środa, 25 maja 2016

I znów tanio w Selkar a nawet bardzo tanio.......               


          Po słonecznych, upalnych ostatnich dniach, które spowodowały, że ogród zakwitł różnymi kolorami dzisiaj się zachmurzyło co zapowiada pewno jakąś zmianę......a jaką zobaczymy, gdyż atmosfera wyraźnie jest burzowa.   A ja dzisiaj o taniej ofercie w Selkar.pl.
Sporo interesujących książek znów można tu nabyć w cenie do 10 zł a między innymi Marii Nurowskiej :
Wybór Anny Marii Nurowskiej, nowe wydanie powieści Postscriptum z 1989 roku, to historia przejmująca i opowiedziana z niezwykłą empatią. Anna Łazarska, czterdziestoletnia skrzypaczka, trafia na zapiski swojego ojca, Witolda Łazarskiego, i odkrywa, że nie jest osobą, za którą się uważała. Jej prawdziwe nazwisko to Miriam Zarg, jako niemowlę została uratowana z warszawskiego getta. Przeżywa wstrząs. Traci zaufanie do ojca i porzuca go, choć ciężko chory mężczyzna potrzebuje opieki. Anna nawiązuje kontakt z krewnymi, ale nie potrafi odnaleźć się w nowej roli. Z wielkim wysiłkiem próbuje poskładać fragmenty obydwu życiorysów w jedną całość. Historię Anny znamy z relacji dziennikarza, Hansa Beneka. Ich spotkanie dopełnia nakreślony przez Marię Nurowską obraz. Osobista tragedia Anny odzwierciedla losy trzech narodów uwikłanych w II wojnę światową: Żydów, Polaków i Niemców.Ola jest drugą żoną Zygmunta, swojego nauczyciela sztuki aktorskiej. Z powodu wyrzutów sumienia wobec jego byłej żony, Elżbiety, postanawia jej pomóc. Prowadzi intrygę, w wyniku której mają wszyscy troje zagrać w sztuce Bułhakowa o Molierze i jego dwóch partnerkach życiowych - starszej i młodszej. Kobiety powoli się zaprzyjaźniają. Jest to jednak przyjaźń toksyczna. Zaczynają grać nie tylko na scenie, ale i w życiu. Ola staje się ofiarą własnego podstępu. Gubi się. Rzeczywistość miesza jej się z fikcją. W końcu podejmuje dramatyczną próbę walki o samą siebie. Tango dla trojga to książka o trudnej miłości. Uczuciu, które z jednej strony prowadzi do katastrofy, z drugiej do swoistego wyzwolenia. Odkrycie, że wszyscy odgrywamy kolejne role w teatrze życia, daje Oli impuls do poszukiwania własnej tożsamości, samookreślenia się i poznania siebie. Tango dla trojga jest historią opowiedzianą przez emocje.Ile można mieć tożsamości? Czy zatajanie prawdy i podwójne życie nie kłócą się z prawdziwą miłością? Losy bohaterki Nurowskiej są niezwykle powikłane. Nastoletnia Żydówka Elżbieta Elsner, by uchronić siebie i ojca od śmierci głodowej w getcie, decyduje się na prostytucję. Jeden z klientów domu publicznego, wysoki rangą esesman, załatwia jej kenkartę i organizuje ucieczkę na aryjską stronę. Bohaterka, już jako Krystyna Chylińska, za sprawą przypadku trafia do mieszkania doktora Korzeckiego. Pomiędzy żydowską dziewczyną a polskim lekarzem, późniejszym adresatem nie wysłanych listów, rodzi się uczucie, które przetrwa dziesiątki lat. Nowa rodzina, związek z ukochanym mężczyzną, praca tłumaczki - można by pomyśleć, że wszystko to gwarantuje szczęście. Tyle że wojenna trauma wciąż jest żywa. Poza tym nieoczekiwanie pojawia się ten drugi - niczym upiorny cień z getta...

