wtorek, 5 lutego 2013

Co w przedsprzedaży .)      Dzisiaj jeszcze, zamiast opowieści o przeczytanej książce, która trudniej powstaje niż taki post,  proponuję rzucić okiem na przedsprzedaż w Selkar.
Tu prezentuję tytuły, które sama chętnie bym zobaczyła w swej biblioteczce, przynajmniej dwa pierwsze z nich.
PIĄTA ALEJA PIĄTA RANO TW

SAM WASSON
Przedsprzedaż 
opis: Jesienią 1960 roku, na tytułowej nowojorskiej Piątej Alei, o piątej rano, padł pierwszy klaps na planie "Śniadania u Tiffany`ego" - jednego z najsłynniejszych filmów w historii. Dlaczego filmowa opowieść o Holly Golightly, sympatycznej dziewczynie "z przeszłością", miała kłopoty z cenzurą? Czym różni się od głośnej powieści Trumana Capote`a? Co zmieniła w życiu milionów młodych kobiet, które nie chciały żyć jak ich matki, i w karierze grającej główną rolę Audrey Hepburn? Pełna faktów i anegdot kronika powstawania filmu na burzliwym tle Ameryki przełomu lat 1950/1960.

SCHULZ POD KLUCZEM TW

Wiesław Budzyński
Przedsprzedaż
opis:Opowieść o niezwykłym człowieku i wielkim, oryginalnym artyście, autorze "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod Klepsydrą", pisarzu, malarzu, grafiku, krytyku. Książka obejmuje całe życie Schulza (1892-1942), od korzeni rodzinnych, przez lata "męki", czyli nielubianej pracy w gimnazjum w Drohobyczu, narzeczeństwo, aż po okres okupacji, getto, nieudane próby ratowania artysty przez Zofię Nałkowską i tragiczne okoliczności jego śmierci.
 
Ball Deborah
Przedsprzedaż
opis:VERSACE. Słowo, które przywołuje na myśl obraz rozbuchanego przepychu i zuchwałej seksualności, bogactwa i śmiałości. Wszystko to prawda, ale nie cała. Versace to również dziedzictwo Gianniego ? twórczego geniusza, który odmienił świat mody. Książka pokazuje, jak razem z ekstrawagancką siostrą Donatellą zdołali stworzyć kulturę celebrytów, którą dziś uznajemy wręcz za oczywistość. Wciągająca biografia, oparta na setkach wywiadów z członkami rodziny Gianniego, jego kochankami czy modelkami (np. Naomi Campbell), przedstawia drogę projektanta do sławy, bolesny upadek jego firmy, a wreszcie ostateczne odkupienie, wraz z którym imperium Versace odzyskało formę. Moda, sława, dramaty świata interesów, styl życia elit oraz głośne morderstwo łączą się w tej niezwykłej opowieści, której temat wzbudza niesłabnącą fascynację. 

15 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytałabym "Piątą aleję" i "Schulza pod kluczem".

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie chyba bardziej pociąga zestaw 1 i 3 :-) Ostatnio bardzo polubiłam czytać o życiu niezwykłych ludzi...

  OdpowiedzUsuń
 3. zapowiadają się interesująco

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszą książkę już mam - w formie ebooka, dwie pozostałe chętnie bym przeczytała, ale zrobiłam sobie szlaban na wszelkie zakupy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oprocz ksiazki o śniadanku u tiffany'ego, dwie pozostałe chętnie bym przeczytała. Choć chyba najpierw powinnam skonczyc "sklepy cynamonowe", a pozniej dopiero zglebic sie w zycie ich autora :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tych propozycji chyba najbardziej interesowałaby mnie ta o Schulzu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo, bardzo chciałabym przeczytać "Piątą aleję...".

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki masz nick w Programie Partnerskim Selkara?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a po co Ci ta informacja?

   Usuń
  2. w rankingu mnie nie znajdziesz, gdyż nie łatwo jest cokolwiek zarobić.)

   Usuń
  3. No właśnie ciekawią mnie motywy umieszczania reklam, na których się nie zarabia :) To znaczy, ktoś zarabia :)

   Myślałem, że gdzieś tam jednak w tym rankingu jesteś ;)

   Usuń
  4. Po prostu nie mam szczęścia.)

   Usuń
 9. Być może przeczytałabym "Piątą aleję..."

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety nic dla mnie :) ewentualnie mogłabym się skusić na Schulza :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy pozostawiony komentarz to balsam na moją duszę. Toteż za każdy serdecznie dziękuję i zapewniam, że czytam je z uwagą i staram się nie pozostawiać ich bez odpowiedzi.