wtorek, 19 marca 2013

Nowości tygodnia w Selkar.)

    Nie mam szczególnego nastroju przy tych wahaniach pogodowych więc książki przeczytane jeszcze w lutym : "Dom na wzgórzu" Caldwella, "Burzliwy żywot Baska Zalacaina" Baroji i "Trzy miłości" Cronina dalej czekają na opinie, a dzisiaj  tylko zaprezentuję trzy  nowości w księgarni Selkar.pl.


W PRZEDEDNIU

Orson Scott Card
Przedsprzedaż 
Opis: Prequel bestsellerowej serii o Enderze. Sto lat przed wydarzeniami opisanymi w "Grze Endera" ludzie sądzili, że są sami w Galaktyce. Ludzkość powoli torowała sobie drogę z Ziemi do planet i asteroid Układu Słonecznego, prowadząc prace badawcze, pozyskując minerały i zakładając kolonie.
Statek górniczy El Cavador znajduje się z dala od Ziemi, w głębi pasa Kuipera, za Plutonem. Tak daleko od macierzystej planety mało jest innych statków górniczych oraz mieszkających na nich rodzin i są one rozproszone. Kiedy więc teleskopy El Cavadora wykrywają w granicach układu szybko poruszający się obiekt, nie wiadomo, co o nim sądzić. Jest olbrzymi i porusza się niemal z prędkością światła.
Lecz statek górniczy ma też inne problemy. Jest stary, jego układy się psują. Rodzina staje się zbyt duża. Niektóre korporacje przynoszą do pasa Kuipera stosowaną w pasie asteroid taktykę zajmowania szybów. Przejmowanie się odległym obiektem, który może, ale nie musi być statkiem obcych, wydaje się... nieważne.


BRZOSKWINIE DLA KSIĘDZA PROBOSZCZA
JOANNE HARRIS
Opis: Kontynuacja bestsellerowej "Czekolady".
Vianne Rocher, znana czytelnikom bohaterka "Czekolady" i "Rubinowych czółenek", od lat mieszka z ukochanym Roux i dwiema córkami w Paryżu. Pewnego dnia otrzymuje list, którego autorką jest Armande Voizin, dawno nieżyjąca mieszkanka Lansquenet. Armande prosi w nim swą dawną przyjaciółkę o przyjazd do swego starego domu. Komu potrzebna jest pomoc Vianne? Jak ułożą się jej stosunki z tamtejszą społecznością? Jaką rolę odegra w tym wszystkim proboszcz Reynaud, który kiedyś doprowadził do wyjazdu Vianne z Lansquenet?   Każda strona budzi emocje - znakomita książka!
 

TRUJĄCY OGRÓD

Val McDermid
Przedsprzedaż
 • Opis: Bestsellerowa seria najważniejszej brytyjskiej autorki kryminałów. Umiera Robbie Bishop, genialny rozgrywający drużyny futbolowej Bradfield Victoria. Kiedy okazuje się, że został otruty rzadką toksyną, wybitny profiler Tony Hill i nadinspektor Carol Jordan stają przed poważnym zadaniem odnalezienia zabójcy działającego z ukrycia. Sprawę komplikuje zamach bombowy na stadionie Victorii, w którego wyniku zniszczona zostaje cała trybuna dla VIP-ów. Ginie kilkadziesiąt osób. Ale to nie koniec morderstw. Czy te zbrodnie się łączą, czy atak terrorystyczny jest tylko zbiegiem okoliczności? Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie utrudnia detektywom jednostka antyterrorystyczna, która podważa prawo policji do rozwikłania tej sprawy.

Mnie osobiście interesują  "Brzoskwinie dla księdza proboszcza" chociaż nie czytałam wcześniejszych książek / znam Czekoladę z filmu /. Ale spróbuję skompletować i  je wszystkie dopiero wtedy przeczytać.

7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. @Aniołku, ale może zmiana tematyki by Ci dobrze zrobiła.)

   Usuń
 2. Ja postaram się przeczytać "Trujący ogród". Znam autorkę i lubię jej książki.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, nawet nie wiedziałam, że "Czekolada" ma kontynuację. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście dla mnie numer jeden to książka Joanne Harris. Czytałam "Czekoledę" (świetna, film też), mam "Rubinowe czółenka" - jeszcze czekają na swoją kolej, więc jak tu nie kupić trzeciej części?

  OdpowiedzUsuń
 5. "Trujący ogród" mnie zaintrygował :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem miłośniczka kryminałów, dlatego na pierwszy ogień poszedłby "Trujący ogród".

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.