oraz idealnych na zbliżające się lato kryminałów, takich jak : Najnowszy kryminał Henninga Mankella i ostatnie śledztwo szwedzkiego komisarza!Kurt Wallander przenosi się do domku pod Ystad i sprawia sobie psa, o czym zawsze marzył. Komisarz starzeje się, cierpi na różne dolegliwości i samotność. Pewnego dnia dowiaduje się od córki, że będzie dziadkiem. Ojcem dziecka i przyszłym mężem Lindy jest Hans, syn Hkana von Enkego, emerytowanego oficera marynarki wojennej.Podczas przyjęcia z okazji swoich 75. urodzin Hkan von Enke opowiada Wallanderowi historię z lat 80. XX wieku, kiedy na szwedzkie wody terytorialne wtargnęła obca łódź podwodna, a on otrzymał rozkaz, by jej nie atakować. Po latach von Enke jest bliski rozwiązania tamtej zagadki, ale któregoś dnia znika. Komisarz rozpoczyna prywatne dochodzenie i trafia na zaskakujący wątek szpiegowski, sięgający czasów zimnej wojny...
Południowe Włochy, schyłek XX wieku. W jednej z nadmorskich miejscowości zostaje zamordowany dziewięcioletni chłopiec - prawdopodobnie zbrodni dokonano na tle seksualnym. Dla prokuratury jedynym podejrzanym jest Senegalczyk Thiam Abdou, handlarz obwoźny. Na podstawie poszlak i zeznań świadków można zrekonstruować historię: czarnoskóry imigrant uprowadził, zgwałcił, a następnie udusił ofiarę, ciało zaś wrzucił do studni. Wyrok właściwie już zapadł. Obrony oskarżonego podejmuje się mecenas Guerrieri. Zaczyna wertować akta prokuratury. Stwierdza, że w trakcie śledztwa z premedytacją nie przestrzegano procedur prawnych. Najwyraźniej komuś zależało na znalezieniu, a właściwie wykreowaniu zabójcy - tego `innego`, przybysza z Afryki o wątpliwym źródle dochodów, wykluczonego ze społeczności. Świadek mimo woli to znakomicie napisany kryminał. Jest aktem oskarżenia przeciw wymiarowi sprawiedliwości, który działa jako narzędzie propagandy. Carofiglio stworzył przy tym studium myślenia stereotypami.Z tekstu: "- Mężczyzna tak potężny jak on mógłby unieść człowieka w górę i skręcić mu kark gołymi rękami. Nie chciałbym natknąć się na niego ciemną nocą w jakimś zaułku. - Możemy mieć taką okazję, zanim się spostrzeżemy - rzekł Mason. - Pojawia się w tej sprawie jak dla mnie nazbyt często. - Czego chce? -Mówi, że chce uzyskać oświadczenie Pleetwooda, które chroniłoby go w procesie sądowym. Mason opadł ponownie na oparcie siedzenia."

a także z wielu innych dziedzin literackich. Myślę, że warto zajrzeć na stronę tej księgarni internetowej. Każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie, nie przepłacając.

A w ogrodzie przekwitają piwonie a kwitną irysy........Pozdrawiam wszystkich do mnie zaglądających i życzę owocnego świętowania.

18 komentarzy:

 1. Musze tam zajrzec, bo nie znam tej ksiegarni, korzystam z innych takze powinnam sobie porownac ceny i oferte. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zajrzeć na stronę tej księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ćwiczę silną wolę, nie daję się skusić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana, już tam byłam i oczopląsu można dostać od promocyjnych cen- coś chyba wybiorę- już wcześniej przeglądałam: "Ida wśród magnolii" i całą tę serię- muszę się jednak zastanowić i poczytać recenzje. Pozdrawiam i serdeczności życzę :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda Jadziu...można dostać oczopląsu...nic tak molom książkowym nie działa na oczy jak niskie ceny książek....

   Usuń
 5. Dziękuję. Książki - interesujące. Mam ebook 'Nakarmić wilki' Nurowskiej, bo bardzo mnie ta autorka ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolę starsze jej książki a trochę ich przeczytałam...te nowe już są w obecnym nurcie wydawniczym i mnie już tak nie kuszą chociaż czytałam jej te dwa tomy o więźniarkach.
   "Listy miłości" mam i czytałam i jeszcze mam jej "Rosyjskiego kochanka" - to ksiązka którą bardzo lubię.

   Usuń
 6. Dziękuję muszę tam zajrzeć.
  Pięknie kwitną u Ciebie irysy -moje ulubione-u mnie w tym roku zakwitły tylko dwa reszta chyba obraziła się na mnie ( poczekam może w przyszłym roku będą miały ochotę spojrzeć na mój ogród.
  Pozdrawiam słonecznie z ogrodu:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem czy coś Cię skusi.
   Te irysy mają już ponad 20 lat. Nigdy nie były przesadzane ani nawet rozsadzane.

   Usuń
 7. Muszę tam zajrzeć.
  Tak już jest, jedna kwiaty przekwitają inne zaczynają kwitnąć.
  Irysy cudne...serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnorodność wiosennych ogrodów może o zawrót głowy przyprawić...

   Usuń
 8. Na pewno kiedyś zajrzę do tej księgarni ;) dzięki i pozdrawiam :)
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. wiem, że pomysł, z jakim do Ciebie piszę w ogóle nie "z Twojej bajki", ale o bajki własnie chodzi :) Bo Karolina ze Zwiedzam Wszechświat z okazji Dnia Matki zrobiła wpis o tym, jakie tytuły polecamy (różni blogerzy) na prezent dla mam. I takie wpisy mogłyby być cykliczne, więc ja ułożę o książkach na Dzień Dziecka. Jeśli chciałabyś na moim blogu zobaczyć swój tekst o tym, co Ty polecasz w prezencie dla Dziecka (malucha lub większego), przyślij mi tekst:) adres: zielonomi939@gmail.com Fajnie by było coś takiego razem stworzyć :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi Gosiu, że pomyślałaś o mnie....spróbuję coś napisać.....

   Usuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.