niedziela, 8 kwietnia 2018

Setki książek w cenie do 15 złotych.......

              
                Sama w tym roku nie kupuję książek...udało mi się wytrzymać już trzy miesiące....i mogę rzec, że nawet bez większego bólu, ale lubię zajrzeć przynajmniej na ..Selkar.pl, gdy pojawiają się tam obniżki. Tak jest i tym razem, gdy dla mnóstwa książek z różnych gatunków literackich cena wynosi poniżej 10 i 15 zł. Co jest kuszące. Niemniej ja się trzymam swego postanowienia....czytam z półki.
                  Pomyślałam jednak, że warto o tej sytuacji w ofercie Selkar.pl napisać.  A przykładem jak sądzę na to, że warto tam zajrzeć są te książki, które prezentuję, a z których "Lód i woda,woda i lód" czytałam i mogę polecić.

Dziewczyny - ich kruchość, siła, pragnienie przynależności - to istota tej olśniewającej powieści dla czytelników Przekleństw niewinności Jeffreya Eugenidesa oraz Zanim dopadnie nas czas Jennifer Egan.
Północna Kalifornia, pełen przemocy koniec lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Na początku lata samotna i wrażliwa nastolatka Evie Boyd widzi grupę dziewcząt w parku i od pierwszego spojrzenia uwodzi ją ich wolność, niedbały ubiór, niebezpieczna aura nieskrępowania. Wkrótce Evie ulega całkowicie wpływowi Suzanne, hipnotyzującej starszej dziewczyny, i jak magnes przyciąga ją sekta, która wkrótce ma zyskać złą sławę, oraz mężczyzna będący jej charyzmatycznym liderem.
Ukryte wśród wzgórz rozległe ranczo jest upiorne i zrujnowane, Evie jednak odbiera je jako egzotyczne, ekscytujące, energetyczne - miejsce, w którym rozpaczliwie pragnie zostać zaakceptowana. Spędza coraz więcej czasu z dala od matki i rytmu codziennego życia, jej obsesja na punkcie Suzanne przybiera na sile i Evie nie uświadamia sobie, że krok po kroku zbliża się do niewiarygodnej przemocy, do tej chwili w życiu dziewczyny, kiedy wszystko może się potoczyć w przerażającym kierunku.
Niezwykły debiut Emmy Cline jest powieścią wspaniale napisaną i fascynującą, odznaczającą się chirurgiczną precyzją i zaskakującymi obserwacjami psychologicznymi. Dziewczyny to wspaniały utwór - oraz zapadający w pamięć portret dziewczyn i kobiet, którymi się staną."W książkach Mo Hayder aż do ostatniej strony nie jesteś w stanie przewidzieć, w którym kierunku potoczy się akcja". The Times

"Hayder wykracza poza granice wszystkiego, co do tej pory zostało opowiedziane i opisane". Daily Mail

Strach na dobre zagościł w zakładzie zamkniętym Beechway. Podczas kilku niewyjaśnionych awarii prądu dochodzi do wywołujących gęsią skórkę wypadków na terenie szpitala, które stają się przyczyną histerii wśród pacjentów. Panika zatacza coraz szersze kręgi i zaczyna się udzielać nawet pracownikom szpitala.
Przełożony personelu pielęgniarskiego zwraca się z prośbą o pomoc do detektywa Jacka Caffery'ego. Policjant rozpoczyna śledztwo, jednocześnie pracując nad rozwiązaniem najbardziej beznadziejnego przypadku w swojej karierze. Czy wystarczy mu sił i odwagi, by stawić czoło złu w najczystszej postaci i samemu nie zginąć?

Pod grubą warstwą lodu buzują najsilniejsze emocje.
Historia bliźniaczek, które z wiekiem stają się sobie obce, i matek odrzucających swoje dzieci. Elsie i Inez w dzieciństwie są nierozłączne. Później ich drogi się rozchodzą. Elsie buntuje się przeciwko tradycyjnej roli kobiety i wybiera pływanie na dalekich rejsach. Inez rezygnuje z marzeń o studiach literaturoznawczych i całe życie podporządkowuje wychowaniu Björna, syna Elsie. Nie potrafi natomiast kochać własnej córki i męża.


Ze szczególnym entuzjazmem wprowadzamy do Polski Frédérica Lenoira - autora, który pomaga żyć.
Inspirująca opowieść o miłości, autora bestsellerów tłumaczonych na 20 języków, sprzedawanych we Francji
w ćwierćmilionowych nakładach. Dla tych, którzy szukali lekcji Sztuki Życia u Paulo Coelho albo Reginy
Brett ._______________________________________

Zdjęcia i opisy pochodzą ze strony Selkar.pl

13 komentarzy:

 1. Ciekawy blog, będę zaglądać ! Ja wskrzesiłem Imperium Lektur, zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obecnie nie kupuje książek ponieważ dostaję dużo książek od wydawnictw i te zakupione tylko leżą zbierają kurz. Nie mam czasu na czytanie swoich książek, więc szkoda mi, aby tylko leżały. A poza tym, nie mam miejsca na nowe egzemplarze. Kiedy już wykopię się ze stosu recenzenckiego, na pewno tam zajrzę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszka, nie chcę Cię pozbawiać złudzeń, ale Ty się nigdy nie wygrzebiesz! Przypominam Ci o ebookach......

   Usuń
 3. "Kukła" to mocny thriller, bardzo lubię książki Hayder. Axelsson przeczytałem tylko "Pępowinę", ale kolejne mam w planach.
  pozdrawiam serdecznie
  tommy z samotni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że trafiłam na coś wartego przeczytania....Twoja opinia. Axelsson poznałam dzięki już dwu książkom i też chcę więcej a na Haydera zwróciłam uwagę i widzę, że dobrze zrobiłam.
   Dziękuję za odwiedziny i również pozdrawiam.

   Usuń
 4. Ooo, trzeba trzymać się za portfel.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A trzeba, trzeba....Ty zdobywasz inaczej książki i też biblioteka Ci rośnie...

   Usuń
 5. SUPER! Ja zaniedbałam większość zakupów, wyzwań i konkursów ponieważ byłam zajęta uruchamianiem akcji BOOKIECIARNIA.
  Zapraszam do mnie na relacje :-)
  http://epilog-zaczytana-joana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko czytanie i blogowanie ....trzeba się jeszcze rozwijać inaczej...gratuluję czegoś nowego....będę zaglądać.

   Usuń
 6. Ciekawe propozycje lektur.Szczególnie zainteresowała mnie ta ostatnia. Co prawda nie szukam przepisu na życie, ale lubię takie książki... Ja jednak nadal czytam z półki:) Pozdrawiam wiosenne,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak samo, jak ja w tym roku.....Twoja biblioteka ogromna Aniu. Z przyjemnością bym się z nią zapoznała bliżej.....
   Szkoda, że na swoim blogu jej nie pokazujesz....

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.