poniedziałek, 27 lipca 2015

Propozycje książkowe i dedykacja dla obdarzonych imieniem Natalia.........

  


                                    Już za chwilę będzie o przeczytanej książce i o tym dlaczego nie będę czytać całej serii a dzisiaj zaprezentuję książki polskiej pisarki, na którą natknęłam się, gdy zajrzałam do Selkar.pl, który mailem od rana kusi mnie wakacyjnym rabatem.  Spotkałam się z Tą Panią chyba już na blogach, ale nie czytałam jeszcze opinii o jej książkach - polecacie?
 Książki Pani Iwony J. Walczak przyciągają wzrok swymi urokliwymi okładkami a i tytułami :
 Szczęście miewa zapach wanilii... a smak piołunu
Kasię, Dorotę i Majkę łączą wspomnienia lat spędzonych na uniwersytecie, dzieli ? dorosłość.
Los rzucił je w różne miejsca. Kasia osiadła w Poznaniu, gdzie w wolnych chwilach fotografuje. Dorota opiekuje się starszymi ludźmi we Frankfurcie, Majka została nauczycielką, choć wolałaby na poważnie zająć się swoją największą pasją ? malarstwem.
Wspólny pomysł otwarcia ośrodka wypoczynkowego staje się zarzewiem konfliktów oraz rywalizacji między kobietami, ujawniając prawdziwy charakter każdej z nich. A przecież urocze zacisze położone z dala od zgiełku wielkich miast, pełne wspomnień dzieciństwa, miało być miejscem, które na nowo zbliży do siebie przyjaciółki i przywróci więź sprzed lat...


 Dwie kobiety, dwa różne światy: jedna ? pragmatyczna i pełna sprzeczności, druga ? delikatna, wrażliwa na los innych. A jednak? jest coś, co je połączyło. Jaką rolę odegra w tym Dom Złudzeń? Jedno jest pewne ? to miejsce, wobec którego żadna z nich nie może przejść obojętnie. Dla Igi to powrót do ukochanych korzeni, dla Zosi ? odkrywanie siebie na nowo. Obie czeka największe w życiu wyzwanie: rzucenie rękawicy losowi i znalezienie swojego przeznaczenia. Której uda się to zrobić lepiej? Czy w tej pogoni za marzeniami dotrą do tego samego celu?
Tak właśnie wygląda nasza rzeczywistość, niekiedy jesteśmy radośni, innym razem ocieramy łzę, chce nam się krzyczeć i tupać, zachowywać mało elegancko i dostojnie. Napotykamy na swojej drodze problemy, ale i odnosimy niebywałe sukcesy. I o tym jest ta niezwykła historia.
Anna Grzyb
Piękna powieść. Prawdziwa aż do bólu. O niespełnionych marzeniach, tęsknotach za czymś realnym; marzeniach, które przybierają formę obrotowego krzesła. A sam Dom Złudzeń po lekturze wyda się Czytelnikom Domem Nadziei i Kobiet. W czym tkwi jego sekret? Przekonajcie się sami.
 Powieść o sile ducha, jaką dają zasady i odpowiedzialność, nie tylko za siebie. Iga, poprzez kolejne zamążpójście, wchodzi w posiadanie olbrzymiego majątku. Nie musi pracować, firmą zarządza mąż, a nad maleńkim synkiem czuwa sztab opiekunek i rodzina. Kobieta może zająć się poszukiwaniem substytutów szczęścia w postaci zabiegów w SPA, spotkań z koleżankami w drogich knajpkach oraz nabywaniem ekskluzywnych ubrań. Kilka razy w roku wyjeżdża na wakacje do dalekich miejsc.
Ale nie zawsze tak było? I nie zawsze tak będzie. Nad firmą wisi widmo bankructwa. Iga musi podjąć walkę o zachowanie części majątku i uratowanie kilkudziesięciu hektarów rodzinnej ziemi, w tym pełnego wspomnień z dzieciństwa DOMU ZŁUDZEŃ.
Ratując rodzinną schedę, Iga pobiera lekcję skromności. Nie jest już zapatrzona w siebie, a bolesne doświadczenia są dla niej etapem na drodze do budowania szczęścia.


Dzisiaj życzenia imieninowe składam wszystkim Nataliom i dedykuję sobie / to piękne imię jest moim drugim / i im swoją ulubioną piosenkę.
12 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego. Nie znałam tej piosenki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.
   Tej piosenki już nigdzie się nie puszcza a szkoda.....

   Usuń
 2. Wszystkiego najlepszego Anno i Natalio w jednym :) Dużo zdrowia i słońca.
  "Złocistą Dolinę" czytałam, pozostałe książki wciąż przede mną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzenia Marto.
   O ile się nie mylę to w tym tygodniu jest dzień Marty.
   A pisałaś już opinię?

   Usuń
 3. Tej autorki nie znam.
  Serdecznie pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu, składam Ci podwójne życzenia wszelkiego dobra! Oba imiona piękne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego :) Autorki jeszcze nie znam, ale mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach prozę tej autorki. Jakie piękne okładki.

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.