ofiar przemocy domowej, ale sprawy wymykają się spod kontroli i jedna z jej nowych znajomych ginie z ręki brutalnego mężczyzny. Do kolejnej tragedii dochodzi wkrótce po ślubie Tildy i Felixa.
Zagrożenie jest prawdziwe, niemniej Callie coraz częściej się zastanawia, czy przypadkiem nie padła ofiarą własnych obsesji, które wypaczają jej widzenie rzeczywistości. Odpowiedź nadejdzie z czasem - jednoznaczna i zaskakująca.

Zola, Mark i Todd zgodnie dochodzą do wniosku, że opinia o nieograniczonych możliwościach kariery prawniczej to mit. Czeka ich spłacanie kredytów studenckich, dyplom ich uczelni ma niewielką wartość, a w Waszyngtonie roi się od młodych prawników szukających pracy. W sytuacji, gdy każde z nich zmaga się dodatkowo z prywatnymi problemami, potrzebują jakiegoś rozwiązania. I znajdują je. Rzucają studia i pod fikcyjnymi nazwiskami zakładają kancelarię.
Pomysł szalony, lecz wydaje się trafiony. Zwłaszcza kiedy wpadają na sprawę, która może im przynieść miliony dolarów.
Ale może ich również zdemaskować.

Świetna książka… Tym, co Grishamowi wychodzi najlepiej, jest ironiczne poczucie humoru, 
kiedy pisze o prawnikach i ich etyce zawodowej. A właśnie to robi w Barze pod Kogutem.
"USA Today"

Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie - i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.
Dziewięcioletnia Alice traci rodzinę, psa, dom, przestaje mówić. Trafia na położoną na odludziu farmę, gdzie jej babcia uprawia australijskie kwiaty, przyjmuje pod swój dach kobiety szukające nowego początku i sama zmaga się z demonami przeszłości.
Dziewczynka uczy się mowy kwiatów, języka, który pomoże jej nazwać to, czego nie umiała dotąd wyrazić słowami. Czyta książki, które są jej wielką miłością, i powoli dochodzi do siebie. Dorasta, cierpliwie czekając, aż babcia opowie jej tragiczną historię rodziny.
Zdradzona, ucieka na czerwoną pustynię środkowej Australii, by rozpocząć samodzielne życie i znaleźć ukojenie. Niestety, zakochuje się w mężczyźnie wyjątkowo niebezpiecznym. Żeby się wyzwolić, musi zawrócić - poznać rodzinne tajemnice i odzyskać swoją przeszłość.
Był bezchmurny letni dzień 1900 roku. Grupa uczennic z elitarnej pensji dla dziewcząt pani Appleyard wraz z kilkoma nauczycielkami wybrała się na piknik w pobliże miejsca zwanego Wiszącą Skałą. Po lunchu kilka starszych uczennic udało się na spacer po okolicy - wróciła tylko jedna dziewczyna, przerażona i rozhisteryzowana. Zaginęła również jedna z nauczycielek…
Piknik pod Wiszącą Skałą to subtelny i tajemniczy thriller, który stał się podstawą scenariusza doskonale przyjętego przez krytykę filmu Petera Weira pod tym samym tytułem.
W roku 2018 na podstawie książki nakręcono sześcioodcinkowy serial z Natalie Dormer, znaną z serialu Gra o tron.
Ktoś zna którąś z książek, czytał ......poleca, bo ja tylko znam ostatnią z filmu, który dość dawno temu już oglądałam.

_________________________________________
Zdjęcia i opisy pochodzą ze strony Selkar.pl

13 komentarzy:

 1. Jest w czym wybierać! "Srebrna dziewczyna" ma cudowną okładkę 💓

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe propozycje. Dwie pierwsze propozycje najbardziej mnie ciekawią. Widzę też parę naprawdę fajnych okładek. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I mnie się też takie wydają.
   Okładka to wizytówka książki, bo to na nią wpierw zwracamy uwagę. Lubię, gdy są wytonowane, w miarę minimalistyczne w przekazie.....nie nachalne.

   Usuń
 3. Drugi i trzeci tytuł bardzo mnie ciekawi. Chciałam też przeczytać pierwsze, ale żmczytałam bardzo negatywną recenzje o tej książce i teraz już mam mieszane odczucia. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może nie zawsze warto się kierować jedną opinią....

   Usuń
 4. Mam w planach 'Srebrną dziewczynę'. Sama okładka mocno kusi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niebanalna okładka przyciąga wzrok a tytuł zapowiada coś intrygującego....może warto przeczytać.

   Usuń
 5. Natanno, masz dobrą rękę do dobrych książek. Pozdrawiam z deszczowego południa Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi.....
   Dobrego tygodnia Ci życzę....może pogodowo się taki nie zapowiada, ale to nie musi mieć negatywnego wpływu na całą resztę.

   Usuń
 6. Szukasz chyba ostatnio książek o siostrach? Nowego Grishama widziałam w Biedronce. Mam 'Wszystkie kwiaty'. W tej serii czytałam kilka dobrych powieści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach nie.....nawet nie zwróciłam uwagi, że aż tyle ich znalazłam...wybieram tytuł i okładkę a później czytam opis....jeżeli cała trójka cech książki jest niebanalna pokazuję....sama być może nigdy nie przeczytam.

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.